ZDRAVÉ RECEPTY NA HUBNUTÍ

:) Jak se odměňujete? Čím si oslazujete všední den? O kom, o čem sníte?
Dejte nám tip na film, knížku, zábavní park, salon krásy, odkazy na videa, která vás pobavila, cokoli vás napadne :)

Re: ZDRAVÉ RECEPTY NA HUBNUTÍ

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 30. červen, 2014, 9:31 am

Když tedy zdravé recepty na hubnutí - jak konzervujete ovoce ze zahrady? Nechci používat hromady cukru, který pak zkonzumujeme. Něco zamrazím, ale budu to dávat do pohárů nebo kaší, ne do buchet. Udělám méně sladké marmelády (ale jen tak, aby se nezkazily). Honím děti, aby jedly rybíz, aby nebylo co zavařovat. Ale kdybyste měli nějaký tip, podělte se, prosím.

PS. Jahody jsme bezpečně snědli.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod treperenda » 0, 30. červen, 2014, 2:00 pm

Ovoce se dá nasušit, udělat ty ovocné placky, připravit pečený čaj. Já myslím, že se to s tím cukrem přehání.
Dobře, dám do kompotu a marmelády cukr - ale pokud ovoce takto nezavařím, co budu jíst v zimě? Buď si potom budu kupovat v obchodě produkty, které ovoce viděly jen z rychlíku, případně to bude plné konzervantů. U nás marmelády jedou ve velkém . Kupujeme téměř výhradně bílé jogurty, děti si do nich dávají marmeládu a vločky. V marmeládě je cukru 1:1. Ovšem do jednoho kelímku jogurtu si dají lžíci marmelády, tzn. půl lžíce cukru. Když si koupí jogurt s ovocem, mám jistotu, že do něj ty lžíce padly celé a min. 4. Plus ovoce pochybné kvality, aby se to všechno nezkazilo tak hrst konzervantů, stabilizátorů a zahušťovadel a špetka sacharinu, aby to "bylo zdravější" . Trochu barviv pro oko a umělou vůni pro nos. Připočítám milion plastových kelímků, kamion, který ty sračky rozváží po obchodech, mě, která pak zase všechny kelímky nosí do kontejneru.
Ne. Fakt mi nevadí bílý cukr v marmeládě. Kdybych měla víc peněz, budu zavařovat s přírodním cukrem. A pokud chci děti držet opravdu daleko od cukru, tak je naučím jíst jogurt je s malou lžičkou marmelády.
Do kompotů se cukru až tak moc nedává, tak mě to netrápí vůbec .
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 30. červen, 2014, 5:40 pm

No, máš pravdu. Marmelády jahodové jsem udělala, pak plánuju rybízové, bezinkové, švestkové. Taky do jogurtu nebo tvarohu. Nebo palačinek.
Sušené ovoce je fajn, ale to dělám jen jablka. Ty taky rozvářím na přesnídávku. Jablečné placky jsem ještě nezkusila. A pečený čaj se mi loni nepovedl, trochu se připálil.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod atevi » 0, 30. červen, 2014, 6:57 pm

Dnes jsem pekla ten tvarohový koláč,dělala jsem z půl dávky a dávala do dortové formy. Rozdělila jsem ji na 12 ks a jeden kus má 493 kj.
atevi

Příspěvekod atevi » 0, 30. červen, 2014, 9:08 pm

tady je
Přílohy
Fotografie-0026.jpg
Fotografie-0026.jpg (9.27 KiB) Zobrazeno 1614 krát
atevi

Příspěvekod rafej » 0, 2. červenec, 2014, 8:43 pm

rozmarýnka píše:Když tedy zdravé recepty na hubnutí - jak konzervujete ovoce ze zahrady? Nechci používat hromady cukru, který pak zkonzumujeme. ...

U marmelád
Dá se to trochu ošidit - třeba dát méně cukru, pokud vám to chuťově nevadí a marmeláda vám nemusí doslova "stát" na lžíci.
Nebo při menším množství cukru, přimíchat trochu jiného ovoce, které samo o sobě obsahuje hodně pektinu, aby to tuhlo. Takhle se třeba používají jablka, někdy i za účelem snížení kyselosti - třeba v kombinaci s rybízem.
Nebo se taky používají konzervační prostředky Gelfix 2:1 a 3:1, kde se přidává "jen" polovina/třetina cukru na 1 kg ovoce, ale to už není přírodní.

U ostatního to většinou není velký problém - přesnídávky, šťávy a kompoty, tam dávám cukr podle chuti - aby to nebylo vysloveně kyselé a pokud bych už byla pod hranicí bezpečné konzervace, tak se sychruju trochou kyseliny citrónové, která také pomáhá při tuhnutí u marmelád.
rafej

Příspěvekod atevi » 0, 2. červenec, 2014, 8:52 pm

POMAZÁNKA Z TOFU

1 balení uzeného tofu
150 g bílého jogurtu
necelá lžíce olivového oleje
trochu soli
sezamové semínko
petrželka, pažitka...

Já přidávám trochu koření Nahrom od justu

Toto je porce pro 3 osoby