Tipy na tento týden - kuchyně

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Tipy na tento týden - kuchyně

Příspěvekod Janička » 0, 5. listopad, 2018, 9:55 am

A zase tu máme pondělí, hurá!

Velké pondělí - podle Fly lady bereme po víkendu opět domácnost zpět do svých rukou. Vynášíme odpadky, utíráme prach, leštíme zrcadla a skleněné výplně, zametáme, vysáváme, vytíráme, vyhazujeme přečtené noviny a časopisy, uklízíme povaleče...
Úterý je dnem pro nás, pro naši relaxaci, měli bychom si najít čas na to, co nám dělá radost, co nás baví. Také se připravujeme na středeční pochůzky a připravujeme si podklady k jednáním na úřadech, knihy na vrácení do knihovny atd
Středa je antiodkládací, takže obíháme úřady, objednáváme se k lékaři, zajišťujeme servis, vyřizujeme reklamace, emaily, platíme faktury apod. Bleskově uklízíme lednici a plánujeme menu na celý týden.
Ve čtvrtek se věnujeme prádlu, obzvlášť, pokud máme resty a přerůstá nám to přes hlavu. Pereme, sušíme, skládáme, žehlíme, uklízíme do skříní, zašíváme, párujeme ponožky...
V pátek obvykle uklízíme autech, kabelkách, batozích, kočárcích a nakupujeme na víkend...

Tento týden je na řadě důkladný úklid kuchyně. Vybereme si, co je u nás zrovna třeba.
- posbíráme a uklidíme všechny povaleče - u nás v kuchyni, která je u nás centrem domu a života vůbec, se jich vždycky najde víc, než je zdrávo
- setřeme prach a vymeteme pavučiny (postupujeme odshora dolů) - člověk by řekl, že pavouci budou před zimou víc spát, ale oni, potvory, makají jako ďasi :evil:
- umyjeme okno/okna včetně rámů a parapetů, brzo nám zamrzne, takže to nebudeme odkládat na další měsíc :mrgreen:
- vypereme záclony a závěsy či otřeme žaluzie
- otřeme či umyjeme zářivku či jiné svítidlo
- vysajeme důkladně i ve všech koutech
- otřeme kliky a jejich okolí, vypínače
- vyčistíme sporák, troubu i digestoř
- pokud je to dávno, co jsme čistili odpady, s chutí do toho
- myčka by si možná zasloužila vyčistit filtry, projet čističem, otřít boky dvířek a fujtajbl z těsnění
- otřeme rychlovarku, vyčistíme kávovar, gril, toustovač, pekárnu...zkrátka opucujeme všechny naše pomocníky
- sklidíme z linky, co tam nemusí být a budeme se snažit udržovat ji prázdnou a čistou
- vydrbeme a naleštíme dřez
- podle potřeby poklidíme ve skříňkách s nádobím, v zásuvkách s příbory
- můžeme přebrat a srovnat koření, čaje, zásoby potravin ve spíži

.....doplňte, co dalšího by vaše kuchyně potřebovaly :P

A nezapomínejme na DING!
Janička

Re: Tipy na tento týden - kuchyně

Příspěvekod Zizi » 0, 5. listopad, 2018, 1:36 pm

Moje kuchyně potřebuje kromě hloubkového úklidu (na první pohled to ujde) NOVOU TROUBU. Nejsem schopná si nějakou vybrat! Už minimálně dva měsíce jsme bez fungující trouby.
To jediné, co máme, je TEĎ
Zizi

Příspěvekod Janička » 0, 5. listopad, 2018, 2:06 pm

DING! Zizi, vyber si novou troubu :laughingneqw:
Janička

Příspěvekod jane » 0, 5. listopad, 2018, 4:22 pm

Zizi tobě není zrovna moc dobře, tak si uvař velký hrnek dobrého čaje :s3249: , sedni si k počítači a dej se do vybírání trouby. Nastav si tam , co by měla umět, cenovou hranici a pročti si rezence zákazníků.
Co nemáš, nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod jane » 0, 5. listopad, 2018, 9:16 pm

Dnes vynesené koše, umyté podlahy v dolním patře :s9989:
jane

Příspěvekod jane » 0, 7. listopad, 2018, 7:20 pm

Dnes jen 2x pračka :s1263:
jane

Příspěvekod Zizi » 0, 7. listopad, 2018, 8:42 pm

Dívčiny, nějak jsem se zohnula pro něco na zemi (v kuchyni) a při té příležitosti jsem zjistila, jak mám upatlaný dvířka od linky. Jenže, ono to skoro nejde pořádně vyčistit, dvířka jsou dřevěná, takže žádný prášek na to použít nemůžu ani moc drsnou houbičku. Myju to mýdlovým prostředkem (Pronto na dřevo - doporučil výrobce), ale výsledek i po větší snaze nevalný. A nejhorší je skříňka nad sporákem, to můžu šudlit hodinu a nic moc. :dash1:
To jediné, co máme, je TEĎ
Zizi

Příspěvekod jane » 0, 7. listopad, 2018, 9:01 pm

Zizi a teplou jarovou vodou?
jane

Příspěvekod jupijaaa » 0, 8. listopad, 2018, 9:05 am

Zizi píše:Dívčiny, nějak jsem se zohnula pro něco na zemi (v kuchyni) a při té příležitosti jsem zjistila, jak mám upatlaný dvířka od linky. Jenže, ono to skoro nejde pořádně vyčistit, dvířka jsou dřevěná, takže žádný prášek na to použít nemůžu ani moc drsnou houbičku. Myju to mýdlovým prostředkem (Pronto na dřevo - doporučil výrobce), ale výsledek i po větší snaze nevalný. A nejhorší je skříňka nad sporákem, to můžu šudlit hodinu a nic moc. :dash1:

zizi..já měla takhle upatlanou spodní stranu horních skříněk /taky jsem se jednou zohnula /ježiši co je to za slovo?? :lol: /...a na mastou špínu se mi osvědčila zase mastnota - hadřík namořený ve stolním oleji.a pokud je to hodně tak stěrka - ne kovová ať to nezničíš to dřevo....pokud je to jen málo mastné je dobrý clin na okna s alkoholem.To používá kamarádka,ale na mě to nepůsobilo,já to měla hodně "zasr….é" :lol: :lol: :lol:
Jinak dvířka mám celkem v pohodě,taky dřevo,spíš jen ten spodek nad pracovní deskou- to byl masakr. :beg:
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Zpět na Denní tipy