Knihami

:) Jak se odměňujete? Čím si oslazujete všední den? O kom, o čem sníte?
Dejte nám tip na film, knížku, zábavní park, salon krásy, odkazy na videa, která vás pobavila, cokoli vás napadne :)

Re: Knihami

Příspěvekod virginia » 0, 4. říjen, 2011, 11:07 am

Já četla Šifru od Browna, fakt mě to chytlo, za dva dny(teda noci) tehdy přečteno. Včera jsem si donesla Ztracený symbol, taky od Browna, jsem zvědavá, pak poreferuji.
A aktuálně čtu Krvavé jahody (Jiří S. Kupka) - je to skutečný příběh Věry Šímové, jak byla po válce jako 13letá odvlečena s matkou a sestrou do gulagu, protože matka po VŘSR utekla do Československa. Je to opravdu hrůzostrašné vyprávění - ale aspoň to člověka vrátí zpět na zem - když si stěžuju, že není uklizeno, máme málo peněz atp. - vidím, že jsou to fakt jen maličkosti. K neuvěření, co vše se ještě ve 20. století může dít. Jasně, člověk o tom slyšel - o gulagu, válce, ale kolik se za tím vším skrývá neskutečných jednotlivých osobních tragédií, si při tom dějepisovém, či televizním dokumentárním vyprávění, nedovede představit.

Uvítala bych tip na nějakou pěknou odpočinkovou knihu typu Vejce a já. Tzn. vtipnou, čtivou, pohodovou - ale ne příběhy ala Danielle Steel. Díky ;)
Naposledy upravil virginia dne 0, 4. říjen, 2011, 12:40 pm, celkově upraveno 1
Svět nebude zničen těmi, kteří páchají zlo, ale těmi, kteří se na ně dívají, aniž by něco udělali. (Albert Einstein)
virginia

Příspěvekod JanaD » 0, 4. říjen, 2011, 12:18 pm

Dan Brown je naprosto super, Ztracený symbol, Tě určitě chytne, jen co budu mít zase chvilku, tak si to přečtu znovu i Šifru :derisive:
JanaD

Příspěvekod Mishaczek » 0, 4. říjen, 2011, 7:54 pm

Ha, téma pro mě jak dělané.. Takže mám doma všechno co u nás vyšlo od Kate Thompson, Dan Brown a skoro všechno od Nicole Jordan a Viewegha. Jinak mám přečtené všechno co vyšlo v češtině od Johna Wyndhama (Den Trifidů...), všechny Verneovky :blush2: Na tohle jsem úchylná :mocking: Když mě někdo zaujme tak seženu všechno a poctivě přečtu. Jen by mohlo být víc času.
Mishaczek

Příspěvekod miciqx » 0, 8. říjen, 2011, 11:06 am

holky, já se přiznávám, že ujíždím na zeměploše od terryho pratchetta :o) vždycky se těším na další díl, podle mýho, kdyby napsal tak jeden tejdně je to málo :D
taky mám ráda zdeňka šmída a jeho proč bychom.. nejen se netopili, co zná asi většina, i další knížky.
když tak koukám na knihovnu, mám tu taky slušnou sbírku a.c.clarka - jo a taky jako totální úlet (je to vlastně takový pohádkový fantasy) tu mám asprina :o) u toho se taky dost bavím :D
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod Lenka » 0, 8. říjen, 2011, 12:40 pm

miciqx :D
Moje současné oddychovky jsou Pratchett, Viewegh a Šmíd. Zeměplochu jsem okusila Maškarádou a už to jelo :), u téhle fantasy se fakt bavím. U Šmída mám vždy po přečtení knihy nutkání daná místa okamžitě navštívit :)
Lenka

Příspěvekod lenaluna » 0, 13. říjen, 2011, 11:14 am

Tak já jsem se vrátila k povinné četbě, protože když jsem chodila na střední, tak na to nebyl čas, ale říkala jsem si, že některé tituly mě zajímají, takže si je přečtu později. Myslela jsem si, že to bude dříve jak za 4 roky, ale i tak jsem se k tomu konečně dostala. Takže Proces, Velký Bratr, Babička, Stařec a moře, atd. Konečně jsem se k tomu dostala a teďka si chci přečíst i ty starší (Egypt, Mezopotámie, Čína atd.). Zatím je to báječný relax.
lenaluna

Příspěvekod Slávinka » 0, 13. říjen, 2011, 1:44 pm

virginia píše:Já četla Šifru od Browna, fakt mě to chytlo, za dva dny(teda noci) tehdy přečteno. Včera jsem si donesla Ztracený symbol, taky od Browna, jsem zvědavá, pak poreferuji.
A aktuálně čtu Krvavé jahody (Jiří S. Kupka) - je to skutečný příběh Věry Šímové, jak byla po válce jako 13letá odvlečena s matkou a sestrou do gulagu, protože matka po VŘSR utekla do Československa. Je to opravdu hrůzostrašné vyprávění - ale aspoň to člověka vrátí zpět na zem - když si stěžuju, že není uklizeno, máme málo peněz atp. - vidím, že jsou to fakt jen maličkosti. K neuvěření, co vše se ještě ve 20. století může dít. Jasně, člověk o tom slyšel - o gulagu, válce, ale kolik se za tím vším skrývá neskutečných jednotlivých osobních tragédií, si při tom dějepisovém, či televizním dokumentárním vyprávění, nedovede představit.

