pomoc! Jak vše zvládnout??

Každá máme někdy období, kdy se nemáme skvěle. Ztratíme práci, štve nás naše dříve drahá polovička, máme problémy s dětmi (ať proto, že jsou, nebo že stále nejsou...), někdo je dokonce obětí domácího násilí. Svěřte se, jistě nejste samy. Můžete se na svůj mail zaregistrovat znovu pod jinou přezdívkou, abyste byly v anonymitě.

pomoc! Jak vše zvládnout??

Příspěvekod Lidundju » 0, 24. červen, 2009, 1:57 pm

Ahoj děvčata! Všechny moc zdravím.

Potřebuju poradit, jak skloubit domácí práce s péčí o děti....
poslední dobou se na mě všechno sype...
Jak to všechno je ?

Asi půl roku bydlíme v domku. Máme 3 děti: 6roků, skoro3 roky a 16 měsíců...
Interiéry v domě nejsou dodělané, podlahy dřevěné,ale nenatřené...špatně se udržují.... jako bonbónek navrch nám neteče voda, není tu vodovod, máme sice studnu, ale ta ještě není napojená do domu... takže voda se dováží a nosí a ohřívá na kamnech....
poslední dobou mám pocit, že vše nějak nestíhám.... když se snažím tady uklidit, aby tu bylo čisto, nemám zase čas na děti a také kolikrát toho pak mám dost...jsem pěkně unavená... navíc ten pořádek vydrží pár dní(když to jde dobře) a zase je to to samé...
Manžel je truhlář, dělá doma někdy jezdí někam za prací...po práci se stará o zvířata(máme kozy a slepice), takže mu "nepomoc v domácnosti" nevyčítám, občas jen připomenu nějakou drobnst, ale všeobecně se dá říct, že po něm nic moc nechci, spíš třeba pohlídat děti...

Musím říct, že jsemcelkem bordelář, úklid nebyl nikdy moje silná stránka... ale musí to mít nějaké hranice.... cítím se samozřejmě lépe v uklizeném prostředí,ale stojí mě to strašně moc sil ten pořádek(ke své spokojenost
Obrázek
Lidundju

Re: pomoc! Jak vše zvládnout??

Příspěvekod Lidundju » 0, 24. červen, 2009, 2:06 pm

To jsem ještě já,předtím se mi psaní přerušilo....

Nějak to poslední dobou zkrátka nezvládám.... buď mám uvřeno, ale bordel, nebo mám uklizeno, ale děti strašně otravují... nebo jsem s dětmi a nemám hotového nic....
občas už nějak ztrácím naději(jako např. dneska) že se dá všechno zvládnout... mít tady uspokojivý pořádek.... tzn . věci na svých místech, zároveň děti, které nekvílí a pořád po mě něco nechtějí(protože jsem se jim předtím mohla věnovat)a třeba i uvařeno,popřípadě něco upečeno, protože mě to baví....

Má někdo pro mě radu? Dnes se cítím opravdu zoufale,,,, děti mě rozčilují a ještě více ten nepořádek kolem mě, který nemám sílu jít uklidit, protože nevím odkudzačít... je toho tolik.. a navíc bych musela roztopit kamna, což znamená nejdříve si připravit(nařezat) dřevo.... což se mi tuplem nechce, když je dnes venu tak "krásně"

Možná jsem se jen potřebovala vypsat, nevím, ale za každou radu a poznámku budu vděčná. Díky všem Lída D.
Obrázek
Lidundju

Příspěvekod rakave » 0, 24. červen, 2009, 5:28 pm

Tak vítej mezi náma.Lída tady dává každý den úkoly.Jsou to malé krůčky,kterými se to dá zvládnout.Denně 15 min.Najdeš je v rubrice Tipy dne.Tak s chutí do toho. :)
rakave

Příspěvekod Bodlinek » 0, 24. červen, 2009, 6:30 pm

Já tedy moc neporadím, ale taky se moc těším, zda se tu objeví nějaký návod, jak na to. Děti mám taky jako Lindju 6, 3 a mimi 4 měsíce. Zápasím podobně. Na většinu jsem tu sama - penízky potřebují všichni, tak jsme rádi, když je taťka v práci a přesně: buď jsem s dětma venku nebo něco děláme a práce stojí, potřebuju i navařit a postarat se o mimi, když náhodou zvládám vše, mám z toho radost, ale je mi jasné, že to nemůže fungovat dlouho, protože jsem tak uondaná, že bych to odnesla brzy na zdraví. Ale vše by to nějak šlo, dokud se nenajde nějaké vyřizování autem. Cestou se zastavíme i u babičky - nemůže mít táta volno 5x týdně - a to většinou dorazíme hodně pozdě, 22 - 23 hodin. Děti cestou spí, ale pak rychle bumbat, čůrat, zoubky, postýlka, takže tašky, hadry letí do kouta, ani je nevybalím, ráno rychle stihnout doktorku .... tak se to přeskočí, pak začne někdo marodit a když se to trochu uklidní - vařit se musí pořád - je toho čurbesu tolik, že honem nevím, kde začít.
Stále to nezvládám, ale co jsem narazila na tyhle stránky, je to o poznání lepší - a to i rodinné pohoda. Díky ;)
Bodlinek

Příspěvekod dadaz » 0, 25. červen, 2009, 12:17 pm

Lidundju, ty toho fakt nemas malo na bedrech, obdivuji te, ze jeste zijes...

rady žadné nemám, tohle se zřejmě musí zažít a pak radit...ja bych si tak maximalne nastavila priority a zbytek delala jen, když by byl cas ( u mne jsou priority jasné- hlavně jidlo ;) )a pak bych urcite kazdy den hodila děti manzelovi na krk aspon na 15 minut, abych si mohla v poklidu precist noviny a vypít kafe, jinak bych se zblaznila.. vzpomněla jsem si na knížku Vejce a já, jak tam hrdinka měla dvě sousedky, jedna strasně čistotná, všechno drhla savem, druhá bordelářka až za hrob, ale mne se zdala podstatně sympatičtější a v pohodě, než ta první :) asi je to hlavně o tom se z toho nezbláznit a nešílet, když to není hotovo, ono se to taky nepo.... ;)
Obrázek
Obrázek
Když je prázdná a čistá kuchyňská linka, je uklizený celý byt, nebo určitě je uklizená kuchynská linka:-)
dadaz

Příspěvekod adriana » 0, 25. červen, 2009, 5:35 pm

Klobuk dole. To sa ja so svojim nezvladanim 2 izboveho bytu s 3 detmi mozem schovat. :(
adriana

Příspěvekod Sam » 0, 26. červen, 2009, 12:20 am

Lidundju - hlavně se nezbláznit :-) Trošku znám tvůj pocit. Bydlím v rozestavěném domečku, topíme dřevem, děti mám taky tři - dvě tedy podstatně starší než ty a to je obrovská výhoda :-) Co takhle poprosit manžela, ať ti dřevo předem připraví? Vždyť to vůbec není práce pro tebe - zatopit, to ano, ale řezat dříví? Navařila bych si v jednom odpoledni co nejvíc, pak jen ohřívala. Děti Ti u vaření mohou "pomáhat" - jen nekoukej na bordel :-)
A podle mne hlavní - věnuj se dětem. Uklizený domeček jim mámu nevynahradí. Já si taky musím najít chvilku na popovídání se staršími, na to jsou háklivý oba dva. Chtějí mámu a klid :-) Držím Ti palečky a když se budeš chtít "vypsat" tak se klidně ozvi
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Sam

Příspěvekod kikina » 0, 26. červen, 2009, 9:17 am

Ahojky,

taky jsem chtěla poradit, aby dřevo nařezal manžel. A s vařením to někdy dělávám tak, že když vařím, udělám toho 2x více a něco zamrazím. Za 14 dní nemusím vařit (nebo jen přílohu) a je hotovo.

Jinak neklesej na mysli, zkus aspoň to nejstarší dítě trošku zapojit maličkostmi a pak chválit a chválit.

Babička by na blízku nebyla? Nebo nějaká kamarádka? Která by ti dětičky pravidelně jednou týdně třeba na půl dne pohlídala? nebo alespoň některé z nich? Stihla by sis udělat nějaké resty, ale hlavně odpočinout a na chvilku se taky zhluboka nadechnout!
Obrázek
Obrázek
kikina

Příspěvekod Petra » 0, 26. červen, 2009, 7:26 pm

Znám ten pocit zoufaství, bezmoci a chaosu. Pořád uklízíš, výsledek nevidíš. Také jsem si tím prošla. Naštěstí jsem úplnou náhodou našla toto forum a Lídu (opět velké díky Lidu). Radit je strašně těžké, ale ráda Ti popíšu co funguje u mě.
Hlavně je důležité začít pomalu, nikam nespěchat. Mě pomohlo rozdělení domu po jednotlivých částech - jedu podle holek s drobnýma úpravama. Už po projití prvním kolečkem chaos částečně ustoupil. Věci postupně našly svá místečka (A ty co časem ne, tak do domu zřejmě nepatří. Můžeš se jich zbavit v rámci velkého vyhazování - jede se teď další kolo). Také je dobré dodržovat denní tipy a vytvořit si denní rutiny. Nevěřila bych tomu, ale už po pár dnech jsem byla nesvá, když jsem neuklidila linku a neumyla nádobí. Tím začni - ono to fakt funguje! :) . Projdi si základní rady v úvodu fora. Třeba se ti podaří něco začít dělat efektivněji - využívam rady z Monte Peru a pak Monte Žehlu 15 minut. Pokud něco nestihneš, nic se neděje, uděláš to zítra. Třeba VP - nestíhám pokaždé v jednom dni, tak ho rozdělím. Postupně mizí různé HS (ty. co zůstávájí, tě tolik neštvou, protože i na ně dojde :mrgreen: :twisted: - a nejen na ně).
A děti zapojuju - neumí ještě hodiny, tak závodí proti písničce, proti mámě v jiném pokoji, proti vysavači (to už je zle).
Samozřejmě, že i u nás to často vypadá na výbuch bomby, ale pak použiju svou tajnou zbraň. Stoupnu si ke vchodovým dveřím a jedu po směru případné návštěvy (jen takový ten povrchový úklid). Zrovna dneska jsem použila tento rychlý úklid ( starší dcera závodila proti mě s hračkama - vyhrála :D ). Není to tu dokonalé, ale neskáču přes tisíc věcí a hraček.
A nezapomeň se pochválit!!!!!! Je důležité se naučit mít radost z toho, co jsi udělala.
Ty to máš těžký kvůli rozestavěnému domu, ale bude líp. Souhlasím s Dadaz. Stanov si priority a drž se toho. Dej tomu všemu opravdu čas (je to těžký si to přiznat a začít se podle toho chovat, ale mě to neskutečně uklidnilo). Postupně uvidíš výsledky. Já mám pocit, že po pár týdnech míň uklízím,míň peru a žehlím, je tu celkem pořádek, na děti mám víc času, jsem vůbec ve větší pohodě. Koukám, že máš radu o chválení v reálu :lol:
Držím palečky!!!!
Petra

Zpět na Mám špatný den, špatný rok