HUBNEME SPOLEČNĚ

:) Jak se odměňujete? Čím si oslazujete všední den? O kom, o čem sníte?
Dejte nám tip na film, knížku, zábavní park, salon krásy, odkazy na videa, která vás pobavila, cokoli vás napadne :)

Re: HUBNEME SPOLEČNĚ

Příspěvekod jane » 0, 15. červenec, 2017, 8:10 am

Holky, mě taky chybí ke spokojenosti 5 kg, ale jiným směrem :D
jane

Příspěvekod Kriska » 0, 15. červenec, 2017, 9:51 am

velva - někdy koncem devítky sem začala mít potíže, průjmy, zdálo se, že spouštěčem je mastný, za cca 15let sem došla k tomu, že sem si nemohla dát ani lok mlíka, oliváč do salátu... průjmovala sem pak už prakticky vždy a všude s tím, že sem už nejedla skoro nic a pořád mi už bylo špatně bez zjevnýho spouštěče - akorát když to nebyla zelenina, bylo mi hůř... dle vyšetření dr vždy zdravá, sono nic, alergie nic... pak sem podpořila člena rodiny v jeho experimentu s bezlepkem, aby měl morální oporu v tom, že musí jíst najednou jinak a co se nestalo, průjmy zmizely... takže ne, nejsu celiak, ale když jím lepek, tak se nemůžu vzdalovat od záchoda :D zato můžu všechno to ostatní :D

ale prej diagnostikovat lze dobře jen celiakii, což je špička ledovce... No samozřejmě sem za ty 3 roky, co nejím lepek, přibrala asi 5kg. Nevím, jestli je to tím, že když to jídlo konečně udržím v těle, tak si tělo řeklo hurááá, živiny, musím je všechny uložit :D protože v kombinaci s tim, ze jim malo (ono kdo by mel chut nejak jist, kdyz mu je pak spatne) to je asi prostě přímá cesta k pomalýmu metabolismu, kterej já pomalej mám.

jane - ja vim, ze sytej hladovymu nikdy neveri, ja bych to radsi mela asi naopak tez :D ale proste poslednich 5kg je vzdycky mor :D jen teda nevim, zda je tezsi je shodit, nebo nabrat, pokud ma clovek fakt sviznej metabolismus, tak je to asi obtizny bez nejakyho objemovyho cviceni?
Kriska

Příspěvekod velva » 0, 15. červenec, 2017, 10:41 am

jane :mrgreen: :mrgreen: - neprovokuj :mrgreen: :mrgreen:
Já myslím,že je důležité to,že se cítíš zdravá,máš dostatek energie a nic ti neschází.To tloustnutí bych dokázala snadno- grilovaná masíčka,zmrzlinky,čokoládičky,zákusky,sýry. :mrgreen:
No, u tebe je to v tom,že ty všechny kalorie hned zase vydáš.

Kriska- aha, to je zajímavé....A pečivo nejíš?Nebo jíš bezlepkové? Já jsem vdycky jedla všechno,sladké,slané,nic mi nedělalo potíže,nikdy mě nic nebolelo,byla jsem štíhlá.
No a ted,podle nějakých testů to snad prý na celiakii vypadá.(To pečivo miluju,žádné potíže - žaludeční mi nedělá.Ale i to prý bývá takto,bez těchto potíží.Jen někdy trpím na afty,ne moc často a mám křehké nehty.)Prý u někoho je symtomem třeba málo železa,chudokrevnost.
Vůbec se mi tomu nechce věřit.Proto jsem si něco o tomto tématu přečetla na netu a zajímá mě to vaření a tak.
velva

Příspěvekod Kriska » 0, 15. červenec, 2017, 12:12 pm

velva - aha, to je zajímavý. A zkoušela jsi přidat to železo a další vitamíny? pokud si připadáš jinak zdravá, nemáš zažívací potíže a jídlo ti sedí, tak bych třeba bezlepkovou dietu vyzkoušela, ale spíš ze zvědavosti, jestli uvidím změnu.

