Velikonoce

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: Velikonoce

Příspěvekod treperenda » 0, 28. březen, 2013, 1:16 am

Popelko, nic si z toho nedělej :mrgreen: Zase za naše teta to nepochopila ani po té čtyřicítce :mrgreen: :give_rose: :give_rose: :give_rose: :give_rose:
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod martinaaa » 0, 30. březen, 2013, 12:32 pm

Holky kolik cibule na ty vajicka
martinaaa

Příspěvekod Marketa » 0, 1. duben, 2013, 11:16 am

Děkuju za rady, letos mi neprasklo ani jedno :dance:
Marketa

Příspěvekod martinaaa » 0, 1. duben, 2013, 11:44 am

I já mám krásně vidět tu slupkovou cibulovou barvicku
martinaaa

Příspěvekod RomanaK » 0, 1. duben, 2013, 9:10 pm

Já jim letos také nic moc nedala,...teď už bych chtěla :d_sunny: :d_sunny: :d_sunny: :d_sunny:
ObrázekObrázek
Obrázek
RomanaK

Příspěvekod Jindris » 0, 2. duben, 2013, 12:15 am

RomanaK píše:Já jim letos také nic moc nedala,...teď už bych chtěla :d_sunny: :d_sunny: :d_sunny: :d_sunny:

:( , já jsem na tom stejně.
Rovnou se musím přiznat, že u nás dnes byly nečekaně dvě party malých koledníků a chudáci dostali jen pár vajíček a trochu čokolády. Troje velikonoce jsem pokaždé chystala spoustu vajíček :swoon: a pekla jsem různé koláčky, abych si to nakonec za trest snědla sama. A co čert :mrgreen: nechtěl, když jsem to tedy letos vzdala, tak se s koledníkama roztrhnul pytel, což mi bylo trochu líto. Velikonoční výzdobu spíš chystám pro návštěvu. A velikonoce jsou víc o křesťanství, jinak než vánoce, ty mohou být i veselé :s9914: :D .
Ale :mocking: dnes bylo apríla, takže jsme si mohli dělat legraci i z velikonoc. I to slibované teplé počasí nás vyvedlo :grin: aprílem. A co vy? :d_sunny:
Jindris

Příspěvekod RomanaK » 0, 5. březen, 2014, 3:05 pm

Martinaaaa ....děkuji za upozornění že je popelečná středa...musím si o ni něco zjistit :good: :good:
ObrázekObrázek
Obrázek
RomanaK

Příspěvekod RomanaK » 0, 5. březen, 2014, 3:10 pm

ObrázekObrázek
Obrázek
RomanaK

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 5. duben, 2014, 11:36 pm

Loni jsme dělali hrob, snad ho letos stihneme. V té době jsem neuměla vkládat sem fotky a neumím zmenšit tu, co mám :mrgreen:
A je tady na konci článku.
Ty věci schované v obalech od kindervajíček - to dělala kamarádka s dětma v nedělce, milovaly to. Tak možná, že bych to udělala pro naše děti?

A zde jsou ty sušenky. My asi budeme dělat z listového těsta, tak nevím, jestli se tak otevřou.

Dělám to proto, že jsme si prošli několika církvemi. Někde kritizují vajíčka, pomlázky a zajíčky (Zajíce tedy taky nechápu, to radši slepice a kuřata). Někde jsme slavili židovské velikonoce (skopové maso, macesy, sladký charosed, vejce, slaná voda, hořké byliny a nevím co ještě) - to se mi líbilo nejvíc, ale doma se mi to dělat nějak nechce.

A tak jsme si to udělali trochu po americku - děláme ten prázdný hrob a povídáme si o tom. Loni nám v té době umřela kočička, tak jsme moc dobře věděli, co je smrt. :(
A pak taky barvíme vajíčka, děti chodí na koledu s pomlázkou. To aby měly i českou část zvyků :lol:
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod treperenda » 0, 5. duben, 2014, 11:53 pm

Já nesnáším mrskut. Zkazí mi pokaždé ten svatý dojem z Velikonoc. Každoročně plánuju odjezd někam daleko. A nikdy to nevyjde. A ještě ke všemu porodím tři kluky, která se na něj strašně těší. Mám ho spojený s kýblem sladkostí, z nichž pro mě nezůstane nic, s hysterickým uklízením v neděli - v Boží hod!!!, s nákupem za spoustu peněz a později s partičkou dvaceti opilých kluků v obýváku. Děkuji nechci. Toužím po německých zajíčcích. Jak ráda bych moje chlapce nechala proběhnout po zahradě a nechala je hledat vajíčka a bonbony v rybízových keřích. Přijde mi to půvabné a roztomilé. Až letos, po nějaké narážce mojí kamarádky jsem se zamyslela nad patřičnostíxnepatřičností zajíčků v Čechách. Je na tom něco divnýho? To mě nikdy nenapadlo, brala jsem ho do party ke kuřatům a slepicím -jakože jarní mláďátka. Já asi v tomhle nemám problém skloubit křesťanské a pohanské tradice. radujíc se ze Vzkříšení klidně a bez uzardění pověsím vajíčka na věnec a okolo beránka postavím slepičky, protože mám radost z jara.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy