archiv - zvyk na červenec - randíme

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

archiv - zvyk na červenec - randíme

Příspěvekod Lída » 0, 1. červenec, 2011, 8:57 am

myslím, že budu muset našlapovat opatrně. Někdo asi nebude vědět, k čemu by takový zvyk byl, protože u nich to všechno klape, jiní si pomyslí, že už je pozdě a nic se s tím stejně nedá dělat.

FL mívala, možná ještě má, páteční večery vyhrazené na "rande." Nemuselo to být opravdové rande, ale třeba posezení s manželem v kuchyni, nebo dlouhý telefonát kamarádce. Čím víc obrazovek je v domácnosti, tím snadněji se rodina rozprchne k počítačům nebo televizi. Jsme ochotní si psát maily, i když je druhý ve vedlejším pokoji.

Zkusme využít léto k tomu, abychom k rodině natáhly ruku, abychom trávili víc času spolu, ne vedle sebe, abychom se vrátili k sezení u jídelního stolu, pokud tenhle zvyk u nás nějak upadá.

:give_rose:
Lída
Site Admin

Re: AKTUÁLNĚ - zvyk na červenec - randíme

Příspěvekod JanaD » 0, 1. červenec, 2011, 9:02 am

Tak to je výborný, určitě na tom, abychom byli jako rodina víc spolu zapracuji :good:
JanaD

Příspěvekod Aliba » 0, 1. červenec, 2011, 9:15 am

Lído
Si uhodila hřebíček na hlavičku ;) .
Večer se s věčeří všichni rozprchnou na svá místečka, ale jinak v týdnu s dračicema jíme společně a o víkendu též společně, teda, jeli manža doma.
Zrovna, jak teď dělá manža dýl a ještě je furt marod, tak hlavně Ali chybí - ona ho prostě zbožňuje.
Tak jsme se pak veřec bavili, že se jí musí víc věnovat - teda ona se s ním chce hlavně mazlit a dělat blbiny.
Takže na tom taky budem pracovat.
Aliba

Příspěvekod virginia » 0, 1. červenec, 2011, 10:22 am

No u nás ok, to nebudu otravovat, ale jak Lída psala o tom posílání mailu do vedlejší místnosti. Tak já, když je dcera nemocná a mně stačí vstávat s mladším do školky a já do práce tak v osm, tak o půl sedmé budím mobilem puboše. Zavolám mu, zda vstává a chystá se. :oops: Se mi prostě nechce vylízt, takže jen otevřu oko a pokračuji ve spánku. :mrgreen: No naštěstí jsou prázdniny a pak už budou všichni ve škole, takže už je to pryč.
Společné obědy a snídaně, když jsme všichni doma, máme zažité. Nesnáším, když někdo jí v obýváku a bůhví kde, tak na to dbám. S manželem hodina odpoledne u kávy, když se sejdeme po práci, kdysi jsme ty kafča zrušili, že se u toho zdržujem, ale neosvědčilo se to, neměli jsme pak žádnou společnou klidnou chvíli. Takhle je fo fajn. Zvlášť, když mi ji uvaří. :mrgreen:
Svět nebude zničen těmi, kteří páchají zlo, ale těmi, kteří se na ně dívají, aniž by něco udělali. (Albert Einstein)
virginia

Příspěvekod Kacule » 0, 1. červenec, 2011, 10:57 am

Taky dodržujeme s manželem odpolední :s3249: , akorát už to není tak klidné co to bývalo. Náš 4,5 synátor do toho vypráví, co bylo ve školce a tím , že je jedináček nejde ho zahnat na chvíli do pokojíku ;) Ale už si stěžuje, že je sám - to je každou chvíli buď chce zvířátko nebo :s3467: . Zrovna včera měl večer plačtivou náladu :beg:, tak nevím jak to dopadne :grin:
Kacule

Příspěvekod virginia » 0, 1. červenec, 2011, 11:04 am

Kacule, tak u nás je to taky tak, děti se občas též jdou vypovídat, jen mě vidí mezi dveřmi, ale i tak je to společná a klidná chvíle dne.
Svět nebude zničen těmi, kteří páchají zlo, ale těmi, kteří se na ně dívají, aniž by něco udělali. (Albert Einstein)
virginia

Příspěvekod Mishaczek » 0, 1. červenec, 2011, 11:13 am

randíme každý večer když uložíme děti spát. už je to takový rituál :give_rose:
Mishaczek

Příspěvekod Kacule » 0, 1. červenec, 2011, 11:54 am

virginia píše:Kacule, tak u nás je to taky tak, děti se občas též jdou vypovídat, jen mě vidí mezi dveřmi, ale i tak je to společná a klidná chvíle dne.

společná chvíle to je, ale u nás klidná není :grin: , ale jsem ráda i za to, třeba za pár let už malej o to stát nebude, tak si to vychutnávám :s2052: :cool:
Kacule

Příspěvekod Lucci » 0, 1. červenec, 2011, 12:19 pm

Kacule... mame taky 4,5letaka. A ma 1,5r brasku. Ale ke kafi nam leze taky. :roll: :mrgreen: Takze to neni o sourozenci, ale o schopnosti se sam zabavit. ;)

My dodrzujeme spolecne vecere ve vsedni den, a spolecne i snidane a obedy o vikendu. Nechci, aby nekdo jedl jinde nez u stolu, takze jsem to tak nastavila od zacatku.
Kdo mlčí, nemusí vždy souhlasit. Možná jen nemá chuť diskutovat s idioty.
Lucci

Příspěvekod Andy009 » 0, 1. červenec, 2011, 1:09 pm

Lucci píše:Kacule... mame taky 4,5letaka. A ma 1,5r brasku. Ale ke kafi nam leze taky. :roll: :mrgreen: Takze to neni o sourozenci, ale o schopnosti se sam zabavit. ;)

My dodrzujeme spolecne vecere ve vsedni den, a spolecne i snidane a obedy o vikendu. Nechci, aby nekdo jedl jinde nez u stolu, takze jsem to tak nastavila od zacatku.

Přesně tak,my máme děti 3,ale u kafe nám chtějí asistovat všechny. :mocking: :mocking: Už jsem si na to i zvykla.

Ve všední den společně moc nejíme,ale o víkendu se sejdeme u stolu všichni povinně. Na tom trvám.Jen když manžel spí v sobotu po noční,tak je povolena vyjímka.
Andy009

Další

Zpět na Denní tipy