archiv - povánoční

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: aktuálně - povánoční

Příspěvekod Jindris » 0, 6. leden, 2013, 7:50 pm

eiramka píše:Andreo, o tom zamrazování cukroví jsem přemýšlela a chtěla to i vyzkoušet - ale jak na potvoru letos nic nezbylo :mrgreen:

Zajímavé, to mě tedy ještě nenapadlo :blush2: .
Ale já vlastně od té doby, co peču vánoční cukroví, :) jakmile je hotové, jej ukládám do krabic ve skříňce na terase, dříve na balkoně. A letos se před vánoci venku dobře zamrazilo, po vyskladnění na talíř krásně zvláčnělo a všem tak chutnalo, :blum3: že taky už žádné nemám. Ale někdy nám takhle přírodně zmražené zbylo až třeba do jara :lol:
Je zase zajímavé, že vlastně už hodně lidí se divilo, proč na terase skladuju takovou starou, oprejskanou :mocking: skříňku, že mi tam dělá ostudu - a ona je to vlastně v zimě lednice! :lol: :lol: :lol:
Jindris

Příspěvekod Lída » 0, 8. leden, 2013, 8:54 am

tip č. 3: uklidíme případné zbylé vánoční papíry a stužky, neposlaná přání a podobně. Jestli máme málo místa, můžeme vyzkoušet tip FlyLady - věci dát do uzavíratelného pytle na šaty a pověsit do šatníku na ramínko.
Lída
Site Admin

Příspěvekod JanaD » 0, 8. leden, 2013, 9:21 am

Tak ten pytel si kupuju asi 3 roky :blush2:
JanaD

Příspěvekod HanaK » 0, 8. leden, 2013, 10:18 am

tak kdybych se pokusila vložit vánoční papír na ramínku do šatní skříně, no vložit, narvat by bylo přesnější, tak můžu kupovat nový :beg: :lol:
Já navrhuju alternativu, vyházet opadávající výzdobu, jsem lesník, ale kafe s jehličím fakt nerada. :)
HanaK

Příspěvekod treperenda » 0, 8. leden, 2013, 11:30 am

Šatní skříň na vánoční papíry, to je dobrý nápad. U nás se s rostoucím věkem dětí schovávají vánoční propriety pečlivěji něž korunovační klenoty :mrgreen: na ramínko bych to taky do skříně nenarvala, ale za ubrusy se místla spoustu. Tak šup tam s tím.
A větve z lustru nad stolem taky sundám, lovíme jehličí ze soli, omáček, spolévek, brambor .... Muž už začíná být nervózní :mrgreen:
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Aliba » 0, 8. leden, 2013, 8:45 pm

Tak taky furt dumám, jak to uskladnit - kdybych neměla v tubusu výkresy a plakáty, tak by byl tam.
Takhle malé kusy mám ve větší papírový tašce a role mám s gumičkovaný. Ovšem nutně by to chtělo nějaký boxy na ozdoby a tvoření, abych to měla pěkně uklizené a rozdělené. Stávající krabice od bůh ví čeho, už je nedostačující.
Opadávající dekorace nikde nemáme, takže ok.
Jen teda budu muset uklidit jehličí z balkonu.
Aliba

Příspěvekod Lída » 0, 9. leden, 2013, 8:59 am

tip č.4: vytáhneme autopilota a poznamenáme si, co se osvědčilo, a co nikoli. Budeme potřebovat koupit háčky, kterých bylo letos málo? Náhradní žárovky? Upéct jiné cukroví? :)
Lída
Site Admin

Příspěvekod Jindris » 0, 10. leden, 2013, 2:02 am

Jak to vidím, především si musím konečně zařídit toho AUTOPILOTA - :beach: , místo zapisování si různých více méně maličkostí do diářů nebo dokonce na papírky. Zatím tedy jen do hlavy jsem si dala výstražný trojúhelník :mrgreen: : až si zase nechám vánočního (samozřejmě že zabitého)kapra odšupinit a zbavit hlavy a ploutví - NEZAPOMENOUT požádat o malé množství šupin z mého kapra - poslední vánoce u nás totiž nebyla ani jedna šupina pod vánoční talíř, :o natož pak do portmonky, což mě dost mrzelo. Tyto vánoce jsem měla aspoň štěstí s foťákem - baterie byla nabitá a focení probíhalo v pohodě, což už se mi v historii vánoc taky párkrát nepovedlo :swoon: .
Jindris

Příspěvekod Lída » 0, 10. leden, 2013, 8:38 am

tip č. 5: možná bychom mohli uklidit svícny? Založit paragony a záruční listy od dárků?
Lída
Site Admin

Příspěvekod Lída » 0, 11. leden, 2013, 6:10 am

tip č.6 zahladíme zbylé stopy po Vánocích ;)

Věřím, že spousta z nás často jen četla a Vánoce připravovala později než v listopadu, ale doufám, že i tak byla příprava bez stresu :give_rose:
Lída
Site Admin

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy