archiv - zvyk na březen - denní/ranní rutina

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

archiv - zvyk na březen - denní/ranní rutina

Příspěvekod Lída » 0, 6. březen, 2013, 9:53 am

Ahoj,

šetří nám "rutiny" čas a nervy? :) Jestli jsme si už zvykli na tu večerní, mohli bychom zkusit nějaké další.

Pokud chodíme do práce, asi už ranní děláme úplně automaticky. Ale třeba jsme na MD a ještě v poledne jsme neučesané a v pyžamu? :blush2: :lol: Možná nám ranní nedělá problém, ale když přijdeme z práce, nejsme schopní už udělat nic? Možná by bylo fajn naučit děti, že když přijdou ze školy, je zapotřebí udělat pár věcí? :give_rose:
Lída
Site Admin

Re: aktuálně - zvyk na březen - denní/ranní rutina

Příspěvekod Zizi » 0, 6. březen, 2013, 9:34 pm

Na rutiny nedám dopustit. Miluju je, nevadí mi a hlavně se těším na ráno do kuchyně bez nádobí, s čistým dřezem a po příchodu z práce na čisté umyvadlo v koupelně. Bezva. Chtělo by to ještě nějakou rutinu po příchodu z práce, ale nevím, co by to mělo být.
To jediné, co máme, je TEĎ
Zizi

Příspěvekod treperenda » 0, 6. březen, 2013, 10:11 pm

UVařit si kafe? :mocking:
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod rendy80 » 0, 6. březen, 2013, 10:23 pm

treperenda píše:UVařit si kafe? :mocking:

:s9662: :s9662: :s9662:
rendy80

Příspěvekod Desire » 0, 7. březen, 2013, 2:14 am

ZZZ333 - Já po příchodu domů mívala rutinu, že jsem se natáhla na pohovku, dřív jsem četla, v poslední době si zapnu comp, tahle rutina je nejlepší, když se člověk vrací do uklizeného bytu, pokud ne, tak minimálně po příchodu domů posbírám věci,a udělám takový ten povrchový úklid (záchrana pokoje v 5 minutách) třeba zapnu pračku.

Ranní rutina - pro mě asi věčné a vděčné téma :derisive: Už na přednáškách managementu v prváku si pamatuju zajímavý příklad, jak nám prof. říkal nějakou tu optimalizaci ať si zkusíme právě na tom, jak nám po ránu navazují činnosti, a kolik jsme opravdu schopni ušetřit na tom, že opravdu navazují a člověk dělá jen ty činnosti a nemá prostoje a v jakém sledu a jak to seřadit.

Pro mě je typické běhat po bytě, oblečení připravené nemám, oblékám se obvykle podle toho, jak se mi zdá, že je venku zima-teplo, do koupelny jdu třeba i 3x (po probuzení se mi chce na WC, pak umýt ruce, opláchnout obličej, pak jdu dělat snídani - snídám a až po snídani čistím zuby, no a pak krém, make-up, jenže někdy chvíli trvá, než se krém vstřebá, tak zas odběhnu).

Řadit ty jednotlivé úkony aby navazovaly jen z hlediska místa je pro mě oříšek i v tom, že jsem schopná kápnout si na tričko zubní pastu, nebo i snídani, takže se většinou oblékám těsně předtím než odejdu z domova.

Někdy bych ale chtěla zažít takové to typické ráno jako ze seriálu - rodina snídá u stolu (všichni už samozřejmě oblečení, upravení, nalíčení), spousta času, povídání, pohodička, pak jen vzít tašku a jít. Docela i doufám, že se i díky těmto stránkám i tam někdy dopracuju.
Naposledy upravil Desire dne 0, 7. březen, 2013, 2:17 am, celkově upraveno 1
Desire

Příspěvekod Desire » 0, 7. březen, 2013, 2:14 am

se mi to odeslalo 2x
Desire

Příspěvekod katerffina » 0, 7. březen, 2013, 9:44 am

já nově zavádím ranní rutinu: kontrola pubošských pokojů ( z neuklizeného nikdo neodejde)
stejně tak večerní :twisted:
katerffina

Příspěvekod ireenee » 0, 7. březen, 2013, 10:51 am

katerffina píše:já nově zavádím ranní rutinu: kontrola pubošských pokojů ( z neuklizeného nikdo neodejde)
stejně tak večerní :twisted:

Tak tohle mi přijde moc zajímavé, řekni mi prosím, jak to zařídíš, že vůbec odejdou do školy :), u nás by prudili asi tak dlouho, než bych je vyrazila, aby tu školu vůbec stihli.
ireenee

Příspěvekod mint » 0, 7. březen, 2013, 11:53 am

smazat
Naposledy upravil mint dne 0, 7. březen, 2013, 12:54 pm, celkově upraveno 1
"Je lepší zapálit svíčku, než proklínat temnotu." Konfucius
"Skoč, křídla roztáhneš cestou." Ray Bradbury

ObrázekObrázekObrázekObrázek
mint

Příspěvekod treperenda » 0, 7. březen, 2013, 12:05 pm

Desire, s návraty do koupelny taky bojuju, ale dost se mi ulevilo, když mi sestra ze zubního řekla, že zuby se mají čistit PŘED snídaní. Protože jinak společně s jídlem sníš všechny rozkládající se bakterie ze zubů, což jistě tělu neprospívá. Moc mi ta informace pomohla, zejména z důvodu, že jsem takto zvyklá od dětství a vždycky se mi příčila představa pěti lidí u stolu s nevyčištěnými zuby. jinak oblíkám se taky až na konec, protože se popaplu pastou, poleju kávou, dítě si do mě utře máslo, ....
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Další

Zpět na Denní tipy