Můj šatník

:) Jak se odměňujete? Čím si oslazujete všední den? O kom, o čem sníte?
Dejte nám tip na film, knížku, zábavní park, salon krásy, odkazy na videa, která vás pobavila, cokoli vás napadne :)

Můj šatník

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 25. listopad, 2012, 4:59 pm

Ráda bych se zeptala, jak se staráte o své šaty. Tedy myslím jak si sestavujete šatník. Stále nemám co na sebe. Potom jdu do obchodu, něco si koupím... Nejlépe je mi v létě v elasťácích a triku. Všední dny řeším džínami a trikem, občas dlouhou ležérní sukní. Ale s blížící se 40 bych chtěla víc. Jsem s dětmi doma, ale taky chodím mezi lidi :P
Děkuji za vaše tipy
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Re: Můj šatník

Příspěvekod Malvína » 0, 25. listopad, 2012, 7:43 pm

Rozmarýnko, když jsem měla takové období, že jsem vlastně nevěděla, co mám nosit, tak se mi osvědčily návštěvy second-handu, abych si ujasnila, co mi sluší a co ne. Vyzkoušela jsem si spousty kombinací, pár jich zakoupila a pak střídala. Často jsem se třeba inspirovala na nějaké panně - jak se v obchodech oblíkají ty vystavené modely, vyzkoušela si něco takového a hodnotila, jestli mi to sedí nebo ne, případně jsem čekala na hodnocení manžela, co tomu řekne, jestli to ohodnotí že vypadám jak strašidlo a taky podle toho, jak se v dané věci cítím, jestli si připadám pohodlně a dobře nebo ne. Začínala jsem právě tím second-handem, abych při "sáhnutí vedle" neutratila zbytečně tolik peněz. Teď už si trochu víc věřím, že poznám, co mi bude pasovat, tak už si občas i troufnu do normálního obchodu.
Všechno je tak, jak má být.
Malvína

Příspěvekod Hanele » 0, 25. listopad, 2012, 8:07 pm

Rozmarýnka - já jsem obnovovala šatník letos na podzim. K třicetinám přišla pětitisícová "dotace" s pohrůžkou, že to musím využít opravdu pro sebe... (no 2 tis mi ještě zbyly na zimní boty) Vzala jsem s sebou kamarádku, o které vím, že ke mě bude dostatečně kritická, je detailistka a přitom má dost trpělivosti. Nejvíc jsme pokoupili v Orsay - jednobarevné svetříky, zelený podzimní kabátek, kalhoty, sukni... Přitom jsem si pořád promítala svůj šatník a k čemu že se mi bude ta a ta věc hodit...
Teď jsou hodně po obchodech různobarevné kalhoty - doporučuju fakt se nebát barvy, přemýšlet, aby ladily k podzimnímu nebo zimnímu kabátu a botám a vrškům. je to dobrý přechod od džín. tenký svetřík, popř. halenka místo trička taky udělá divy... Já navíc doplňuju hojně sukněma, i doma. Na ven je teď dobré mít nějakou neutrální - třeba šedou a ta se doplní barevným svetrem, a je to hned jiná...
Hanele

Příspěvekod evulka2 » 0, 25. listopad, 2012, 8:42 pm

Holky, já jsem nikdy módě moc nedala, asi z důvodu, že jsem se nelíbila sama sobě a ve vel. 38 vypadá všechno jinak než ve 48, 46 :oops:
Ale přestože mám šatník dost skromný, myslím, že právě ta kombinovatelnost je základem. Jak píše Hanele, kabát, kvalitní boty jsou ideální v neutrální barvě a zbytek ošacení to rozzáří. Šátky, šálky, kabelky, silonky. Sukně mám dvě, silonek mnohem víc, trička, svetříky, košile. Jeden kabát, jednu bundu. Kozačky, lodičky, botasky po jednom páru. Letních botek vícero :D

