Tak trochu off-topic :)

:) Jak se odměňujete? Čím si oslazujete všední den? O kom, o čem sníte?
Dejte nám tip na film, knížku, zábavní park, salon krásy, odkazy na videa, která vás pobavila, cokoli vás napadne :)

Tak trochu off-topic :)

Příspěvekod katerinaar » 0, 30. duben, 2011, 10:52 pm

[url][/url]Já osobně bych se teď moc ráda odměnila novým bydlením, respektive prvním bydlením (za úspěšná studia :)). Oba jsme s přítelem končící ročníky na vysoké, oba máme brigádu, kde nás pak vezmou na plný úvazek a rádi bychom se osamostatnili, jak ne to bude možné a tak sháníme volné byty. Praha jako lokalita je jasná a asi raději na prodej než pronájem. Tedy záleží na tom, jak velké platy nám dají. Myslíte, že je reálné, že se nám tahle odměna splní? Když vezmu v potaz např. finanční částky na tomto webu http://www.mmreality.cz/cs/nabidka/byty ... sto_praha/ :)
katerinaar

Re: Tak trochu off-topic :)

Příspěvekod miciqx » 0, 1. květen, 2011, 7:59 am

holt budete muset nejdřív najít ty tzv. startovací byty.. byly stavěný pro mladý "začínající" rodiny.. vím že třeba v Jesenici takový byly.. malý bytečky, nic nóbl aby na to mladý páry měly.. ale to víš, takový bydlení není pro investory výhodný, takže se nestavěj nijak často.. ale věřím že při troše hledání se něco únosnýho najít dá.. ale holt to bude o hypotéce.
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod Aliba » 0, 1. květen, 2011, 9:27 am

katerinaar
Tvůj sen se splnit asi dá, ale hypotéku dostanete, až po zkušební době a jestli se něco nezměnilo musí bejt smlouva na dobu neurčitou - když se jedná o hypotéku, tak někteří zaměstnavatele jsou ochotní tu smlouvu na dobu určitou, změnit na dobu neurčitou. Pak jsetli už máte, či nemáte něco naspořeno, od toho se ta hypotéka bude odvíjet. Taky jestli opět nebyla změna musí mít , ten kdo si hypotéku bere životní pojištění, u manželů stačil jeden z nich.
Nezapomenout si dobře promyslet a spočítat, kolik k té hypotéční splátce budete potřebovat peněz na další provoz domácnosti - voda, elektrika, jídlo, oblečení, zábava..... . Samo to i promyslet s ohledem na to, kdyby asi přibyl další člen - miminko. Takže hodně přemýšlet a počítat.
Ten startovací byt by mohl být dobrý začátek.
Aliba

Příspěvekod katerinaar » 0, 1. květen, 2011, 10:58 pm

Tak to jste mě dámy dostaly úplně..právě, že tím, že spolu nebydlíme, tak nemáme vůbec tušení, kolik by náklady na život mohly tak měsíčně dělat..no a jak to zjistit lépe, než se sestěhovat.. :-/ Naspoříno nemáme ani jeden, o tom se asi nedá ani mluvit, já mám tak 50.000,- na stavebním spoření a jestli dají něco mému příteli rodiče...Jediný co vím, tak děti nejdřív ve 30ti.. :) Asi si o tom budeme muset fakt vážně promluvit..díky moc za podněty k zamyšlení nad věcmi, které mě tak nějak vůbec nenapadly..
katerinaar

Příspěvekod Martina1 » 0, 2. květen, 2011, 9:55 am

Já bych se do té hypotéky moc nehnala, navíc když ještě nejste manželé a už plánuješ společné bydlení s hypotékou. DF se po rozvodu odstěhoval ze svého vlastního bytu, který nechal dětem (no, moc dobře jsem jeho myšlenkové pochody nepochpila), a koupil si byt na hypotéku. Zrušil kvůli tomu 2 stavební spoření, vzal si bezúročnou půjčku od zaměstanavatele a stejně platí měsíčně skoro 9.000 hypotéku! Byt je 3+kk (mě se moc nezamlouvá, proto jsme u mě) a stál kolem mega. Takže pokud chceš společně bydlet, raději zkus nejdřív pronájem a nebo ten startovací byt. Až společné soužití dvou lidí ukáže, zda jsou schopni vůbec společně bydlet a hospodařit! Až budete mít za sebou minimálně rok společného bydlení, tak můžeš uvažovat o hypotéce, ale stejně bych v tom směru byla opatrná. Na koho bude napsaná, když nebudete manželé? Kdo ji bude platit? Kdo si nechá byt v případě rozchodu? Kdo ji bude platit v případě rozchodu? To jsou všechno aspekty, ke kterým musíš přihlížet a počítat s nimi. Tohle je velké riziko.
A ještě jsem zapomněla dodat, že přítel mě čistý příjem skoro 45000 měsíčně a jen taktak mu hypotéku schválili!
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek ObrázekObrázek
Martina1

