Stránka 1 z 1

Denní tipy na tento týden - předsíň, vstupní prostory

PříspěvekNapsal: 0, 11. září, 2017, 5:09 am
od Janička
Velké pondělí nás nemine:
- vyneseme odpadky, kompost, tříděný odpad (ještě lépe vynesou-li ho děti nebo DH)
- převlékneme postele, povlečení hned vypereme, usušíme a uklidíme (nebo ráno jen svlečeme postele a vyprané a usušené večer zase povlečeme, ušetříme skládání a úklid do skříně)
- utřeme prach
- posbíráme všelijaké povaleče a sklidíme je - špinavé nádobí do myčky, prádlo k pračce, knihy do knihovny, časopisy přebereme, přečtené hodíme do tříděného odpadu
- přeleštíme zrcadla, skleněné výplně, zalijeme kytky
- zameteme či vysajeme podlahy, opravdoví dříči vytáhnou pana Mopa a podlahy také vytřou

A jsme opět po čase zpátky v předsíni. Posbíráme a uklidíme všechno, co se nám přede dveřmi, za dveřmi, v chodbě, v hale či na verandě nakupilo a nepatří to tam. Ometeme pavučiny ze vstupních dveří a okolí - hlavně zvenku. To nám na pondělí stačí :P .

Re: Denní tipy na tento týden - předsíň, vstupní prostory

PříspěvekNapsal: 0, 11. září, 2017, 10:26 am
od Zizi
Ahoj ženy, jsem na pochybách, zda není příliš časté převlíkání postelí každý týden. To já teda skutečně nedělám!
Zrovínka ale na dnes jsem si to plánovala a venku je sychravo, tak by mi maximálně navlhly peřiny, tak to odložím na neurčito.

Re: Denní tipy na tento týden - předsíň, vstupní prostory

PříspěvekNapsal: 0, 11. září, 2017, 11:50 am
od Lucci
Zizi... jestli to neni myšlené tak, že je to ukol pro ty, co mají akorát čas na výměnu. :scratch_ones_head: Jakože "pokud to zapadá do čtvrtletního plánu, převlékneme postele, povlečení hned vypereme, usušíme ... atd" :)

Re: Denní tipy na tento týden - předsíň, vstupní prostory

PříspěvekNapsal: 0, 11. září, 2017, 12:52 pm
od Zizi
aha....anebo, pokud jste převlíkali před půlrokem, tak to zkuste zase, není podmínkou.... :laughingneqw:

tak to jo, to jsem nějak asi nepochopila, fakt jsem myslela, že se MÁ převlíkat jednou za týden :shock:

Re: Denní tipy na tento týden - předsíň, vstupní prostory

PříspěvekNapsal: 0, 12. září, 2017, 3:26 pm
od Janička
Trávíme-li v posteli 8 hodin denně, je to 56 hodin týdně, za čtrnáct dní 112 hodin, za tři týdny 168 hodin, za měsíc 224 hodin.... Jak dlouho jste ochotné nosit jedno oblečení - libovolný kousek? :P Když se to vezme čistě matematicky, poté, co se 56 hodin v povlečení potíme, je nejvyšší čas je vyměnit za čisté. Praktické typy používají metodu očichání :laughingneqw: a na matematiku zapomenou. Osobně to beru vždy v pondělí jako připomenutí a přiznám se bez mučení, nepovlíkám vždy každý týden, ale je to příjemné spát v čistém...

Re: Denní tipy na tento týden - předsíň, vstupní prostory

PříspěvekNapsal: 0, 12. září, 2017, 3:30 pm
od Janička
V úterý otevřeme všechnu dosud neotevřenou došlou poštu. Nepotřebné obálky, reklamní letáky a podobné nesmysly rovnou vyhodíme do tříděného odpadu (adresy a případná osobní data předtím odstraníme a skartujeme nebo třeba spálíme). Pokud máme nějaké nezaplacené účty (které jsme třeba našli zapomenuté v poště), nebudeme čekat na upomínku nebo penále a hned zaplatíme.

Čeká-li nás ve středu cesta na úřad nebo třeba do banky, nachystáme si potřebné doklady a podklady, pokud se chystáme do knihovny, připravíme si knihy.

Dnes vyženeme případné pavouky, které jsme nevystěhovali včera. Otřeme prach ze všech ploch a plošek, na kterých se nám usadil - nezapomeneme na zábradlí, věšáky, lišty kolem obložení apod. Otřeme kliky, vypínače, omatlané dveře. Osprchujeme květiny z haly nebo z nich otřeme prach, zalijeme.

Úterý je také dnem pro nás, tak si uděláme povinně (všechny ostatní úkoly jsou dobrovolné) radost způsobem sobě vlastním!

Re: Denní tipy na tento týden - předsíň, vstupní prostory

PříspěvekNapsal: 0, 13. září, 2017, 11:04 pm
od Janička
Ve středu jste určitě oběhli úřady, banku, poštu, knihovnu, prostě cokoliv, co už nechcete nebo nemůžete dál odkládat.
Bleskově jste uklidili v lednici a naplánovali si jídelníček na celý týden.
A v předsíni jste poklidili v botníku, probrali boty, uklidili letní kousky, vytáhli podzimní a zjistili, že nutně potřebujete vyrazit na nákup :P . Také jsme zkontrolovali věšáky, jestli tam není něco, co už asi letos nosit nebudeme nebo cosi, co nutně potřebuje pračku či čistírnu...

Ve čtvrtek se vrhneme na prádlo a zlikvidujeme všechny resty v této oblasti. Budeme prát. sušit, věšet, skládat, žehlit, zašívat, párovat ponožky, opravovat zipy, přišívat knoflíky, uklízet hromádky do skříní...aspoň 15 minut.
V předsíni (či podobných vstupních prostorách) dnes srolujeme běhouny (pokud máme), vyneseme je ven vyklepat (komu prší, odloží na pátek) nebo případně vyčistit. Zameteme nebo vysajeme podlahu, důkladně vytřeme, případně vydrhneme i spáry mezi dlažbou.

Re: Denní tipy na tento týden - předsíň, vstupní prostory

PříspěvekNapsal: 0, 14. září, 2017, 5:22 pm
od Janička
V pátek tradičně uklízíme v kabelkách, v batozích i v autech.
Založíme všechny doklady z tohoto týdne.

V předsíni (hale, chodbě, na verandě apod) přeleštíme zrcadla a případně skleněné výplně dveří, otřeme kliky, otisky prstů a prstíků, vypínače, zdroje světla :P . Můžeme zlikvidovat "oblíbený" hotspot, kam každý odloží, co zrovna nepotřebuje, pokud takové místo v naší předsíni máme. Pokud nás to baví, můžeme vstupní prostory podzimně vyzdobit, protože se zdá, že léto je fuč...

Hezký víkend!

Re: Denní tipy na tento týden - předsíň, vstupní prostory

PříspěvekNapsal: 0, 27. září, 2017, 8:20 pm
od treperenda
Já třeba 8 hodin spím zcela vyjímečně, jen ve svátek, takže můžu převlékat mnohem méně :lol: Zase mám uštetřenou práci! :mrgreen: