archiv - zvyk na květen - vztahy

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: AKTUÁLNĚ - zvyk na květen - vztahy

Příspěvekod treperenda » 0, 2. květen, 2011, 1:15 pm

Virgi - to je pěkné, jak jsi psala o tom odevzdání dětí do života ... Pamatuju se, jak když jsme přijeli ze svatby bráchy, který je o devět let starší, tak mamka šla do koupelny a tam dvě hodiny brečela, že už nemá syna. A to můj brácha je řádnej dáreček, kterýho každá matka s chutí předá do péče komukoliv jinýmu. Bratr se po pár letech vrátil z manželství zpět pod rodné krovy ( to mamka brečela mnohem zoufaleji :lol: ) a když jsem se vdávala já, tak brečící rituál na vaně proběhl opět. Dnes jako matka to chápu.
Angelico a nedala by se ta svatba nějak říznout? Brácha se švagrovou byli takoví pankáči a rockeři a po revoluci jejich kámoši byli HODNĚ jiní, než běžná populace, takže jsme měli oběd s rodičema, babičkama a já jako jediný sourozenec, pak kafe, chvíli poplkat. A okolo páté šli mladí slavit podle jejich gusta. Takže spokojení byli všichni. Ale jinak chápu tvoje rozhořčení, myslím že dnes už spoustu svateb probíhá jinak než podle klasického vzoru - obřad, hostina s pěti dorty, prospané odpoledne po svíčkové,... Já bych asi jako rodič byla nadšená, že moje děti chtějí takovou svatbu jakou poisuješ, protože si myslím, že se to dá zvládnout za mnohem méně peněz a mnohem větším zážitkem. Ael netrap se, my jsme zase na svtbe měli tchána, který x let nemluví s babičkou a dědou, takže to dlouho vypadalo, že pljdou buď oni nebo on. Nakonec tam byli všichni, ale stálo to sopustu úsilí, kam je posadit, aby to nekde nedrhlo a nekazilo náladu. I přes to všechno byla naše svatba překrásná- tanec , sranda, i ti opilí svatebčané k tomu rozodně patří. Můj švagr si z naší svatba pamatuje oběd a rozbalování darů - těch prvních :lol: pak už má temno.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Ginger » 0, 2. květen, 2011, 4:52 pm

Samozrejme, vsechny detaily stejne nevyjdou, ale myslim, ze by si clovek nemel nechat vymluvit tu zakladni atmosferu, kterou chce na svatbe vytvorit, pokud mu na tom hodne zalezi (nekteri lide to tolik nehroti, ale to je zase na nature a jaky duchovni vyznam kdo svatbe priklada). Je to vlastne "prechodovy ritual" a pokud nase spolecnost nema ten ritual pevne stanoveny do vsech detailu tak mi prijde idealni, kdyz ho urci ti, kteri se berou, protoze je to prechod do noveho zivota predevsim pro ne a pro rodice az jako druhe ...

my jsme udelali dve velke zmeny oproti beznym svatbam, misto obedu u stolu do U a pevneho zasedaciho poradku jsme meli svedsky stul a misto reprodukovane hudby cele odpoledne a vecer kapelu, ke svedskemu stolu jsme mohli pozvat vsechny, co byli na obradu, kazdy si vzal na co mel chut, ale hlavne takto se lide vsemozne prelevali, menili stanoviste, jedli i na trave ... a tak si tam povidali vsichni se vsema, babicky s mladejma ... u stolu je clovek tak nejak svazanejsi a povida si hlavne se sousedy, kteri mu nemusi uplne sednout atd. diky tomuhle a te zive hudbe (a take krasnemu pocasi) tam byla uplne nadherna euforicka a vesela atmosfera - takova odlehcena jako to na mne pusobi z tech svateb na jihu(treba v Jugoslavii, z filmu od Kusturicy), ktere se konaji pod sirym nebem a vsichni tancuji a raduji se a do toho hraje muzika

na zadne jine svatbe jsem takovou atmosferu nezazila, vzdy to bylo takove trochu svazanejsi a formalnejsi ... a to je to, co mam na mysli, svatba v dnesni dobe dost odrazi povahu tech, co se berou nebo, co je pro ne dulezite, ... a to by si mel clovek uhajit, protoze to pak prijemne prekvapi a pobavi i hosty (ti, kteri jsou naladeni nepratelsky, tak ti by neco nasli i na svatbe, ktera by byla udelana podle jejich predstav) ... na nasi svatbu vsichni, kdo nemaji potrebu rejpat do veci, vzpominaji s nadsenim ... vcetne babicek ;)

na kejklirskou svatbu bych ja sla hned :s9662:
Miluju svou víru, že to jednoho dne dám. A že ten den se už blíží! :-D
Ginger

Příspěvekod rafej » 0, 3. květen, 2011, 5:26 am

Hani, jestli opravdu budeš brát ty třezalkové tablety, dej si pozor na sluníčko. Neměla bys chodit na slunce, ani se opalovat. Třezalka v těch tabletách je vyšší dávka a způsobuje citlivost pleti na UV záření. Mohou se ti udělat pigmentové skvrny, znaménka nebo dokonce spáleniny.
Jinak přeju trpělivost a snad se to brzy přežene.
rafej

Příspěvekod Angelica190 » 0, 3. květen, 2011, 9:01 am

Taky si to myslím že když se sedí spořádaně u stolu a každý si musí sedět na svém místě a kor když je to v restauraci tak je to malinko omezující. My budeme mít hostinu v zámeckém parku pod velkýma stanama a naprosto volně . A místo talířků dřevěné prkýnka takže to přímo vybízí k tomu jen tak chodit po venku a popovídat s kýmkoliv.

Akorát teda řeším že moji rodiče jsou docela čerstvě rozvedení, mamka to ještě moc dobře nenese, ale taťka má přítelkyni a fakt nevím jak je mám tak nějak posadit ke stolu aby z toho nebyli otrávení a aby ostatní nepřetřásali jak je možné že sedíme tak a onak
Angelica190

Příspěvekod antigona » 0, 23. květen, 2011, 8:26 am

Holky, tak ja sa priznám, že celý máj som sem nenakukla, až teraz. A keď som sa dnes konečne odhodlala, tak som nevedela, kam to všetko zaradiť. Pred polrokom som každému vykladala, ako je upratovanie úžasné, že môžem hocikoho hocikedy pozvať ďalej. Áno, mám odskúšané, že to funguje. Lenže som akosi vypadla z idúceho vlaku a neviem naskočiť späť. Je síce pravda, že sa to začalo sypať chorobami v zime, kedy ustúpilo všetko... ale teraz sa už nemôžem vyhovárať na choroby. Posledné mesiace mám pocit, že sa zbláznim, som stále v napätí... A pri tomto májovom zvyku jasne vidím, že celá moja apatia, depka či frustrácia, s tým spojená nechuť niečo znovu dobehnúť je práve v tom vzťahu. Hanbím sa za to, ale m/na už ničí to, že manžel podniká z domu, stále sedí pri pc, deň, noc a stoličku pri pc občas vymení za posteľ. Tá robota sa nikdy nekončí. Tri roky hovoríme o rekonštrukcii domu, ale nič sa nehýbe. na jeho pracovnom stole je kopa prachu a ja mu nemôžem prehádzať papiere. Aj keď sa snažím všetko vrátiť na svoje miesto, tak určite potom bude nasledovať: Kam si mi to dala, určite si mi to upratala a pod. Tak sa toho netýkam. Ale ten chaos... ako vnútri v jeho pracovni, tak aj vonku okolo domu = myslím na to, čo ja ako žena nedokážem. Plot sa rozpadá, asfalt na dvorku pred domom je celý rozrušený a prerastá tam burina, tráva je vyše kolien okolo záhradky. Krovinorez máme, nový, ale do ruky mi ho nedá. Vyzerá to u nás, ako by tu nik nebýval = na pohľad zvonku.
Na stole v obývačke = pracovni je už polroka rozobraný monitor, ktorý, keď sa opraví, tak sa môže predať, všelijaké súčiastky a boxy s náradím... to všektko obkladá gauč. Skrinky sú plné, a pri štyroch deťoch, s ktorými sme v ostatných dvoch izbách, to nie je kam dať. A navyše sa manžel tak,er permanentne zle cíti, lebo stále sedí pri pc a bolí ho z toho krk a hlava. Tak sa nám hromadia všakovaké pomôcky z Lidla - elektrický vankúš na krk, masážna myška, potom nejaký elektrický obklad na kríže... všetko okolo stola a gauča v obývačke.
Ale to všetko by som vedela prežiť, keby náš vzťah bol v pokoji, keby som cítila, že aj ja tam mám svoje miesto.
Je pravda, že manžel ma má rád, kupuje mi sem tam nejaký darček, opakuje mi, že je šťastný, že má práve mňa. Ale to je všetko. Niekedy hovorím, že nepochybujem o tom, že by za mňa skočil do ohňa, ale kvôli mne by ráno nevstal z postele.
Tak sa cítim trápne - on pracuje pre našu rodinu, snaží sa splácať hypotéku. Ja som doma, lebo pri našej domácnosti a deťoch zabezpečujem full servis s odvozmi do školy, na krúžky, nákupy a všetko vybaovanie a na čiastočný úväzok robím z domu administratívnu prácu, väčšinou texty a korektúry.
Ale už ma to ubíja, nechcem žiť takýto život. Deti majú ocka veľmi rady, aj ja sa teším, keď počujem jeho smiech. Ale stále menej sa stáva, že s nami obeduje, či večeria. Proste má slúchatká na ušiach a tvár otočenú k monitoru. Nechcem sa rozísť, chcem, aby znova naše manželstvo kvitlo.

