Dieťa v nemocnici

Každá máme někdy období, kdy se nemáme skvěle. Ztratíme práci, štve nás naše dříve drahá polovička, máme problémy s dětmi (ať proto, že jsou, nebo že stále nejsou...), někdo je dokonce obětí domácího násilí. Svěřte se, jistě nejste samy. Můžete se na svůj mail zaregistrovat znovu pod jinou přezdívkou, abyste byly v anonymitě.

Dieťa v nemocnici

Příspěvekod zanulikd » 0, 9. březen, 2010, 5:53 pm

Po 3 týždńovom marodení je dcérka hospitalizovaná v nemocnici.Je tam už týždeň a ja som na pokraji fyzických a psychických síl. Nezvládam domácnosť a cestovanie za ňou(nemôžem s nou ostať v nemocnici pretože má viac ako 6 rokov) má dovolené iba krátke návštevy . Ako ste zvládli vy také situácie ak je dieťa v nemocnici? :(
zanulikd

Re: Dieťa v nemocnici

Příspěvekod Jana76 » 0, 9. březen, 2010, 7:09 pm

Zanuliku, nemám osobní zkušenost, tak alespoň posílám trochu energie, ať zvládnete a dcerku máš brzy doma.
Jana76

Příspěvekod Irka » 0, 10. březen, 2010, 11:16 am

Já byla se synem v nemocnici asi třikrát. Jednou z toho na operaci asi na 10dní. Být s ním, když musí být v nemocnici je k nezaplacení.
Variantu jakou máš ty, že dítě je samo v nemocnici a má povolené pouze krátké návštěvy bych asi rozdýchávala těžko. Zkusila bych zaplatit nějaký nadstandard, jestli by to šlo. Jinak nevím.
Irka

Příspěvekod dasa.ryckova » 0, 10. březen, 2010, 1:47 pm

Tak já byla s mladší před rokem a něco v nemocnici na operaci s kýlou a bylo to príma (měla 2roky a 3měsíce) byla to úplná pohoda. Starší byla v říjnu na JIP s akutní bronchitidou a pro mě to bylo taky strašně náročné doma šlo stranou snad úplně všechno a po psychické stránce jsem na tom byla bídně až po jejím návratu kdy po 14 dnech znovu onemocněla. Lenka byla v pohodě dokud byla na JIP, pak ji přeložily a bylo zle naštěstí jela domu po 3 dnech stávených na normálním oddělení, kde se k ní nechovaly zrovna podle mého a jejího gusta (ve skoro 9ti letech /132cm/ ji daly na pokoj s 3letým chlapečkem to by tak moc nevadilo protože je zvyklá na Terku ketrá je stejně stará, ale tím pádem že byla na tom pokoji pro takhle malé děti tak byla v takové te menší postýlce a na noc ji dokonce sestra chodila zavírat tu postranici :evil: takže když chtěla na wc tak musela zvonit na sestru protože si to z té postýlky neuměla sama otevřít, vadilo jim že chodí na pokoj za holkama které se jí vystřídaly na JIPce a přeložili je dříve než Lenku atd. Na te JIP bylo taky fajn že jsem tam mohla být celý den s ní i když jsem jezdila až po oběde, musela jsem totiž vyzvedávat Terku ze školy a vozit ji na hlídání k babičce na JIP by ji nepustily, takže jsem přijela vždy kolem jedné odpoledne a odjížděla jsem vždycky kolem 7 večer i s manželem který za náma jezdil hned po práci tedy asi v 5 odpoledne, s Lenkou jsme buď hrály karty ;) a nebo koukaly na dvd. Posílám hooooooodně sila a přeji princezně brzké uzdravení
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
dasa.ryckova

Příspěvekod Martina1 » 0, 10. březen, 2010, 3:56 pm

Proč má povoleny jen krátké návštěvy? I když je jí 6, je to ještě malá holčička, potřebuje svoje blízké kolem sebe. Nemocniční prostředí je depresivní pro dospělého, natož pro dítě. Je dokázáno, že dospělému po týdenním pobytu v nemocnici klesne IQ. Už přesně nevím o kolik, ale klesne :? Já byla s malou v nemocnici víc jak doma. A pokud neležela na JIPce nebo ARU, byla jsem s ní v nemocnici ubytovaná i já, ale naše holčička byla ještě malá, tak jsem mohla. Jinak jsme za malou chodili každý den, nebo i jezdili, pokud byla v jiné nemocnici nebo v Praze, a byli jsme s ní tak dlouho, jak jsme chtěli my. Ale u nás byla trochu jiná situace. Ale jiné maminky, které měly dítko v nemocnici, tam s ním mohly taky být třeba celý den, když mohly. Na oddělení to i vítali, aspoň dítko bylo pod dohledem maminky a sestřičky mohly běhat kolem těch, co tam maminku neměly. Snad se tvoje malá brzy uzdraví a bude už zase brzy doma.
Martina1

Zpět na Mám špatný den, špatný rok