pomoc! Jak vše zvládnout??

Každá máme někdy období, kdy se nemáme skvěle. Ztratíme práci, štve nás naše dříve drahá polovička, máme problémy s dětmi (ať proto, že jsou, nebo že stále nejsou...), někdo je dokonce obětí domácího násilí. Svěřte se, jistě nejste samy. Můžete se na svůj mail zaregistrovat znovu pod jinou přezdívkou, abyste byly v anonymitě.

pomoc! Jak vše zvládnout??

Příspěvekod Lidundju » 0, 24. červen, 2009, 1:57 pm

Ahoj děvčata! Všechny moc zdravím.

Potřebuju poradit, jak skloubit domácí práce s péčí o děti....
poslední dobou se na mě všechno sype...
Jak to všechno je ?

Asi půl roku bydlíme v domku. Máme 3 děti: 6roků, skoro3 roky a 16 měsíců...
Interiéry v domě nejsou dodělané, podlahy dřevěné,ale nenatřené...špatně se udržují.... jako bonbónek navrch nám neteče voda, není tu vodovod, máme sice studnu, ale ta ještě není napojená do domu... takže voda se dováží a nosí a ohřívá na kamnech....
poslední dobou mám pocit, že vše nějak nestíhám.... když se snažím tady uklidit, aby tu bylo čisto, nemám zase čas na děti a také kolikrát toho pak mám dost...jsem pěkně unavená... navíc ten pořádek vydrží pár dní(když to jde dobře) a zase je to to samé...
Manžel je truhlář, dělá doma někdy jezdí někam za prací...po práci se stará o zvířata(máme kozy a slepice), takže mu "nepomoc v domácnosti" nevyčítám, občas jen připomenu nějakou drobnst, ale všeobecně se dá říct, že po něm nic moc nechci, spíš třeba pohlídat děti...

Musím říct, že jsemcelkem bordelář, úklid nebyl nikdy moje silná stránka... ale musí to mít nějaké hranice.... cítím se samozřejmě lépe v uklizeném prostředí,ale stojí mě to strašně moc sil ten pořádek(ke své spokojenost
Obrázek
Lidundju

Re: pomoc! Jak vše zvládnout??

Příspěvekod IvaChytilova » 0, 24. červen, 2009, 9:05 pm

No, jak jsem si to přečetla nic lehkého, taky máme za sebou rekonstrukci RD, ale měli jsme tu výhodu, že jsme se stěhovali zpět až když bylo skoro hotovo, neumím si představit bydlet v domě ,kde se rekonstruuje, ale určitě to musí být náročné...
Myslím, že úplný pořádek prostě za takových podmínek udržet nejde... Hlavně se zbav všech zbytečností, neshromažďuj věci, které nepotřebuješ a uvidíš, že to půjde, základ je udržovat v pořádku kuchyň, koupelnu atd... V bojových podmínkách to nepůjde lehce, ale určitě to zvládneš, mooooooc držím palce. Moc jsem ti nepomohla, ale chápu tě, že situace opravdu složitá... ;) , ale jednoho krásného dne to bude za Vámi a budete si domečku užívat... :P
IvaChytilova

Příspěvekod marketecka » 0, 25. červen, 2009, 11:27 am

Jak? to zvládnout - asi učit to nejstarší dítě aby dohlíželo nad uklidem hraček a pokoj už nemusíš uklízet jenom tam vysát nebo tak... a jak píše Iva, tak určitě udržovat čistou kuchyň to je středobod, tak naní si dát záležet - tak jak jsme s FLY lady začínali - čistý nablýskaný džez , a už má člověk lepší pocit a postupně k tomu přidává další, ale to že máš děti ber jako výhodu - udělejte si z uklízení hru- my jako malý jsme od maminky dostali trakturek s vozíkem a do toho malého vozíku jsme sbírali všecko smetí a pak sypali do koše, nebo jsme rádi vysávali, prtože jsme se na něm vozili :lol: a taky jsme některé oblečení se učily skládat tak aby se nemuselo žehlit - byly jsme doma3 tak sme soutěžily mezi sebou...TO jsou jenom moje dojmy že to mama zvládla se třemma dětma a udržbou domu a zahrady, tak že si z toho nic nedělej jesi se Ti to nedaří. Chíli si sedni a zmysli se co je fakt nejdůležitější uklidit a už nic jiného pak nedělej - nebo se Ti bude Fakt zdát, že celej den dřeš a nikde to není vidět!!! A oto tu nejde. Držím palce!!! ;)
marketecka

Příspěvekod Bodlinek » 0, 25. červen, 2009, 2:13 pm

Marketečko, bezva příspěvek, hned na dětech vyzkouším a už se těším :P , máme náklaďáček
Bodlinek

Zpět na Mám špatný den, špatný rok