Pečivo prakticky vůbec nejím. Pokud peču, většinou peču podle paleo receptů, který sou přirozeně bezlepkový, nebo na Vánoce takový to nepečený cukroví ala kokos v salku, kokosky, čoko košíčky a tak. Prostě já, milovnice buchet sem ze dne na den přestala a ze začátku mi to chybělo, teď už mi to tak nepřijde. I když odolat vůni čerstvýho pečiva nebo buchet je zlo, tak 2x za rok zhřeším a třeba kousíček ochutnám. Když zhřeším víc, tak je mi pak blbě :D Kupuju vyjímečně kvalitní pohankovej chleba, spíš na vandry, že si namažu na výlet svačiny, jinak pekárnu zatím doma nechci, protože sem si bez pečiva dost zvykla a vlastně mi to ani nevadí. Stejně mám ráda hodně maso/zeleninu/sýry, takže mě to ohledně příloh neomezuje, omáčky sem moc nemusela nikdy. Guláš, když není zahuštěnej, je taky výbornej, jen se prostě dá víc cibule, dýl se vyvaří nebo je tekutější :D

Jinak dneska seženeš bezlepkový skoro všechno - za adekvátní příplatek... Sama chuťově nepreferuju deproteinizovaný věci, ale spíš přirozeně bezlepkový, jako pohankovou mouku třeba, nebo to pečení dle paleo receptů. Spíš blbý v hospodách, kde je každý maso přelitý zahuštěnou UHO, ale většinou se dá taky nějak domluvit.

ono nakonec člověk zjistí, že např. ta cukata na smetaně taky tu mouku na zahuštění nepotřebuje a je akorát tekutejší, ale chuťově tam nic nechybí, nebo zelí není nutný zaprašovat, když je na to někdo zvyklej...

Jinak mě napadá - kolega v práci měl trochu potíže s lepkem, ale když nekupoval kmíňák v tescu ale kvalitní žitnej kvasovej chleba a vyhýbal se trochu knedlíkům a buchtám a rohlíkům a vybíral místo bílé mouky žitný věci, tak byl taky spokojenej, že to žito taky není tak "agresivní" jako pšenice, a co měl vnější projevy, tak se mu zlepšili i pocitově se mu to zdálo.

Takže by možná řešení i bylo zkusit omezit bílou mouku kde to jde (třeba nezahušťovat zbytečně omáčku) a nahradit pšenici žitem, jestli to taky trochu nepomůže bez toho, že by ses vzdala úplně moučných věcí?
Kriska

Příspěvekod jane » 0, 15. červenec, 2017, 2:22 pm

Velvo :good: ani to přibírání není tak jednoduché jak se zdá. Mě by spíš šlo to chudnutí .
jane

Příspěvekod velva » 0, 15. červenec, 2017, 5:56 pm

Krisko- díky za info.Mně železo myslím nechybí.Já si právě myslela,že bych měla jíst kvalitněji,abych doplnovala hořčík stravou a tak,ale nesnášenlivost lepku by mě nenapadla ani ve snu.Fakt.Vyšlo mi to z krve.

Líbí se mi,jak vaříš.Je to ted docela populární. :D
velva

Příspěvekod Kriska » 0, 16. červenec, 2017, 12:48 pm

velva - tk su zvedava, zda bude nejakq zmena, pokud to zkusis.

jojo, me to takhke chutna a vyhovuje a v poslednuch letech je plno receptu na internetu hlavne na to peceni, coz je super.
Kriska

Příspěvekod Kriska » 0, 20. červenec, 2017, 7:30 am

tak sem si vcera zase zacvicila... achjo mesic pauza a moje snaha o cviceni 3x tydne pada... ono teda kdyz su doma 3 vecery ze 7 tak to trochu kazi tu snahu:D ale zkusim si yo dat napevno ut/st/pa coz byvam doma a zkusit. jillian sice ma ten prgram.na kazdej den urcenej ale i trocha se doufam pocita...
Kriska

Příspěvekod Janička » 0, 21. červenec, 2017, 8:28 pm

Krisko - všechno se počítá!!
Janička

Příspěvekod Tlapka » 0, 25. červenec, 2017, 10:42 pm

Včera jsem se po delší době vážila - a první číslo je 6!!!! Sice dál následovaly 9, ale stejně jsem měla radost.
Tlapka

PředchozíDalší

Zpět na Rozmazlujme se