Bezmoc

Každá máme někdy období, kdy se nemáme skvěle. Ztratíme práci, štve nás naše dříve drahá polovička, máme problémy s dětmi (ať proto, že jsou, nebo že stále nejsou...), někdo je dokonce obětí domácího násilí. Svěřte se, jistě nejste samy. Můžete se na svůj mail zaregistrovat znovu pod jinou přezdívkou, abyste byly v anonymitě.

Re: Bezmoc

Příspěvekod Lída » 0, 31. březen, 2010, 5:58 pm

Martino, to je jak zlý sen :(

Zkus se poptat třeba tady
http://www.obcanskeporadny.cz/

Mrzí mě to :(
Lída
Site Admin

Příspěvekod zara81 » 0, 31. březen, 2010, 7:50 pm

Martino, hodně fyzických i psychických sil tobě i tvé rodině. Ať už se vše v dobré obrátí alespoň v rámci možností.
ObrázekObrázek
zara81

Příspěvekod IvaChytilova » 0, 1. duben, 2010, 11:18 am

MARTINO1, v rámci své advokátní praxe se zabývám i rodinným právem, ale přiznám se, že s takovým požadavkem jsem se ještě nesetkala. V první fázi bych se na biootce obrátila dopisem, kdy bych vyčíslila náklady, které po něm požaduju, pokud dobrovolně neuhradí, tak zkusit požádat soud o ustanovení bezplatného zástupce pro případné soudní řízení. Bude lepší pokud se věcí bude zabývat někdo, kdo bydlí poblíž tebe. Pokud budeš chtít ještě případně něco objasnit, tak klidně písni SZ.
IvaChytilova

Příspěvekod zuzajdik » 0, 1. duben, 2010, 8:38 pm

Taky se jako advokátka nechci schovávat, ale musím se přiznat, že vůbec nevím, co s tím. Dopis si myslím, že je ale v této situaci asi zbytečný (i když stejně jako Iva bych preferovala smírné řešení). Pokud se mu nepříčilo dědit z pojistky, kterou neplatil, nemyslím si, že by dobrovolně cokoliv uhradil. Kruciš, Ivi, nic nevymyslíme? Přemýšlím nad tím celý den a nic mě teda nenapadlo..
zuzajdik

Příspěvekod IvaChytilova » 0, 2. duben, 2010, 10:49 am

Zuzajdíku, já ten dopis myslela jako nějaký smírný návrh, ale stejně jako ty si myslím, že to asi nepomůže s ohledem na to, co tady o té osobě bylo napsáno. Jenže pokud jde o případnou žalobu tak si nejsem jistá... Opravdu jsem se s ničím takovým zatím nesetkala.
Studovala jsem i různé komentáře k ZOR, ale opravdu mě zatím nic netrklo.
IvaChytilova

Příspěvekod Martina1 » 0, 2. duben, 2010, 5:57 pm

Holky, neříkejte, že opravdu nic neexistuje?!
A s tím člověkem se vážně jednat nedá. Ještě mi dluží peníze z doby, kdy jsme byli spolu relativně v pohodě a než potkal jeho současnou. Na doporučené dopisy, kde ho o dluh upomínám, nereaguje, nebo se mi vrátí zpět. Maximálně je schopen mi napsat sprostou smsku o nějakém ženském orgánu nebo domácím zvířeti. Až jsme se díky tomu dostali přes policii na přestupkovou komisi na našem MěÚ. Škoda, že to bylo posouzeno pouze jako přestupek. :(
Celou dobu na malou dobrovolně nepřispěl ani korunou, kdyby mu nešlo výživné exekučně, tak bych do teď od něho na malou nic nedostala. Ty 2000, co mi chodily, na pokrytí výdajů s malou absolutně nestačily. Vůbec nemá ponětí o tom, co takové dítě stojí, když je zdravé, natož když byla mála tak nemocná. My máme jen léky a pobyty v nemocnici spočteny na skoro 30000 jen za tu dobu, co jsme se vrátily s malou z nemocnice, od října. Nejsou v tom pleny, a těch bylo požehnaně. Musely jsme léky i pleny nosit i do nemocnice, když jsme se tam s beruškou ocitly. A takový člověk teď bude vesele utrácet peníze, které patřily malé...?
Holky, zkuste, prosím, něco vymyslet :cray:
Martina1

Příspěvekod Ovečka » 0, 4. duben, 2010, 3:22 am

Martino sleduji tu tvůj příběh a je mi z toho moc smutno. Psala jsi, že jste měli holčičku od října doma, vypadalo to tak nadějně a nakonec jsem tu četla tu hroznou zprávu o tvé berušce a já myslela, že už máte vyhráno, achjo, je mi to tak moc líto...
S tím bio otcem je to po tom všem opravdu nepochopitelný, jak si tam ještě poslal de fakto cizího člověka...neuvěřitelné. Nejsem právník, ale jestli ti dluží peníze a máš to nějak podložené, tak by se dlužné peníze měly dát odečíst od toho, co by měl jako dědictví dostat. Sice to není řešení, ale alespoň dostane méně. Určitě by se daly uplatnit náklady na léčbu holčičky, když se chce podílet na dědění, musí se také podílet i na tomhle.
Držím palce ať to pro tebe dopadne co nejlépe.
Ovečka

Příspěvekod maxinka » 0, 8. duben, 2010, 3:22 pm

Martino, myslím na Tebe a modlím se za Tebe i malou berušku.Je mi moc líto, čím musíš procházet. Vůbec si to nedokážu představit.
Když jsem si přečetla Tvůj příběh, musím říci, že jsem si konečně uvědomila, že všechny starosti co mám jsou naprosto malicherné a nicotné. Marti,držím ti palečky,vše chce svůj čas.
maxinka

Příspěvekod Martina1 » 0, 8. duben, 2010, 4:05 pm

Peníze jsem mu půjčila "na hubu", takže podloženého písemně nic nemám, tudíž i žádný jeho podpis. Někde jsem kdysi četla, že i když peníze někomu takhle bez papíru poskytnu, dlužník se nemá k placení a já ho několikrát písemně k úhradě dluhu vyzvu a on se i tak k placení nemá a ani dopisem nerozporuje svůj dluh, tak i tak mohu peníze nárokovat soudně. Problém je trochu v tom, že soudu musím dokazovat částku, nestačí jen uvést ten a ten mi dluží tolik a tolik a přes upomínání nevrací. To by mi ale mohly holky JUDry trochu objasnit, zda to tak ve skutečnosti opravdu je. Prosím.
A peníze z dědictví se odečíst nemohly, byl to dluh vůči mě, ne vůči malé. Pojistka byla sice taky moje a malá byla připojištěná a stejně po ní dědil :scratch_ones_head: . Zákony jsou prostě takové, neohlíží se na to, zda se biootec opravdu jako otec choval a staral se, jednou byl v rodném listě a tím to skončilo. Lidsky nepřípustné, těm ... jako je náš biootec to skvěle nahrává. Bohužel. Aspoň že se děděná částka dělila 4 a ne 2, to by mě asi opravdu už vezli někam na psychiatrii.
Zdravý lidský rozum říká, že když chtěl dědit, tak všechno, tedy i náklady na léčení, ovšem do dneška mi nikdo nebyl schopen říct, jak na to :dontknow:
Martina1

Příspěvekod zuzajdik » 0, 8. duben, 2010, 10:12 pm

Tak na tohle stačím, i když tě asi zas moc nepotěším. Ta teorie o nereagování na upomínky je nesmysl. Ať reaguje, nebo ne, je situace stále stejná. Ty musíš u soudu prokázat, že jsi peníze půjčila a kolik. Nemusí být písemná smlouva, ale bez ní (nebo aspoň nějakého potvrzení) se to dokazuje těžko. Svědecky to samozřejmě jde, ale bude záležet na soudci, komu uvěří. Další otázka je, kdy měl peníze vrátit, např. kdy jsi mu napsala první výzvu. Od té doby totiž běží tříletá promlčecí doba, která pokud uplynula, tak i kdyby jsi prokázala, že jsi mu peníze půjčila, způsobuje, že pokud on se bude promlčením bránit, soud ti pohledávku nepřizná. Takže hlavně s ohledem na to, že neexistuje žádný papír a on asi pravdu nepřizná, to moc nevidím :( Ach jo, tak bych pro tebe chtěla mít dobrou zprávu..
zuzajdik

PředchozíDalší

Zpět na Mám špatný den, špatný rok