Bezmoc

Každá máme někdy období, kdy se nemáme skvěle. Ztratíme práci, štve nás naše dříve drahá polovička, máme problémy s dětmi (ať proto, že jsou, nebo že stále nejsou...), někdo je dokonce obětí domácího násilí. Svěřte se, jistě nejste samy. Můžete se na svůj mail zaregistrovat znovu pod jinou přezdívkou, abyste byly v anonymitě.

Bezmoc

Příspěvekod jakubka » 0, 2. srpen, 2009, 5:16 am

Ahoj holky, už sem mezi vás pár měsíců chodím, ale protože si potřebuju trochu vylít srdíčko a aspoň maličko si ulevit, využívám možnosti přihlásit se pod jiným nickem.
Vlastně ani nevím, jak začít. Je skoro 5 ráno a já tu sedím nad klávesnicí, slzy mi tečou, ani na písmenka nevidím. Posledních pár dní skoro nespím, a nebo špatně, posledních pár dní radši nechodím sama ani ven a pokud musím, tak mám hlavu sklopenou, abych nikoho radši neviděla, není mi do řeči a smích u nás slyšet asi dlouho ještě nebude. Jediné, co každý den absolvuju společně se svým mužem je téměř dvouhodinová cesta do pražského Motola na oddělení ARO, kde už týden leží naše 18měsíční holčička. Ještě minulý týden běhala, smála se, volala "maminko", byla plná života a dnes leží na ARU napojená na hadičky a nikdo neví, co bude dál. Jedno odpoledne na chatě a jeden moment, který si budu do smrti vyčítat. Naše holčička běhala kolem nás v kuchyni a najednou nebyla. A i když jsme téměř okamžitě vyběhli z chaty, tomu nejhoršímu už jsme zabránit nedokázali. Její tělíčko jsem tahala z bazénu a krve by se ve mně nedořezal. Okamžitě 155, ale těch 17 minut, co jsme ji oživovali, než dorazila záchranka, bylo nekonečných. Nikomu nepřeju vidět svoje miminko tak, jak jsem ho viděla já. Naše malá už je teď odpojená z dýchacího přístroje, a i když měla po vyndání dýchací trubice trochu problémy, už sama dýchá, má sice zachované všechny životní funkce, ale sama nepolyká a očíčkama na pohyb nereaguje. A to je špatné, moc špatné.
Holky, i když si myslíte, že máte oči všude, není to tak. Hlídejte si ty vaše dětičky, abyste nemusely nikdy vidět to, co teď vídám já. Je to tak strašný stav bezmoce, to si nikdo neumí představit.
Držte nám, prosím, palce, ať ta naše malá holčička má dostatek síly na uzdravení, i když to asi není ten správný výraz, a my ať máme sílu to vše zvládat a ustát.
jakubka

Re: Bezmoc

Příspěvekod JanaD » 0, 2. srpen, 2009, 2:11 pm

Vůbec si neumím představit jak hrozné to musí být, já vlastně ani nevím co pořádně napsat, ale nechci si to jen přečíst a nijak se k tomu nevyjadřovat. Je mi to moc líto, budu Vám držet palečky, určitě zase napiš. Mnoho štěstí a trpělivosti :)
JanaD

Příspěvekod IvaChytilova » 0, 2. srpen, 2009, 3:47 pm

JAKUBKO, taky vlastně ani nevím, co napsat, musí to být opravdu hrozné, ale musíš věřit tomu, že to bude dobré, musí... Přeju hodně síly, abyste to všecko zvládli...... myslím na tebe aspoň na dálku...
IvaChytilova

Příspěvekod jakubka » 0, 3. srpen, 2009, 10:18 am

Ahoj holky, ani jsem nečekala žádnou reakci a odpověď. Potřebovala jsem si trochu ulevit a vypsat někomu jinému než jen mojí mamce a mužovi. Ale chtěla jsem tím spíš sdělit, že i když ta naše malá sluníčka stále hlídáme, tak jak málo stačí k tomu, abychom byli nešťastní a tu chvilinku si vyčítali do konce života.
Včera jsme se za naší holčičkou jeli podívat, cesta trvala díky dešti a kolonám aut 3 hodiny. Když jsme k ní přišli, spinkala, vypadalo to, jak když se jí nic nestalo. Ale ty hadičky kolem mluvily jinak. Ani jsme ji nemohli vzít za ručičku a dát jí tak najevo, že jsme tam s ní. Nesmí se rozrušovat, aby se jí nepřitížilo, proto jsme taky za ní v soboru nebyli. Stále má horečky, zápal plic, spoustu léků a její stav je stále stejný. Dnes budou lékaři dělat nová vyšetření. Tak se od rána modlím, aby nám odpoledne, až za naší holčičkou zase pojedeme, řekli něco dobrého.
Díky Vám za podporu.
Vím, že se budu zase opakovat, ale hlídejte si ty vaše broučky a berušky, není nic krásnějšího než veselý radostný úsměv na jejich tvářičkách, k vám vztažené jejich ručičky a na rtíkách to sladké: maminko.
jakubka

Příspěvekod kikina » 0, 3. srpen, 2009, 10:29 am

Ahojky,sedím tu, čtu co jsi napsala a jsem úplně přimrzlá. Člověk si říká, že když to vidí v televizi ve zprávách, že se ho to netýká, že se mu to nemůže stát a možná je pak lehkovážnější. Já mám 13měsíčního Tomíka, vždy jsem razila názor, že děti toho snesou hodně a dokud neteče krev, tak je to dobrý. Chlapeček nám začal sám chodit a tak jsou tu první karamboly. V posledním týdnu mu po políbení podlahy dvakrát tekla strašně krev z pusy, strašně plakal a to byly ty okamžiky, kdy jsem v sobě řvala taky... Byla to taky bezmoc, ale s tou tvojí se nedá srovnat. Nedokážu si to snad ani představit. Proto se držte! Musí, musí být lépe!!! Holčička je určitě bojovnice. Moc na tebe budu myslet.
Obrázek
Obrázek
kikina

Příspěvekod Irka » 0, 3. srpen, 2009, 11:59 am

Jakubko.
Vím, jaký jsi měla pocit, když jsi viděla dítě ve vodě. Taky jsem to letos zažila se svým dvouletým synem. Naštěstí jsem vytáhla včas, ani se nenapil.
Proto Ti přeji z celého srdce, aby se dceruška brzy uzdravila a neměla žádné následky.
Irka

Příspěvekod Linka » 0, 3. srpen, 2009, 1:13 pm

Jakubko,

věř, že bude líp. Taková statečná maminka má přece i statečnou holčičku. Jsou to geny. Nemůžeme mít oči všude, stát se takové věci mohou. Z celého srdce ti přeju, aby následky byly co nejmenší.
Linka

Příspěvekod Lucci » 0, 3. srpen, 2009, 1:50 pm

Myslim na vas a drzim palce. Mala to urcite zvladne!!!
Kdo mlčí, nemusí vždy souhlasit. Možná jen nemá chuť diskutovat s idioty.
Lucci

Příspěvekod buchtík » 0, 3. srpen, 2009, 3:46 pm

Jakubko, prosím, drž se.
Jsem přesvědčená, že to dobře dopadne. Držíme Ti všichni palce, ať se Tvá dceruška uzdraví.
Myslíme na Vás...
buchtík

Příspěvekod zuzajdik » 0, 3. srpen, 2009, 3:55 pm

Jakubko, mám dva kloučky, 21 měsíců a 5 týdnů, a večer někdy hrůzou nemůžu usnout, když si pomyslím, co vše by se jim mohlo stát. Teď spí v postýlkách jak andílci, ale je to otázka vteřiny, co se může stát. Člověk se snaží, ale reálně prostě nedokáže úplně všechno uhlídat.. To není v lidských silách.. Strašně moc přeji, aby se holčička co nejdřív uzdravila a aby nešťastná příhoda zanechala co nejmenší následky. Dej vědět, jak se situace vyvíjí, pokud budeš mít sílu..
zuzajdik

Další

Zpět na Mám špatný den, špatný rok