Příspěvekod miciqx » 0, 2. květen, 2011, 11:35 am

:) jasně, nejdřív si pro jistotu přeber, jak "závažnej" je váš vztah - ale předpokládám, že pokud uvažujete o společný koupi bytu, tak to asi už něco znamená :)
a obávám se, že při dnešní bytový situaci tady v praze je hypotéka zase finančně nejlepší řešení - z mýho pohledu furt lepší platit hypotéku a bydlet ve svým, než najít nájem, platit 10.000,- jen tak někomu cizímu a čekat, že při tom ještě naspoříš na pozdější koupi bytu.

.. holky, mně se to kecá když naši postavili barák v praze.. sice je to taky pěknej žrout peněz, ale starosti s půjčkama mám už naštěstí vyřešený :cool:
miciqx

Příspěvekod treperenda » 0, 2. květen, 2011, 1:27 pm

Já taky hlasuju pro podnájem. i za cenu vyšších nákladů. Případný rozchod rozhodně mnohem víc bolí, když pak do toho ještě musíte tahat prachy. Připadá mi jednosdušší sbalit kufr, zřvat sbohem a prásknout dveřmi. No ale nemalujme čerty na zeď. I když spolu budete až do smrti, připadá mi lepší mít chvíli něco nezávazného, ujasnit si, kde a jak chcete vlastně bydlet, dnes je možné že se třeba rozhodnete zmizet na čas do zahraničí na zkušenou atd. My jsme po svatbě bydlei v podnájmu šest let, nakonec se dvěma dětmi a vůbec toho nelituju, našemu vztahu tohle provizorium dost pomohlo. *
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod buldozer » 0, 2. květen, 2011, 2:13 pm

Ahojky, jelikož jsme to právě řešili, dovolím si přispět svou troškou do mlýna:

1. MM reality nikdy, jsou to zloději, hulváti, podvodníci (nerada bych se někoho dotkla pokud tam někdo pracujete,ale tot má zkušenost)
2. Nepotřebuješ smlouvu na dobu neurčitou,ale stačí potvrzení od zaměstnavalatele (které ho k ničemu nezavazuje), že s tebou i nadále počítá, ale po zkušební době by si asi být měla
3. my jmse s manželem 6 let (5 spolu žijeme a 3 roky jsme svoji) a teprve ted jdeme do hypotéky, pravda, byli jsme v zahraničí pak jmse hledali kompromis toho co v případě problémů utáhneme a bude se nám to líbit, hledali jsme opravdu dlouho (2 roky)
4. dle mého názoru člověka pořádně nepoznáš dokud s ním nežiješ takže za mě určitě nejdřív podnájem a pak až kupovat (i za cenu menšího pohodlí, možná i větších výdajů...)
5. Je dobré mít stavko, ani tak nezáleží na tom kolik tam máš,ale jak dlouho tam seš, zvedá ti to u nich bonitu (nějaký body kde počítají jëstli ti to dají nebo ne)
6. V případě koupě se připravit na šílený kolotoč papírování, papírování a papírování a placení a placení (doplatky za bývalé nájemníky, notáři a jiné radosti...)

ale pak ten pocit stojí za to PS: domek jsme vybrali loni v červenci a stěhovali jsme se ted o Velikonocích

Hodně zadru přeju :)
buldozer

Příspěvekod miciqx » 0, 2. květen, 2011, 6:23 pm

k tomu stavebku - připomínám známý pravidlo - pokud z něj chcete úvěr, je lepší pravidelný měsíční placení .. my úvěr už předem zavrhli, tak raděj máme peníze na spořícím účtu a jednorázově to tam sypeme za celej rok před vánocema - zvyšuje nám to úrokovku na tom spořícím účtu, takže dobrý, o státní příspěvek takhle nepřijdem, taky dobrý - jen ta bonita je nízká, takže by nám úvěr asi neposkytli
miciqx

Příspěvekod suzanne » 0, 18. květen, 2011, 10:28 am

Jste oba mladí, mohli byste dosáhnout na půjčku pro mladé ze SFRB - Státní fond rozvoje bydlení. Půjčí vám až 300tis. na hodně dobrý úrok, dokonce můžete požádat o odložení splácení až na 10 let. Jen myslím, že tam byla podmínka buď manželství nebo společné dítě. Jo a ještě za každý dítě, ketrý se vám narodi během splácení vám odepíšou z dluhu 30 tisíc :). Zkus na to mrknout někde na netu. Pak by vám stačila zas o něco menší hypotéka. Hodně štěstí!
suzanne

Zpět na Rozmazlujme se