archiv - zvyk na březen - denní/ranní rutina

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: aktuálně - zvyk na březen - denní/ranní rutina

Příspěvekod JanaD » 0, 7. březen, 2013, 12:17 pm

treperenda píše:Desire, s návraty do koupelny taky bojuju, ale dost se mi ulevilo, když mi sestra ze zubního řekla, že zuby se mají čistit PŘED snídaní. Protože jinak společně s jídlem sníš všechny rozkládající se bakterie ze zubů, což jistě tělu neprospívá. Moc mi ta informace pomohla, zejména z důvodu, že jsem takto zvyklá od dětství a vždycky se mi příčila představa pěti lidí u stolu s nevyčištěnými zuby. jinak oblíkám se taky až na konec, protože se popaplu pastou, poleju kávou, dítě si do mě utře máslo, ....

Trep, moc díky za tuto informaci, já si zuby taky čistím před snídaní a hnusí se mi jen představa, že po noci jdu a sním něco bez vyčištění zubů
JanaD

Příspěvekod Aliba » 0, 7. březen, 2013, 12:34 pm

Trep
Zajímavé s tím čištěním zubů - ani nevím proč, ale je fakt, že asi neznám nikoho, kdo by si zuby čistil před snídaní. To jsem viděla jen ve filmech.
Já bych si musela zuby v tom případě vzít dvakrát a ne jen já dračicím je sem tam cítit z pusinky, jak maj vyčištěno je to ok. Mně zas sem tam uvízne semínko, nebo jiný kus ze snídaně, takže asi zůstanu u starého, až po snídani.
Jinak oblíkání u nás taky až než jdem - by se dračice byly schopné u snídaně zapatlat, polejt a pak namočit v koupelně. Ale to nám nevadí, že se oblíkáme, až před odchodem o víkendu snídáme převlečený.
Aliba

Příspěvekod mint » 0, 7. březen, 2013, 1:04 pm

Mě to taky vždycky přišlo zvláštní když si ostatní čistili zuby před snídaní... přeci jsem si je čistila před spaním a v noci jsem nic nejedla... naopak by mi přišlo divný nevyčistit si je po snídani... jak píše aliba, semínka, mák... a pak taky přeci jsou ty zuby čisté až do svačiny/oběda... tak teď teda nevím :mocking:
"Je lepší zapálit svíčku, než proklínat temnotu." Konfucius
"Skoč, křídla roztáhneš cestou." Ray Bradbury

ObrázekObrázekObrázekObrázek
mint

Příspěvekod nepořádnicenepořádná » 0, 7. březen, 2013, 2:14 pm

Ahojky,
k těm zubům... Doma se přeme s manželem, co je správně už asi 5 let - on čistí před a já po...
mě hrozně vadí ta chuť jídla, když si je někdy musím vyčistit před - to chutná všechno tak jinak - uměle ...
Nep :-)
nepořádnicenepořádná

Příspěvekod treperenda » 0, 7. březen, 2013, 4:15 pm

No ještě jsem kdysi četla názor nějakého zubaře, který pravil, že se to s tím čistěním zubů přehání. Že pokud je ten zub dobře očištěn, nezachytí se na něm ty zbytky jídla. Ty se právě tvoří spíš na tom plaku vznikém v noci nebo v dewlší pauze. každopádně já jsem se v klidu vrátila do dvého čistění hned ráno před snídaní. A když jedu něka dál než do školky nebo do místního koloniálu, tak si po kafi ty zuby ještě přetáhnu jen vodou.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Desire » 0, 7. březen, 2013, 7:04 pm

treperenda píše:Desire, s návraty do koupelny taky bojuju, ale dost se mi ulevilo, když mi sestra ze zubního řekla, že zuby se mají čistit PŘED snídaní. Protože jinak společně s jídlem sníš všechny rozkládající se bakterie ze zubů, což jistě tělu neprospívá. Moc mi ta informace pomohla, zejména z důvodu, že jsem takto zvyklá od dětství a vždycky se mi příčila představa pěti lidí u stolu s nevyčištěnými zuby

No, v podstatě, třeba na dovolené, nebo když jsme někde např. na hotelovém pokoji, tak čistím zuby, a snídám až nakonec, ale občas mám pak tendenci si je po té snídani jít vyčistit ještě jednou. Já to zas takto po snídani začala dělat v dětství a myslím, že mi to utkvělo nějak na ZŠ, že po snídani bych si je měla vyčistit, už si nevzpomenu, jestli tam nám to řekla nějaká učitelka nebo kdo - ale že v podstatě zuby se kazí, když na nich zůstávají déle zbytky jídla, z večera jsou vyčištěné, a kdybych je nečistila po snídani, tak na nich mám třeba zbytky snídaně až do večera, no a dvakrát jsem to nestíhala.
Desire

Příspěvekod Desire » 0, 7. březen, 2013, 7:15 pm

nepořádnicenepořádná píše:Ahojky,
Doma se přeme s manželem, co je správně už asi 5 let - on čistí před a já po...
mě hrozně vadí ta chuť jídla, když si je někdy musím vyčistit před - to chutná všechno tak jinak - uměle ...

Přesně takto to máme taky, DF čistí jen co vstane. Já žádnou nepříjemnou chuť v puse po ránu necítím, ale přesně jak píšeš, měla bych problém ráno čistit zuby a pak hned snídat.

treperenda píše:No ještě jsem kdysi četla názor nějakého zubaře, který pravil, že se to s tím čistěním zubů přehání. Že pokud je ten zub dobře očištěn, nezachytí se na něm ty zbytky jídla.

Tomuhle ale taky věřím, dokonce jednou v TV nějaký zubař i říkal, že je daleko lepší a mělo by větší efekt, kdyby si člověk čistil zuby byť třeba jednou denně, ale poctivě z každé strany třeba 20 minut v kuse, že je to mnohem efektivnější než čištění třeba 3xdenně jen krátce.

Já jsem teď rozhodnutá to zkusit jinak, inspirovala mě už před časem Aliba s těmi harmonogramy s obrázky, já jsem si tu ranní rutinu teď nově vymyslela: první uvařit čaj (aby stihl vychladnout), wc, koupelna (mytí rukou, zubů, obličeje, krém, učesat, nalíčit), obléct (připravit si večer), a snídat nakonec, abych už tu pastu tolik necítila v puse. Jsem zvědavá jak to půjde, jestli se tím něco zrychlí.

Mimochodem mám třeba i takový blok sedět doma v kalhotech nebo sukni, v které jsem předtím chodila venku, tak to možná posunu, to oblékání.
Desire

Příspěvekod nepořádnicenepořádná » 0, 12. březen, 2013, 1:17 pm

Ahoj,
možná to sem nepatří, ale zajímalo by mě, jak dlouho Vám takové zavedení rutiny trvalo.
Já si dala jako první cíl mít uklizený stůl kuchyňský a v obýváku (máme propojeno) a ráda bych přidala něco dalšího.
Jen mám pocit, že když budu přidávat každý týden něco, tak zas začnu flinkat to předchozí...
Nep :-)
nepořádnicenepořádná

Příspěvekod sedmikráska » 0, 13. březen, 2013, 2:19 pm

Ahoj nepořádnicenepořádná, taky by mě zajímala odpověď holek na tvůj dotaz. Já to teda rozhodně nemám zmáklý. Někde jsem četla, že upevnění nějakého zvyku trvá 21 dnů, ale já to nikdy tak dlouho nevydržím. Když mám nějaké předsevzetí, vydrží mi to maximálně 14 dnů. Asi na sobě budu muset víc zapracovat a zavést si nějaký "Modrý život" jako Rychlé Šípy :lol:
sedmikráska

Příspěvekod mint » 0, 13. březen, 2013, 9:04 pm

já nepřidávám po jednom zvyku, ale spíš nejdřív všechny rutiny - když jsem to přestala plnit, tak jsem začala v pondělí nanovo a když už jsem zvládla rutiny dělat celé 2 týdny, tak jsem přidala týdenní plán a když stejně začal fungovat i ten, tak jsem přidala denní tipy - teda ne Lídiny, ale vlastní (ale je to podobný detailní úklid jako píše Lída, jen z toho mám vybráno to co využiju a místo toho co nemáme mám vlastní)... a teď když už zvládám i tipy, tak jsem čerstvě teď přidala sebepečovací týdenní plán - mám za sebou něco přes týden co jsem ho zvládla dodržovat celý... a pomalu zas přidávám odklízení dlouhodobě zabordelených věcí - zatím zvládám většinu dní skenovat 50 stránek z knih z knihovny a právě bojuju o přidání každý denpéče o jednu kytku - ale to se mi zatím daří tak jednou za 3 dni :mocking: taky občas něco vynechám, ale mám pátekjako rezervu na dodělávky, takže v pondělí začínám s čistým štítem. Ten rezervní den je geniální věc, většinou se mi minimálně jeden den v týdnu nic nechce. Buď se nemůžu rozjet v pondělí když jsme na víkend pryč nebo se mi nechce ve čtvrtek vytírat, takže to dodělám v pátek :good:
"Je lepší zapálit svíčku, než proklínat temnotu." Konfucius
"Skoč, křídla roztáhneš cestou." Ray Bradbury

ObrázekObrázekObrázekObrázek
mint

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy