archiv - povánoční

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

archiv - povánoční

Příspěvekod Lída » 0, 3. leden, 2013, 8:39 am

:) možná patříte k těm, kteří mají živý vánoční stromek až do velikonoc :) Něco bychom po vánocích ale uklidit mohli :mrgreen: Poďme si na tohle téma popovídat do téhle povánoční drbárny :)

tip č.1:
uklidíme dárky.

Možná ještě některé leží neuklizené, protože nemají své místo.
Lída
Site Admin

Re: aktuálně - povánoční

Příspěvekod Aliba » 0, 3. leden, 2013, 11:12 am

Jó, tak to bude náš problém. Dračice maj většinu věcí ještě pod stromečkem - je fakt, že tam nikomu nepřekáží.
Ovšem místo to potřebuje, to bude zas oříšek.
Aliba

Příspěvekod JanaD » 0, 3. leden, 2013, 1:18 pm

Taky ještě není vše uklizené :blush2:
JanaD

Příspěvekod Lída » 0, 4. leden, 2013, 8:31 am

:mrgreen:

tip č. 2: podíváme se na zásoby jídla. Budeme ještě dojídat cukroví, nebo se na něj nemůžeme ani podívat? Rovnou si do kuchařky nebo vánočního autopilota napíšeme, kolik nám ho zbylo, abychom příště udělali míň plechů :)
Lída
Site Admin

Příspěvekod Renata » 0, 4. leden, 2013, 9:56 am

Tak hračky potřebujeme uklidit snad všechny co holky dostali, ne že by jich bylo zas tak moc, ale mají malý pokojíček. Chci staré hračky probrat, něco schovat, poslat dál a tak. Čekám jenom až Natynka půjde do školky aby mi je nerovnala zpátky do skříně :D
Z cukroví nám zbyli jen perníčky, musím si zapsat do autopilota na příští vánoce "víc cukroví!" :lol:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Renata

Příspěvekod Milik » 0, 4. leden, 2013, 10:40 am

Tak my zatím s hračkami problém nemáme. Malému nejsou ani 2 roky, takže převážná část miminkovských hraček půjde nad garáž. Já osobně se snažím malýmu moc hraček nekupovat, i když příbuzenstvo to zase napraví :roll: a my dospělí, většinou se jednalo o dárky jako je oblečení a další spotřební a užitečené zboží, takže tam to je u nás OK.
Milik

Příspěvekod Aliba » 0, 4. leden, 2013, 11:37 am

Tak letos cukroví bylo ok - dala jsem našim, mamce a teď už je tu jen opravdu zbyteček a DH chodí, to jako už není - myslí některé druhy.
Třeba trubičky byly hned pryč, pracičky opravdu stačily z půl dávky, takže si poznamenám a pokuď nebudu příště, zas zkoušet nové, tak bych to co nejvíc chutnalo udělala víc. Třeba perníčků určo víc Marky ták chutnaly, že moc na nikoho nezbylo.
Zítra budem rušit stromek - začal nějako padat, tak ať se s tím pak nemusím mořit. Dnes asi odstrojím a zítra DH vyhodí.
Aliba

Příspěvekod endousek » 0, 4. leden, 2013, 3:28 pm

Ahoj holky, jsem tu nová a zatím se snažím prokousat tímto fórem a vytvářím autopilota :-) A stále jen čtu, ale to cukroví mi nedá a podělím se s vámi o svůj vánoční rituál.
Každé vánoce toho napeču kvanta, něco rozdám a další kvanta dostaneme a já z toho mám velikou radost, protože sníme tak třetinu a ty dvě třetiny rozdělím do dvou pytlíků a dám zarazit a o Velikonocích je to pak taková lahoda po které se můžou všichni utlouct.
Zamražuju všechno, i hnízda a vždy je to výborné, někdy i lepší, jak to trošku povoluje, tak to maličko zvlhne a třeba zázvorky jsou opravdu ještě lepší než na Vánoce. A poslední pytlík vyndavám v létě k čaji a je to super.
Jinak moc díky za inspiraci. U mně úklid probíhal tak, že když už se mi samotné dělalo nevolno a styděla jsem se kohokoliv k nám pustit, tak mě chitil rapl, ale to pak byl celý den v háji. A teď s malými dětmi na to ten celý den postě nemám, takže se muselo něco změnit a jako většina z nás tady, ani můj muž to za mě neudělá, takže se chci změnit já, abych už konečně byla v klidu a nevadilo mi sem pozvat neplánovanou návštěvu.
Zatím jsem tedy u ranních a večerních rituálů, ale věřím tomu, že se to poddá.
Díky za všechny typy, Andrea
endousek

Příspěvekod eiramka » 0, 5. leden, 2013, 4:12 pm

Andreo, o tom zamrazování cukroví jsem přemýšlela a chtěla to i vyzkoušet - ale jak na potvoru letos nic nezbylo :mrgreen:
eiramka

Příspěvekod endousek » 0, 5. leden, 2013, 8:27 pm

Tak je fakt, ze u nas letos take ne, protoze mne jak na potrovru letos pred Vanocemi zjistili celiakii, takze jsem nepekla a muz s detmi snedli vse od babicek :-)
Ale jinak je to uz odzkousene nekolika generacemi v nasi rodine a to skoro kazdorocne ;)
endousek

Další

Zpět na Denní tipy