HUBNEME SPOLEČNĚ

:) Jak se odměňujete? Čím si oslazujete všední den? O kom, o čem sníte?
Dejte nám tip na film, knížku, zábavní park, salon krásy, odkazy na videa, která vás pobavila, cokoli vás napadne :)

Re: HUBNEME SPOLEČNĚ

Příspěvekod jane » 0, 27. červenec, 2018, 1:45 pm

Janičko zkus si na netu vyhledat stravování Low Carb. Jí se větší množství tuků a omezují se sacharidy. Možná by to bylo pro tebe to pravé ořechové.
Co nemáš, nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod Janička » 0, 27. červenec, 2018, 7:52 pm

Ty jo, to nevím. Já spíš potřebuju omezit ty tuky :P . Pečivo moc nejím, trochu vloček, rýži celozrnnou, těstoviny občas a taky celozrnné - moc sacharidů nejím. Ne že bych chtěla pořád počítat, ale někde dělám chybu, tak hledám, píšu do kalorických tabulek... Takže spíš lučinu, sýr a šunku vyměním za fazolové, čočkové a dýňové pomazánky, to by mohlo být lepší (smetanu v kafi si nechám :roll: ). A uvidíme.

Upřímně mě to ale nebaví řešit :evil: .
Janička

Příspěvekod Tlapka » 0, 28. červenec, 2018, 10:28 pm

Tak jsem si do kalorickych tabulek zadala dnesni jidlo. Je fakt, ze dnes nebyl standartni den, ale presto jsem hodne prekvapena a uz tusim, proc mi nejdou shodit ta 4 kila. :shock: Dnes bilkoviny 125%, sacharidy 136%, tuky 227% (!), vlaknina 52%. Takze Janicko, taktez mam problem s tukama. Nejvetsi prijem tuku mam tim, ze si mazu na chleba maslo. To teda menit nebudu, margariny nejim. Ale nebudu pit cappuccino, ale espresso macchiato. Pokud teda tabulky nekecaji :-), mela bych se zlepsit, zbytek mi delaji livance s tvarohem, ktere dnes byly VYNIKAJICI a obcas si zahresim (snedla jsem 3).
Zkusim si zapisovat jidlo a uvidime, aplikace je docela fajn a doufam, ze toho min snim, abych se nemusela crcat se zapisovanim. :D
Tlapka

Příspěvekod Janička » 0, 28. červenec, 2018, 10:44 pm

To se člověk nestačí divit, co? :P
Já tu vlákninu nakonec do večera doženu, jsem zjistila. To je teda ok. Tuky omezím. Fakt :laughingneqw:
Hele - co by muselo vyjít některým lidem, které vidím ládovat krajíce se sádlem, salámy, večer grilovačka, přes den zmrzlinky...To by musel být mazec.
Janička

Příspěvekod jane » 0, 29. červenec, 2018, 8:15 am

Do jakých kalorických tabulek to píšete?
jane

Příspěvekod Kriska » 0, 29. červenec, 2018, 9:55 am

ja bych taky zkusila neco ala low carb, podle me ty kaloricketabulky.cz proste pocitaji se zavedenym systemem cca 30/30/60 pro tuky/bilkoviny a sacharidy... Moje telo tak nejak automaticky a spokojene vegeti spis s pomerem 50/30/40 pro tuky, bilkoviny a sacharidy.

Myslim, ze porad jeste prevlada strach z tuku nekde z 80. let s cholesterolem, kdy se uz davno ukazalo, ze problem neni v tucich ale ve spatnych tucich a premire sacharidu... zajimava knizka od ceskyho doktora https://www.knihcentrum.cz/tucne-superpotraviny-a-oleje - na zaklade u me zjisteni bezlepkove diety a prirozenyho prechodu na lehce min sacharidovou stravu (kdyz lepek jen vynechate a nenahradite, pac nahrazky sou drahy) sem sice pribrala (168cm a 62kg), ale myslim, ze za pribranim stoji to, ze nemam prujem 20x denne ale ze telo si konecne vse muze vzit a zpracovat a paradoxne i v mesicich, kdy sem zkousela vylozene low carb a teda hodne tuku sem nejak nezaznamenala, ze bych pribirala, naopak sem nemusela jist tolik a celkove mi bylo lip... jenze jak se rika, 20% snahy na 80% vysledku... takze pokud nezabira nekolikatydenni dieta dle kalorickych tabulek (ktery navic davaji strasne nizky kJ se mi zda, ze to snad ani neni zdravy jist mnozstvi podle toho), tak bych na to sla odjinud
Kriska

