Naše cena za nástup do školky a tak vůbec

Každá máme někdy období, kdy se nemáme skvěle. Ztratíme práci, štve nás naše dříve drahá polovička, máme problémy s dětmi (ať proto, že jsou, nebo že stále nejsou...), někdo je dokonce obětí domácího násilí. Svěřte se, jistě nejste samy. Můžete se na svůj mail zaregistrovat znovu pod jinou přezdívkou, abyste byly v anonymitě.

Naše cena za nástup do školky a tak vůbec

Příspěvekod katy » 0, 2. leden, 2009, 8:43 pm

V září nastoupil starší syn do školky. Dohodli jsme se s manželem, že ho dáme letos jen na dopoledne na zvykačku po obědě domů a po "spinkání" až bude chtít sám anebo klidně až příští školní rok. Těšila jsem se, že budu lépe stíhat děti (máme ještě 9i měsíčního syna), domácnost a práci z domova. A opravdu, najednou všechno běželo jako po másle, měla jsem sama ze sebe radost co všechno jsem stihla. Do té doby, než po 14i dnech (sotva si zvykl) syn onemocněl poprvé, skončil na atb, s mladším synem se nakonec střídali v nemocech až do prosince, navazovali na sebe dokonale nebo marodili souběžně, stihli 4x marodit a z toho 3x oba atb. U doktora jsme mohli málem stanovat. Myslím že jestli byl syn za tři měsíce ve školce 15x je to moc.. Přišli jsme skoro o všechny akce, o besídku na závěr, synovi to bylo moc líto. Před vánoci dobrali oba kluci atb a už jsme staršího do školky nedávali, že půjde až po novém roce, aby za 1)už nic nechytili a vánoce byly v klidu a za 2)aby nabrali nějakou tu sílu a vylepšili jsme imunitu. Byli jsme doma, žádný kolektiv nenavštívili, samozřejmě aspoň na procházky jsme chodili. Že nástup do školky syna tolik sejme jsem vážně nečekala, vím sice, že je to běžné, ale od malinka jsme mezi děti pravidelně chodili - cvičení, plavání miminek a batolat, mateřské centrum, takže takováhle míra mě opravdu dostala.
O vánocích jsem si zase namalovala jak od nového roku zas budu stíhat, že už zase půjde syn do školky na dopolko a ode dneška jsou oba kluci na Panadolu a řádně namazaní tekutým pudrem, protože mají neštovice. Kde jsme k nim přišli je pro nás i naší doktorku záhada. Z jejího obvodu jsme prý jediní. Ale co, řekla jsem si samozřejmě, lepší projít jimi teď než ve škole, jenže..... jet čtvrtý měsíc marodění dětí... to už je vážně na hlavu..
Tak mě tak nějak ten novoroční elán, tak rychle jak přišel, zase opustil, mise ani nějak neplním, běhám s pudrem, čajíčky atd atd. Mladšímu se navíc už dva měsíce klubou dva zoubky a ne a ne se proříznout, takže když ho zrovna nesvědí pupeny neštovic tak ho berou "zuby" a tak pořád dokola.
Co k tomu dodat, snad jen ještě že já poslední dva měsíce navíc trávím u zubaře, jednou je to resekce dásně pro vytržení moudráku s rozdvojeným a ještě rozbitým kořenem podruhé čištění kanálků, potřetí zánět a tak pořád dokola (to celé cena za trpělivost a solidaritu s předchozím zubařem od kterého mi bylo blbé po 15 letech odejít než došla trpělivost doopravdy a opravdu jsem přešla k novému, perfektnímu, jen má se mnou práce až nad hlavu a že bych si to užívala se říci nedá). V listopadu jsme stihli i operaci naší fenky, které za krkem vyhřezla bulka ven a museli ji operovat, o týden později si manžel hnul se zády tak, že zůstal ležet a na injekcích.
Tak nevím, každý si přejeme už celkem banálně do nového roku ZDRAVÍ, no já už vím proč, ale nějak se nám to přání nechce plnit, achjo :?
Obrázek Obrázek
Obrázek
katy

Re: Naše cena za nástup do školky a tak vůbec

Příspěvekod medakulicka » 0, 2. leden, 2009, 9:27 pm

ahoj katy, ani nevíš, jak ti rozumím. Já mám doma 3,5 letou cácorku a 11 měs. prcka. Barča by už strašně chtěla do školky, ale právě toho marodění jsem se tak bála, že půjde až příští rok. Teď si blahořečím, že zůstala doma. Totiž i bez "kolektivních" školkových bacilů jsem si užila dosyta. Barča to teda vždy odnesla jenom párdenní rýmou, ale malej to odskákal. Poprvé taky ATB, zhruba do měsíce opět chřipka a jen se z toho trošku dostal a já byla ráda, že za ním nemusím běhat s plenkou a utírat bolavý nosík, už to měl znova. V noci jsme se nevyspali a přes den se to dohnat nedalo. Prcek byl mrzutý a unavený. Vánoční nálada se mi fakt vyhnula, ale naštěstí vánoce jsme měli v klidu a všichni zdraví. Tak si říkám, že už jsme zdraví nějak moc dlouho a čekám, co se na nás zase sesype (neteř přišla do kontaktu s neštovicema a o svátkách se všechny děti jaksepatří pomuchlovaly).
Ještě horší je to u segry, od tý doby, co dala holčičku do školky se u nich střídá školka a marodění tak 2x do měsíce. Doma má ještě jednu menší holčičku, takže stejně jako u vás na střídačku - nejdřív jedna a pak druhá a pak aby se to nepletlo tak manžel, nebo všichni dohromady. Obdivuju ji a všechny, kterých se to týká, že to vydrží s nervama, protože mě stačilo období 3 měsíců, ale mít to celý rok, asi bych skončila v blázinci.
Tak to nového roku opravdu upřímně všem hodně zdraví. Hanka
ObrázekObrázekObrázek
medakulicka

Příspěvekod IvaChytilova » 0, 2. leden, 2009, 10:20 pm

Ahoj holky, úplně chápu Vaši beznaděj, já mám starší dceru, která chodí do školky třetí rok a pokud Vás můžu malinko uklidnit, tak nemoci jsou nejčastější pouze ten první rok ( aspoň u nás to tak bylo), teď ne že by nemocná nebyla, ale není to nikdy žádná hrůza a ATB neměla už víc než tři roky. Když byla hodně malá trpěla na záněty močových cest a během 18 měsíců života měla z tohoto důvodu ATB 3x, pak jsem narazila na homeopatii a většinu věcí léčím pouze tímto způsobem, moc jsem tomu taky nejdříve nevěřila, ale opravdu to zabralo a po homeopatické léčbě 4. zánětu močových cest, tentokrát bez ATB, které jsme sice dostali, vyzvedli, ale neužívali se záněty už neobjevily....
Pokud jde o nachlazení, tak tam homeopatie funguje taky, jen si člověk musí zvyknout na to, že teplota neklesne hned, že je to trošku pomalejší, ale opravdu účinné. Původně mě děsila rada homeopatky, že teplota do 38° se nemá srážet paralenem, že tělo bojuje s infekcí, ale opravdu to funguje, takže pokud můžu poradit zkuste vyzkoušet nějakou jinou léčbu než klasickou, najít homeopata nebo doktora, který provozuje tradiční čínskou medicínu jo a na posílení imunity jsou super probiotické kultury budď tablety nebo sirup pro děti, ale chtějte jen ty bez přidaných vitamínů a nebo pokud to děti snědí tak jíst jogurty se živou kulturou ( u nás to moc nejede). Pokud ale trváte na klasické léčbě zkuste dětem dlouhodobě podávat PREVENTAN JUNIOR, je lepší než cucavé vitamíny a i doktoři to doporučují, zhruba 120 Kč měsíčně stojí ty tabletky, kamarádka s nimi má dobrou zkušenost. Hlavně se snažte nepropadat té beznaději a zkuste nějakou jinou alternativu... Taky jsem byla původně skeptik, ale dlouhodobá zkušenost mě přesvědčila. ;) Jo a pokud jde o antibiotika, někteří doktoři je preventivně dávají i na věci, kdy je to zcela zbytečné a potom, když by opravdu měly fungovat, tak se to neděje. Když už je dítě brát musí, tak dávejte spolu s nimi ty probiotika a pak ještě minimálně další 3 měsíce, aby se střevní mikroflóra vrátila k normálu... :twisted: :mrgreen:
IvaChytilova

Příspěvekod Nomanka » 0, 3. leden, 2009, 1:21 pm

Školka v prvním roce nezamává jenom s minimem dětí. Co jsem vyčetla, tak u dospělého je normální, když je nemocný 8x do roka a u dětí je to až 12x. Některé dítě dětství promarodí víc a některé míň.
Dcera v prvním roce ve školce byla nemocná taky skoro pořád. Jedinou akci, kterou zvládla byla ta úplně první ještě v září a od té doby nic. Na jaře chytla neštovice, jakmile jí skončily, tak je dostal samozřejmě syn. V létě se začalo blýskat na lepší časy, ale nemoci obstaral pro změnu syn, který měl nejdřív celý červenec salmonelozu a v srpnu, aby toho nebylo málo tak mononukleozu.
Abych to shrnula. Ten rok byl sice strašný. Nervy dostaly řádně zabra a kolikrát to bylo až zoufalý, ale letos měli oba dva maximálně kašel. Ten jsme až s jednou výjimkou řešili Stodalem (což je homeopatikum).
Na rýmu doporučuji preventivně šplíchat mořskou vodu, je to neuvěřitelná prevence.
Uvidíte, že jakmile se první rok přežije, tak druhý je značně lepší.
Vydržte, dejte dětem dostatek času po nemoci k načerpání sil a pokud nemusíte, tak je nechte ještě chvilku doma než půjdou do školky.
Nomanka

Příspěvekod Lilyl » 0, 31. březen, 2010, 9:45 pm

IvaChytilova píše:Ahoj holky, úplně chápu Vaši beznaděj, já mám starší dceru, která chodí do školky třetí rok a pokud Vás můžu malinko uklidnit, tak nemoci jsou nejčastější pouze ten první rok ( aspoň u nás to tak bylo), teď ne že by nemocná nebyla, ale není to nikdy žádná hrůza a ATB neměla už víc než tři roky. Když byla hodně malá trpěla na záněty močových cest a během 18 měsíců života měla z tohoto důvodu ATB 3x, pak jsem narazila na homeopatii a většinu věcí léčím pouze tímto způsobem, moc jsem tomu taky nejdříve nevěřila, ale opravdu to zabralo a po homeopatické léčbě 4. zánětu močových cest, tentokrát bez ATB, které jsme sice dostali, vyzvedli, ale neužívali se záněty už neobjevily....
Pokud jde o nachlazení, tak tam homeopatie funguje taky, jen si člověk musí zvyknout na to, že teplota neklesne hned, že je to trošku pomalejší, ale opravdu účinné. Původně mě děsila rada homeopatky, že teplota do 38° se nemá srážet paralenem, že tělo bojuje s infekcí, ale opravdu to funguje, takže pokud můžu poradit zkuste vyzkoušet nějakou jinou léčbu než klasickou, najít homeopata nebo doktora, který provozuje tradiční čínskou medicínu jo a na posílení imunity jsou super probiotické kultury budď tablety nebo sirup pro děti, ale chtějte jen ty bez přidaných vitamínů a nebo pokud to děti snědí tak jíst jogurty se živou kulturou ( u nás to moc nejede). Pokud ale trváte na klasické léčbě zkuste dětem dlouhodobě podávat PREVENTAN JUNIOR, je lepší než cucavé vitamíny a i doktoři to doporučují, zhruba 120 Kč měsíčně stojí ty tabletky, kamarádka s nimi má dobrou zkušenost. Hlavně se snažte nepropadat té beznaději a zkuste nějakou jinou alternativu... Taky jsem byla původně skeptik, ale dlouhodobá zkušenost mě přesvědčila. ;) Jo a pokud jde o antibiotika, někteří doktoři je preventivně dávají i na věci, kdy je to zcela zbytečné a potom, když by opravdu měly fungovat, tak se to neděje. Když už je dítě brát musí, tak dávejte spolu s nimi ty probiotika a pak ještě minimálně další 3 měsíce, aby se střevní mikroflóra vrátila k normálu... :twisted: :mrgreen:

Ivi plně s tebou souhlasím:

Používáme homeopatika a efekty jsou postupně a znatelné. Nejsou hned , ale celkově děti jsou lepší a lepší. Už dávno neběhám k lékaři dokud dítě nemá tří dny přes38 stupnů ( stejně není schopen jenom na základě zvýšené teploty určit co mu je) počítanood začátku nemoci skutečně minimál 36 hodin. Paralen dávam až nad 38 a střídám s nurofenen.
Používám co nejvíce alternativy. Mimo jiné chodíme do školky už třetí rok, starší neměla ani jedny antibiotika amladší měla dvoje( clacid a druhé si nevzpomenu) a stejně nezabraly, zabral čas apřirozená imunita a samozřejmě alternativní léčba. A to jsme přežili u té nejmladší poctivou laringitidu. Jinak s rýmou se kamarádíme v dobrém a nebráním návštěvám,která přijde s rýmou.Paradoxně nikdy ji nechytíme od návštěvy, ale zničeho nic z venku,jinak kdybychom odmítal y návštěvy- bychom asi vůbec nežili.

Ale jinak Vás plně chápu, kdybych po třech rtýdnech školky měla dítě tři měsíce doma, taky bych to asi vzdala...Měli jsme zatím to štěstí, že jsme byli doma max 10 dní.

držím palce

Lily a jdu spát :lazy2:
Lilyl

Příspěvekod grafi » 0, 1. duben, 2010, 8:31 am

Taky jsme si se starším synem první školkový rok promarodili. Pak už to bylo lepší. Myslela jsem si, že už jsme za vodou, ale s nástupem do první třídy se to opakovalo - nový režim, nový kolektiv, nové bacily. První třídu zvládl tak nějak dálkově :-) Naštěstí jsem byla doma na rizikovém těh., jinak bych asi z paragrafů nevyšla. V září půjde do školky mladší syn, tak jsem zvědavá, jak to proběhne.
Obrázek
Obrázek
grafi

Zpět na Mám špatný den, špatný rok