Takže Rozmarýnko, jde o to, zda jsi spíš na elegantní módu nebo jen sportovní. Taky jsem byla doma většinou v kalhotech a triku, ale do města jsem si ráda brala sukni a byla za dámu, měla jsem pocit, že mi to víc sluší, že jsem víc ženská.
Asi by pomohlo, kdyby sis napsala na papír, co máš a co bys potřebovala dokoupit a podle toho se zařídila. Pokud budeš toužit po kožených kozačkách a dlouhém kabátě, půjde i o dost peněz, ale jinak se ve slevách dá pořídit docela dobře. Ujasni si, v čem se cítíš dobře a podle toho začni plánovat. Já se takhle motivuji a slibuji sama sobě, že na jaře s novou Evulkou vyrazím na nákupy a že ve vel. 42? už bych mohla vypadat lépe a mohl by být i lepší výběr :roll:
evulka2

Příspěvekod JanaD » 0, 25. listopad, 2012, 9:29 pm

Tak tohle téma pomůže snad i mně. Taky mívám pocit, že nevím co si vlastně koupit, něco se mi strašlivě líbí, jenže se pak v tom necítím. Jindy si něco koupím, ale pak doma zjistím, že to nemám moc k čemu nosit, no už jsem se docela ale vycvičila a snažím se vždy přemýšlet co k čemu bych mohla nosit. Letos jsem si konečně koupila kozačky, měla jsem na ně zálusk už asi tři, čtyři roky, ale nějak to nevyšlo. Takže poslední dobou vytahuji častěji sukni nebo aspoň nějakou tuniku a legíny. Jinak se také snažím mít věci spíš neutrální, to u mě znamená černé nebo šedé a když si jednou za čas vez,u růžové tričko, tak mě babi-tchýně chválí jak mě to rozzářilo ;)
Takže se také ráda inspiruji Vašimi radami
JanaD

Příspěvekod Milik » 0, 26. listopad, 2012, 2:22 pm

Tak já v tomhle asi vůbec neporadím, ale budu se tu inspirovat! Díky za super téma :mrgreen:
Milik

Příspěvekod treperenda » 0, 26. listopad, 2012, 9:55 pm

Já jsem se teď pohnula z místa, když jsem zhubla. Za mlada jsem byla královna sekáčů a oblíkání mě strašně bavilo. Pak ale s s každým dalším dítětem a desetikilem navíc to upadalo. Ne snad, že bych chodila oblíklá nějak hnusně, spíš v tom nebyla žádná invence. prostě kalhoty, tričko - takové, aby co nejvíc skrylo špek a nazdar. Teď zase konečně oblíknu normální velikosti a díky tomu zkouším i střihy, kolem kterých bych dřív jen prošla. Ale stejně mě ty sekáče baví nejvíc. V obchodě často skončí u něčeho tuctového, taky cena dost limituje, tohle všechno ve frcu neplatí. jeto taková ruská ruleta :mrgreen:
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod HanaK » 0, 27. prosinec, 2012, 11:43 am

k prostudování
www.modnipeklo.cz (mezi pomlouváním ošklivě oblečených lidí a žabomyšíma hádkama se najde spousta užitečných informací, zvlášť ve starších článcích, nenechte se odradit prvním dojmem)
http://www.supervizaz.net/blog.php jsou to stránky jedné vizážistky, je tam i blog se spoustou článků, to co píše by se mělo učit na ZŠ ;)
HanaK

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 22. leden, 2013, 10:46 pm

Nedávno jsem se odhodlala a koupila si hned dvě krásné nové podprsenky, ne úplně nejlevnější. A po měsíci zase prsa dole, zadní pruh nahoře...
Kamarádka mi řekla o téhle stránce, zdá se mi hodně užitečná. Je to www.spravnapodprsenka.cz
Tak jsem z velikosti 95C přešla na 85E a je to fajn.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod martinaaa » 0, 22. leden, 2013, 11:23 pm

ja si v lete koupila v t
chibo dve sportovni podprdy jednu za 6eu jsem maximalne spokojena nosim je na stridackua mam je teda mnohem radsi nez ty s tema dratama,kosticema,vystuzema ty nemuzu vubev protoze mam cekem tezka prsa :D
martinaaa

Další

Zpět na Rozmazlujme se