Příspěvekod Janička » 0, 29. červenec, 2018, 5:31 pm

Krisko - mám dlouhodobě lehce zhoršené jaterní testy, jen trochu. Dr pravila, že to u mě asi bude normální :evil: a nemám to řešit. No já si nemyslím, že to je normální a řešila jsem to omezením tuků, zhubla jsem, výsledky byly pak těsně, ale v normě. Teď jsem zase přibrala a mám horší pleť. Tak to řeším. Na krev jdu až v zimě. Tuků jako takových se nebojím, jím máslo, tučné sýry a tvaroh miluju, ořechy, kvalitní oleje - sezamové, olivové, konopný, dýňový, avokádový atd. Největší problém vidím ve skrytých tucích - v sušenkách, tyčinkách atd - čtu obaly, vyhýbám se ztuženým tukům, palmáči, ale občas si něco dám, většinou z hladu, pak si dodatečně přečtu obal. Taky nanuky a zmrzliny jsou masakr, snažím se je nekoupit, udělat si nanuk z tvarohu, ale taky někdy neodolám... Kalorické tabulky mě pomáhají si vždycky hlavně uvědomit, že jsem se s jídlem zase posunula někam, kam nechci. Je mi jedno, jaký je optimální poměr - jde mi o tu jakous takous rovnováhu. Pokud jsem unavená, přibírám a pak třeba zjistím, že vláknina 50%, tuky 180%, sacharidy 50% a bílkoviny 35 % DDD, je to jednoznačně špatně :mrgreen: . Nějaká nezdravá dobrůtka nevadí, ale když je z ní pak zvyk a přidá se další nezdravost a zase se z ní stane zvyk, tak už to člověk zeleninou těžko dohoní.
Bezlepková dieta - náhražky jsou drahý a plný chemie, ale když si člověk vaří z rýže, pohanky, čiroku, amarantu, kukuřice, quinoi, jáhel, dá se uvařit a upéct prakticky všechno. Jen to je pracný.
Nejsem žádný extra fanda kalorických tabulek, ale docela mi pomáhají, když mám potřebu. Kalorický tabulky mi dávají myslím si celkem optimální kJ. Vypočítají základní potřebu a když nastavíš aktivity, potřeba se zvýší a rozhodně nehrozí, že bych měla hlad. Spíš musím přemýšlet, co jíst, a to je přesně to, co potřebuju. Přemýšlet o tom, co do té mlsné huby strčím.
Jane - www.kaloricketabulky.cz

Jinak skvělá dieta, po které se hubne samo a člověk má plno elánu je podle Dr. Fuhrmana. Vyzkoušeno, jen to nedokážu praktikovat jako životní styl dlouhodobě, na to mám malou sebekázeň, co se všelijakých lákadel týče :evil: .
Janička

Příspěvekod Kriska » 0, 29. červenec, 2018, 5:57 pm

Janička - jo, na takovej ten přehled celkovej je to strašně super, protože fakt vidíš a vnímáš co jíš...

No já nejsu moc domácí kuchtička, než se s tím drbat, radši to prostě nahradím nějak úplně jinak, ale chtěla sem tím říct, že mi mnohem víc vyhovuje třeba strava bez pečiva, těstovin a tak. ne že bych si nemohla udělat bezlepkovou variantu ale ono upřímně po steaku se zeleninovým salámem mi je líp než po pizze... takže :D co sem omezila sacharidy, tak netuším, co je to poobědová únava třeba :D

na Dr. Fuhrmana musim kouknout, chtela bych zpatky svych 58kg, ktery sem uz par let nevidela :D (kvuli obleceni hlavne, no...)
Kriska

Příspěvekod jane » 0, 29. červenec, 2018, 7:02 pm

Janičko kalorické tabulky jsem si našla :thank_you: a asi se tam i zaregistruju.
jane

Příspěvekod Janička » 0, 30. červenec, 2018, 6:35 pm

Krisko - jednu jeho knížku (asi Žijte bez diety) jsme viděla v Levných knihách za 49 Kč :P
Janička

PředchozíDalší

Zpět na Rozmazlujme se