Uvítala bych tip na nějakou pěknou odpočinkovou knihu typu Vejce a já. Tzn. vtipnou, čtivou, pohodovou - ale ne příběhy ala Danielle Steel. Díky ;)

Virgin, Krvavé jahody jsem, myslím v Drbárně, kdysi taky zmiňovala. Je to nejlepší a zároveň nejhrůznější knížka, co jsem kdy četla. Hlavní představitelka, paní Sosnarová, ještě stále žije tady kousek od Brna, v dědince u Dolních Kounic. Je příšerné, že po tom všem jí náš stát nedal žádné odškodnění, i přesto, že o něho žádala (nevím, jestli přímo sama, nebo někdo jejím jménem). Přitom plno lidí ho dostalo a neprožilo ani polovinu z toho, co ona. Hlavně, že jsou peníze na super odměny pro naše politiky..Tady je malá ukázka z knížky a pár slov o paní Sosnarové: http://nezapomente.cz/pamet-naroda/pametnik/72
Jinak, těm, kdo rádi čtou knihy z války, tak já ještě doporučuju klasiku od Remarquea Nebe nezná vyvolených a výbornou Sophiinu volbu od Styrona. Odpočinkovou knihu si vybavuju opravdu jen tu Betty McDonaldovou...
Nic nestíhám a proto jsem tu zpět :-)
Slávinka

Příspěvekod Dagmarka01 » 0, 2. únor, 2012, 9:12 am

Tak tohle téma jsem vůbec nevěděla,že tu je,já knihkupec :-(
Nebudu se vnucovat se zbožím,ale právě Jurášek dočetl krásnou knihu už druhou je to druhé čtení jakoby pro druháky,ale záleží na zdatnosti- autorka Daniela Krolupperová - Sedmilhář Josífek a Josífkův pekelný týden, knížky jsou úžasné,a hlavně poučné což mám ráda jako třeba byla Martínkova čítanka,Jiřík mi je četl a já se vždy těšila na další kapitolu :-).
Jinak jako knihkupec čtu mraky knížek ,ale se mnou je to těžký,protože můžu i válečné ,fantasy,horory,historické, slaďáky i detektivky.... a snažím se přečíst vše nové,abych věděla co mám na prodejně. Sama sbírám Barbaru Woodovou,Wilbura Smitha,Pavla Frýborta,Collinsovou- jen Lucy,Zdeňku Jordánovou,L.Hay...nedá mi to a přestože je mám na krámě ,musím je mít doma,zrovna tak dětem,klasiku máme ,ale ty nové věci když stojí za to šup a kus výplaty mám v kase :-D .Moc ráda čtu i knížky o výchově ,duchovní,moc mě teda neberou životopisy.
Tož tak k mé největší vášni :-D
Dagmarka01

Příspěvekod HanaK » 0, 2. únor, 2012, 9:28 am

Tak to nemáš jednoduché, nenechat v práci celou výplatu ;)
K dětským knihám, nedoporučuju od Astrid Lingrenové knihu Karkulín ze střechy, předčítal mně ji DS ve druhé třídě (DÚ přečíst kousek textu), Karkulín je skřítek a je poněkud zákeřný, zlý, všechno pokazí, zničí a pokaždé mu to projde. :roll: Lezl mně na nervy pěkně dlouho, než malý čtenář přečetl celou dlouhou knihu, marně jsem ho lákala, aby si kousek učetl potichu a já si nemusela odtrpět fakt každičkou stránku. ;)
HanaK

Příspěvekod Slávinka » 0, 2. únor, 2012, 11:36 am

Kamarádky velice chválily knížku od Bertrice Small - Kadin, sultánova žena, tak jsem ji od jedné z nich vyfásla na přečtení. Je to smyšlený historický román. Já nejsem moc na slaďáky a postavy typu - klaďas nemá ani jednu špatnou vlastnost a všechno mu vychází a u záporňáka naopak, takže do půlky jsem trošku trpěla, od půlky už to bylo zajímavý, poutavý počtení. A konečně jsem se prokousala k Simoně Monyové. 3 knížky mi doma leží už pár měsíců. V úterý jsem začla od ní číst Matka v koncích a jak se tady Virgin ptala na odpočinkovou literaturu, tak tohle je ono. Jsem v půlce (je to tenká knížka)a na každé stránce je něco úsměvnýho, někdy až tak, že se řehtám nahlas :lol: . Uvidím, jestli se to nějak nezvrtne, ale zatím dobrý.

Dagmarko, pro jak starý děti je ta Martínkova čítanka? Malá je teď v období, kdy ji už nudí Pejsek a kočička apod., říkala mi, že je to pro malé děti (jakoby byla velká :roll: ), tak jsem vytáhla manželovýho oblíbenýho Káju Maříka a to je na ni ještě brzo. Sice to nepřiznala, ale je vidět, že tomu ještě tolik nerozumí. Tady jsem si opsala tip (už nevím kdo to sem psal) na tu knížku O medvědovi, který chtěl do opery a mrknu, jestli to budou mít v knihovně. Mmch, máš super zaměstnání! ;)
Nic nestíhám a proto jsem tu zpět :-)
Slávinka

PředchozíDalší

Zpět na Rozmazlujme se