Zvyk na říjen - Vyhazujeme s Jane

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: Zvyk na říjen - Vyhazujeme s Jane

Příspěvekod Aliba » 0, 16. duben, 2018, 8:19 am

Já minulý týden odnesla ke kontejnerům krabičku s odpařovači, hrnečkama a jinejma drobnostma - do půl hoďky zmizela.
Mám tu ještě další se skleničkama - každá je jiná. Tak ty taky čekaj na cestu ke kontejneru.
Aliba

Příspěvekod misaK » 0, 16. duben, 2018, 9:00 am

nedávno jsem zjistila, že do azylového domu pro matky s dětmi, kam čas od času vozím malé a nebo nepotřebné oblečení, se můžou dávat i nepotřebně věci k vybavení domácnosti, takže mám nachystáno i nepoužívané nádobí a hrnečky.
misaK

Příspěvekod jane » 0, 16. duben, 2018, 9:10 am

Alibo když neseš nějaké věci ke kontejneru, nevadí ti, že kolem chodí lidi? Nebo to tam dáváš za tmy? Taky mám nějaké talířky a hrnky, které už nepoužívám, ale nevím, jak to mám udělat.
Co nemáš, nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod Kriska » 0, 16. duben, 2018, 9:12 am

ja bych si asi vycihla okamzik, kdy tam nejsou lidi, stydela bych se...

jedny pekny balerinky dnes nesu kamosce a stary tricko do kteryho sem ztloustla funkcni darovano pres internet
Kriska

Příspěvekod Aliba » 0, 16. duben, 2018, 9:27 am

Jane
Je mně to jedno, ale já se většinou trefím, že tam nikdo není. Naopak, když si to naplánuju, že pod rouškou tmy, tak potkám jen na chodbě x sousedů a u kontejnerů, kde bývá sem tam někdo je narváno.
Já se nestydím, mám od sousedů skříňku, botníček, otočnou židli - jednou za čas si jen pro náš vchod objednáme kontejner a tak některé věci dostanou další šanci, jiná sousedka si zas vzala sklenice co jsem chtěl adát do tříděnýho odpadu - tolik nezavařuju, tak jsem se jich chtěla zbavit, jiná sousedka zas nechtěla už nějaký květináče a tak šly k jiné sousedce. Se tu všichni celkem slušně známe, takže žádný problém.
Naše dračice třeba od sousedů maj po klukách plyšový bílý tygříky - který jsou drahý, jak nevím co. Sousedka je chtěla vyhodit. A nejoblíbenější plyšák naší mladší je od kontejnerů - někdo tam dal krabici a v ní různé hračky.
Aliba

Příspěvekod jane » 0, 16. duben, 2018, 9:34 am

Alibo my máme nejbližší kontejner o jednu ulici dál a to na oblečení. Tam chodím skoro pořád, to mě nevadí. Mám vždy řádně zavázanou igelitku a hodím to tam, žádný problém. Ale s krabicí kuchynského nádobí mě to přijde takové divné, protože naproti je obchod s potravinami a hodně lidí tam parkuje s autama nebo chodí.
jane

Příspěvekod jane » 0, 16. duben, 2018, 9:35 am

Alibo je super, že si se sousedkama pomáháte.
jane

Příspěvekod Kriska » 0, 16. duben, 2018, 2:59 pm

Alibo, mate to krasne vymyslene. Ja si to predstavila u sebe, jak vezu z vesnice igelitku do brna pred obchodak s kontejnery a tam.mezi bezdomovci odkladam tasky bokem at si muze kdokoli nahrabat :D

takhle mezi vic lidma vnimam tu krasu ze kazdej si vezme co se mu hodi. U nas tkhle chodi lidi na separak, je otevrenej hodinu tydne - to su v praci, ale cihaj co kdo donese a pulka toho na separaku nekonci - coz je hrozne super a moc se mi to libi.
Kriska

Příspěvekod jane » 0, 17. duben, 2018, 6:50 am

Krisko co je to separák?
jane

Příspěvekod velva » 0, 17. duben, 2018, 7:32 am

Holky,já myslím,že na tom nic není ODNÉST VĚCI V KRABICI KE KONTEJNERU? To je,jako by jste se styděly vyhaovat odpadky?
ODNÉST NĚCO OD KONTEJNERU - to už je takové divné :mrgreen: (Ale přiznávám taky jsem odnesla- krásného starožitného medvěda,co bručel - seděl na popelnici a koukal na mě smutně- toho jsem tam nemohla nechat :D .A ještě krásnou stoličku)

Určitě se mi líbí,když se věci užijí a někdo z nich má ještě radost.Ten systém u Alby v domě- to je úplně super.

Separák - taky neznám,ale tipuji sběrný dvůr :D

Já ke kontejneru - respektive na popelnice položím občas(s těžkým srdcem) nějaké knihy z naší velké knihovny,které fakt asi NIKDO od nás číst nebude.A taky zmizí.Tak třeba z nich má někdo taky radost.
velva

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy