Po dlouhé době..

Každá máme někdy období, kdy se nemáme skvěle. Ztratíme práci, štve nás naše dříve drahá polovička, máme problémy s dětmi (ať proto, že jsou, nebo že stále nejsou...), někdo je dokonce obětí domácího násilí. Svěřte se, jistě nejste samy. Můžete se na svůj mail zaregistrovat znovu pod jinou přezdívkou, abyste byly v anonymitě.

Po dlouhé době..

Příspěvekod Pawlynka » 0, 30. leden, 2013, 1:51 pm

Ahojte ženušky, jak se všechny máte...? Jsem tu po dlouhé době, neměla jsem přístup k internetu, no nedalo se nic dělat. Naše problémy jsem zatím více radikálně nevyřešili. Pořád jsem bez práce. Manžel se v práci od rána do večera, maká jako šroub, ale mám pocit, že už začíná být pomalu vysílený. Pracuje rukama a teď ho trápí velké otoky. Přihodil se mu pracovní úraz, málem přišel o prst. Má hromadu stehů a i doktor na něj apeloval, aby aspoň týden zůstal doma. Manžel týden doma sice zůstal, ale od té doby maká pořád. Ani nevíte jak mě mrzí, že spousta práce, kterou lidé vykonávají, je tak nedoceněná. A i přes to, že manžel se snaží, každý měsíc nám na účtě přibude minimálka. Bydlíme na podnikové ubytovně, máme byt 1+1 a peníze za ubytování si strhává zaměstnavatel již ze mzdy. Takže manžel vydělá kolem devíti tisíc (když se hodně snaží) a za byt platíme 6200 Kč. No zrovna na růžích ustláno nemáme, ale snažíme se. Před měsícem jsem zjistila, že se nejspíš o jednoho rozrosteme. Byla jsem na gynekologii a vše se potvrdilo. Čekáme miminko. Přišel mi dopis z ČSSZ, že mi končí podpůrčí doba, ale můžu si zažádat o prodloužení. Moje gynekoložka mi řekla, že budu muset vzhledem k situaci zůstat na rizikovém těhotenství a proto si mám o prodloužení podpůrčí doby zažádat. Budu si muset zjistit nějaké informace, jak se to vlastně dělá a co je k tomu potřeba. Zároveň jsem vás chtěla poprosit, pokud by jste našly doma něco, co by se nám na miminko hodilo a neměli komu to dát, zda by jste se mi neozvaly a nenabídly k odkoupení. Vím, že si nic moc nebudeme moct dovolit a nevadí mi pořídit něco miminku z bazárku, ale jako správná máma se budu snažit udělat pro toho drobečka maximum. Vím, že se internet hemží prosbičkami svobodných maminek v krizi, které žádají pomoc od druhých a jsou lidé, kteří by rádi pomohli, ale neví, zda ta daná maminka potřebuje opravdu pomoct a netahá někoho za nos. Pokud by se někdo takový naskytl i v našem případě, rádi se s ním i osobně zkontaktujeme, podáme všechny přesné informace a doložíme, jak jsme s danou věcí naložili. Děkuji
Pawlynka

Re: Po dlouhé době..

Příspěvekod mint » 0, 30. leden, 2013, 2:49 pm

no teď už je to asi zcestná námitka... ale mě teda nepřijde moc moudrý si ve vaší situaci ještě pořídit mimino?! Obzvlášť v situaci, kdy ani nemáte "vlastní" bydlení a řešíte, že není pomalu na jídlo... My vlastní bydlení máme, můj DF vydělává teda o dost víc, ale stejně bychom si to teda nelajzli, vzhledem k tomu, že bych ani nedostala mateřskou... ale ve vaší situaci teda vážně nevím... dítě je dost drahá legrace... Já vím, že se dá otěhotnět i nechtěně... a to teda by asi byl jediný případ který by to omlouval... jinak vážně nevím...
"Je lepší zapálit svíčku, než proklínat temnotu." Konfucius
"Skoč, křídla roztáhneš cestou." Ray Bradbury

ObrázekObrázekObrázekObrázek
mint

Příspěvekod Pawlynka » 0, 30. leden, 2013, 2:57 pm

mint píše:no teď už je to asi zcestná námitka... ale mě teda nepřijde moc moudrý si ve vaší situaci ještě pořídit mimino?! Obzvlášť v situaci, kdy ani nemáte "vlastní" bydlení a řešíte, že není pomalu na jídlo... My vlastní bydlení máme, můj DF vydělává teda o dost víc, ale stejně bychom si to teda nelajzli, vzhledem k tomu, že bych ani nedostala mateřskou... ale ve vaší situaci teda vážně nevím... dítě je dost drahá legrace... Já vím, že se dá otěhotnět i nechtěně... a to teda by asi byl jediný případ který by to omlouval... jinak vážně nevím...

Ahoj Mint, už jsem to tu před nějakou dobou psala a řešila. Dle všech vyšetření jsem správně měla být neplodná a jediná cesta, kterou nám nabízeli bylo IVF nebo návštěva CARU. Z důvodu mojí nemoci, která způsobuje mimo jiné i neplodnost, jsem bez antikoncepce. Neřešili jsme ochranu, nepočítali jsme s těhotenstvím. Ale teď, když jsem otěhotněla, je to pro mě jako zázrak, ale nedivím se tvému pohoršení.
Pawlynka

Příspěvekod martinaaa » 0, 30. leden, 2013, 3:04 pm

bud rada za miminko hlavne aby bylo zdrave to oststni se vyresi.....penize nejsou tak dulezite a existuji podpory..... ;)
martinaaa

Příspěvekod mint » 0, 30. leden, 2013, 3:13 pm

pawlynka: no ale teda pokud jste řešili jak otěhotnět, tak to bylo asi "plánované" byť nečekané... což teda ve vaší situaci nechápu, jelikož jste se do ní nedostali ze dne na den... No nevím, počítat stoprocentně s tím, že jsem neplodná a podle toho se i chovat... to se nedá přeci nikdy s určitostí říct... No už se stalo, ale co teď to teda vážně netuším... z 3000 měsíčně uživit 2 lidi + mimino, to je podle mě nemožný... asi je na čase jít s prosíkem za rodiči/přáteli/známými... přpadně nějakou organizací - nevím jakou teda...
"Je lepší zapálit svíčku, než proklínat temnotu." Konfucius
"Skoč, křídla roztáhneš cestou." Ray Bradbury

ObrázekObrázekObrázekObrázek
mint

Příspěvekod velva » 0, 30. leden, 2013, 3:54 pm

Pawlynko - gratuluji k těhotenství.Myslela jsem na tebe- kde jsi a jak jste na tom?Jasné,že si miminko necháte a jste rádi.Mint jen myslela racionálně - že jste to předtím měli těžké a bude to (z hlediska financí) ještě mnohem horší.Tvůj manžel vydělá těch 9 tisíc po zaplacení bytu?Nebo před ním?Apak je z těch 9 -ti tisíc strhnou? A co ty vaše půjčky?Zbývá vám měsíčně po odečtení bydlení a půjček kolik?
Budete muset ještě víc plánovat a zjistit si všechny možnosti- finanční podpory.
velva

Příspěvekod martinaaa » 0, 30. leden, 2013, 4:21 pm

pawlinko ja tady mam dost hadru po male...sice to je uz pro vetsi dite ale muzes si to schovat ....a pouzit pozdeji..budes muset zaplatt jenom to postovne...
martinaaa

Příspěvekod evulka2 » 0, 30. leden, 2013, 9:56 pm

Pawlynka: pominu všechny ty těžké okolnosti, a jdu ti gratulovat k zázraku :give_rose:
Život nemáte jednoduchý, situace je téměř neúnosná a přesto to všechno ustoupí do pozadí a pohled na budoucnost je rázem růžovější, protože mateřství je dar. A navíc dar, o kterém ty jsi byla lékaři přesvědčována, že ti bude odepřen.
Věřím, že to těhotenství může být nakonec tím nejlepším, co vás potkalo, protože v nouzi poznáte, kdo je váš skutečný přítel a vsadím se, že někde ve vašem okolí určitě žije. A lidé pomohou s výbavičkou, a vy, když budete mít pro koho žít, najdete v sobě zase sílu bojovat s tou situací.
Buď na sebe opatrná :give_heart:
evulka2

Příspěvekod JanaD » 0, 31. leden, 2013, 8:37 am

Já Ti jdu také pogratulovat a popřát hodně štěstí, ať je těhotenství bezproblémové a i i Vaše těžká situace se snad časem vyřeší. S miminkem to nebude o nic jednodušší, ale zase budete mít radost z jeho úspěchů a věřím, že najdete i nějaké řešení finanční situace. :give_rose:
JanaD

Příspěvekod Marketa » 0, 31. leden, 2013, 10:35 am

Pawlynko zdravím Tě a taky gratuluju k tomu zázraku :give_rose: Přeju Ti pokud možno klidné těhotenství a hodně sil, miminko vás s manželem ještě víc sblíží a dohromady situaci určitě ustojíte, když se stal zázrak jednou, proč by se nestal znova, mohla by pomoci i rodina. Držím palečky :give_heart:
Marketa

Další

Zpět na Mám špatný den, špatný rok