Tak som sa tu vyrozprávala... skúšam znovu naskočiť do toho vlaku...
Idem teda na to, aspoň niečo upratať...
antigona

Příspěvekod Martina1 » 0, 23. květen, 2011, 10:21 am

ILALI píše:Ach jo, to je mi líto, že jsi tak nešťastná. Není možné si s DH o tom otevřeně promluvit? Chlapům je někdy třeba říct věci úplně na rovinu. Držím pěsti, ať je líp. :give_heart:

Můj DF říká, že chlapi jsou jako stroje - že umí zpracovat jen jedničky a nuly. Třeba by to popovídání pomohlo. Držím pěstičky, ať je líp.
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek ObrázekObrázek
Martina1

Příspěvekod Dagmarka01 » 0, 23. květen, 2011, 11:02 am

antigona
Držím pěstičky určitě to zvládneš,chlapi jsou někdy hrozný,ale bez nich by to nešlo a s nimi kolikrát taky ne.Oni si o nás myslí asi to samé.
Manža tento víkend hlídal kluky sám,prodávala jsem na pouti odjížděla jsem v 5h a vracela jsem až po 20hodině.
Prvně hlídal také toho mladšího(19 měsíců) tak dlouho ,vždycky jen tak 3-4hodiny.Ale teď oba kluci nastydlí tak dával kapky,pravidelně jídlo,které jsem navařila,jinak si večeře dělali sami.Zvládl vše bravurně a doufám,že trochu pochopil,že ta mateřská není opravdu žádná dovolená,kor když je k tomu vaření prádlo a úklid,v kterém přesto že mám Vás a Lidunku občas plavu :-((.
Tímto mu vzdávám hold a obdiv a děkuju mu za pochopení a lásku,která věřím ,že po těch letech(letos 10let výročí) ještě mezi námi je.
Dagmarka01

Příspěvekod antigona » 0, 24. květen, 2011, 12:54 am

Ďakujem, dievčatá, za podporu. Dnes som sa aspoň snažila poupratovať, teda VP riadne prebehlo. Porozprávať sa... tak by som rada, ale to by som musela nájsť spôsob, aby sa manžel dostal od obrazovky ku mne. Raz kedysi, keď som bola v podobnej depke, som mu napísala mail. Snažila som sa by objektívna, neobviňovať ho, popísať len svoje pocity, neútočiť...výsledok bol taký, že najprv sa šprajcol, potom pár dní fungoval a potom zas po starom. Ja vidím, ako si nesieme tie vzory z pôvodných rodín, je to fakt - u nich doma vždy mamička robila ten servis. On je na to zvyknutý. Neviem mu napr. vysvetliť, prečo by mal ráno vstať, aj keď sa necíti vyspaný. On sa spoľahne na to, že ja vstávam, vystrojím deti do školy, zaveziem do škôlky...
Naznačila som mu, že je toho vo mne veľa, čo mu chcem povedať, ale zatiaľ neviem kedy. A to je treba mať čas bez detí. Teraz momentálne som dokončila korektúru jednej práce a idem spať. On ešte pracuje. Tak asi nepôjdeme spolu spať, žeby sme prehodili pár slov. A vraj ani nie je dobré riešiť nejaké problémy v noci. Holky, ďakujem vám za milé slová :give_heart: Aspoň som z tohto zvyku dnes prišla k manželovi sama od seba dať pusu, nečakala som naňho. Tak snáď "bude líp...".
antigona

Re: archiv - zvyk na květen - vztahy

Příspěvekod millivanilli » 0, 7. červenec, 2011, 10:07 am

ahojky, hele tchýni opravdu neřeš je to tvůj den a ne její ona měla svého,,chlapečka" celou dobu před tím a ted už bude jen tvůj...ale mám otázku jak se staví ten tvůj partner k tomu??? jestli byste měli kvůli tomu v budoucmu nějaké problémy tak zkus se obrátit než na kamarádky a lidi z webu spíše zkus vyhledat poradnu pro vztahy...a z mých zkušeností vím, žeporadna pro mezilidské vztahy je fajn nápad je to svým způsobem anonymní a mají zkušenosti s takovými záležitostmi.... :) :s11311:
millivanilli

Předchozí

Zpět na Denní tipy