Výstižný nadpis je asi opravdu špatný rok

Každá máme někdy období, kdy se nemáme skvěle. Ztratíme práci, štve nás naše dříve drahá polovička, máme problémy s dětmi (ať proto, že jsou, nebo že stále nejsou...), někdo je dokonce obětí domácího násilí. Svěřte se, jistě nejste samy. Můžete se na svůj mail zaregistrovat znovu pod jinou přezdívkou, abyste byly v anonymitě.

Výstižný nadpis je asi opravdu špatný rok

Příspěvekod Veronika1990 » 0, 5. prosinec, 2012, 5:10 pm

Zdravím Vás,
tak dnes to na mě po delší době zase padlo - tento rok byl pro mě příšerný (pracovně i vztahově) a já bych chtěla do toho nového nastoupit tak trochu jinak. Určitě to nebude s čistým štítem, ale chtěla bych alespoň někam nakročit...

Připadá mi, že nic nezvládám. Jsou dny, kdy mě to popadne a já nemám chuť dělat absolutně nic a přitom mám tolik práce!!! Netušim jak skloubit domácnost, školu a práci doma. "Naštěstí" ještě nejsou děti :d_sunny: Snažím se plánovat si dny a rozvrhnout si práci - ale nikdy to nestihnu! A pak se mi to kupí. Dneska jsem z toho absolutně ve stresu a mám z toho blbou náladu. Možná by mi stačila jenom nějaká rada, jak když vstanete s pocitem, že nic nezvládnete nepropadnete panice a do něčeho se pustíte. Protože já mám pak zkažený celý den. Chodím od ničeho k ničemu.

Potřebuji se učit na zkoušky, studovat, potom doma udržet nějakou čistotu a nějak si navyknout sednout ke stolu a zpracovat účetně 2 firmy dá se říct. Do toho chodím zavírat jednu firmu, jezdím 2-3x týdně do školy, tisknu různé papíry, vyřizuju věci na poště a v bance, pár obchůzek a takové další drobnosti. Na jednu jsem již našla účetní, ale musím to připravit - oskenovat doklady, co mizí, udělat pokladní knihu.. ono se to nakupí a taky to trvá. Čím víc se snažím svoje činnosti odbourávat, tím mám větší pocit, že toho stíhám míň.

Jsem hrozně zklamaná, když nestihnu denní plán, co sama sobě zadám a strašně mě to demotivuje. Ke všemu teď bude konec roku = pro mě nejvíce práce a už teď z toho panikařím - co přijde v lednu??? :dontknow:
Veronika1990

Re: Výstižný nadpis je asi opravdu špatný rok

Příspěvekod Anicka_Kozi_Nozicka » 0, 6. prosinec, 2012, 6:04 pm

:-)
Neboj, všechno zvládneš. Máš toho hodně, ale zvládneš to určitě :-)

K té blbé náladě od rána... Lidské tělo funguje velmi zajímavým způsobem - emoce a nálada, kterou se "tváříš" navenek dokáže ovlivnit i tu jakou opravdu cítíš. To znamená, že pokud se cítíš špatně psychicky zkus se tvářit jakoby ne - normálně dělěj všechny činnosti jako když se cítíš fajn - jdi něco dělat - pusť si u toho veselou muziku, obleč si krásné oblečení a uvidíš že tě Tvoje venkovní nálada nakazí :-)
Je to jako když jsi třeba smutná a kamarádi se Tě snaží rozveselit - jenže teď ty kamarády nahradíš sama sebou :-)
Funguje to i naopak - když se ráno probudíš a je ti mizerně, řekneš si radši zůstaneš v posteli a nebudeš nic dělat - pravděpodobně se Tvoje nálada ještě zhorší - protože jí to prostě dovolíš ;-)

Zkus si ty denní plány dělat méně našlapané jestli to jde - nastav si menší cíle a když zvládneš udělat víc, budeš mít radost (ne jako naopak když vše nestihneš a jsi zklamaná).

Držím ti palce, jsi šikovná :-) A jestli se té jedné firmy zbavíš, určitě se Ti hodně odlehčí uvidíš :-)
ObrázekObrázekObrázek
Anicka_Kozi_Nozicka

Příspěvekod Veronika1990 » 0, 7. prosinec, 2012, 5:03 pm

Díky :o)

Už je to lepší... nejvíc mi právě pomáhá se odreagovat s kamarády apod.. jenomže tomu bych mohla věnovat veškerý čas :D :D A pak už by nebyl žádný na to povinnosti. A nechci mít pocit viny, že se nemůžu jít někam pobavit atd... nedělala jsem to vůbec, teď jsem se začala setkávat jednou týdně s kamarádkou pravidelně a občas i něco jiného a je to opravdu lepší. Cítím se líp - ale když jsem doma a potřebuju pracovat a zrovna se mi nechce nebo mám tu hroznou náladu pod psa.. je to v pytli no :D
Veronika1990

Příspěvekod Anicka_Kozi_Nozicka » 0, 7. prosinec, 2012, 7:56 pm

Tak si zvi kamarády domů :-D
Já miluju návštěvy protože kvůli nim vždy uklidím a pak mám uklizeno :-D :-D
ObrázekObrázekObrázek
Anicka_Kozi_Nozicka

Příspěvekod Veronika1990 » 0, 9. prosinec, 2012, 6:08 pm

To jsem udělala minulý týden- bylo to bezva :D :D Ale povinnosti pak pokulhávají no (škola, práce) - pak na to není čas :D :-D když je dobrá společnost! :d_sunny:
Veronika1990

Příspěvekod Jindris » 0, 21. prosinec, 2012, 3:07 am

Veronika1990 píše:Díky :o)

Už je to lepší... nejvíc mi právě pomáhá se odreagovat s kamarády apod.. jenomže tomu bych mohla věnovat veškerý čas :D :D A pak už by nebyl žádný na to povinnosti. A nechci mít pocit viny, že se nemůžu jít někam pobavit atd... nedělala jsem to vůbec, teď jsem se začala setkávat jednou týdně s kamarádkou pravidelně a občas i něco jiného a je to opravdu lepší. Cítím se líp - ale když jsem doma a potřebuju pracovat a zrovna se mi nechce nebo mám tu hroznou náladu pod psa.. je to v pytli no :D

Ahoj Veroniko,
nevím jak to správně vyjádřit, ale je to tak trochu paradox, když zůstanu doma sama, bez lidí, mám plno času na uklízení, ale zároveň je mi smutno, mám tzv.depku a tak se mi do ničeho nechce - :blush2: výsledek je zanedbaná domácnost i moje smutná nálada. Když naopak vyrazím ven, někam mezi lidi, je mi mnohem líp, :derisive: depka se přede mnou dobře schová a já mám najednou i víc energie uklízet, ale v tom je ten paradox: :swoon: nestíhám, kvůli spěchu si obvykle přivodím nějaký menší malér (třeba si zabouchu klíče a nemůžu se dostat domů nebo se možná říznu či něco rozbiju) a je konec s uklízením, jako všechny ostatní pisatelky mám plno jiných zájmů, které se pro mne v tu chvíli stávají důležitější (často i bez toho maléru). Chtěla bych se jednou dokopat k tomu :dontknow:, úklid mít jako terapii smutné nálady :grin:, jak to některé z nás o sobě napsaly. To bude asi velmi obtížné, asi jako zabránit jojo efektu po zhubnutí. :evil:
Zatím je pro mne nejlepší terapií pročítání úžasných rad i stesků ostatních, za což všem děkuji, zvlášť Lídě. :d_clock:
Jindris

Příspěvekod Anicka_Kozi_Nozicka » 0, 21. prosinec, 2012, 4:01 pm

Holky já jsem včera ZASE chtěla jít spát s bordelem v bytě. V 22.00 jsem se rozhodla, že teda ne! Že bych se teda hodně styděla, kdyby byl ten konec světa a já doma měla takovej binec.
Pustila jsem se do toho a za půl hodiny jsem měla uklizeno! Nádobí umyté, uklizené, hračky, oblečení - sklizené, koupelna uklizená po koupání synka. Zameteno.
No furt sjem pak chodila po bytě a říkala si, že to není možný, že to je tak rychle hotový :-D

A já to mám prostě tak, že se mi nechce začít, ale jak začnu tak jedu a jde mi to samo od ruky :-)
ObrázekObrázekObrázek
Anicka_Kozi_Nozicka

Příspěvekod evulka2 » 0, 21. prosinec, 2012, 9:08 pm

Anicka KN : to se tak hezky čte, a pak to nás ostatní nutí k tomu, taky udělat práci, kterou bychom třeba i měly v plánu odložit na pak...Jak psala, myslím ZZZ333, nejhorší je se zvednout a jít to udělat, samotná práce bývá brnkačka :P
Moc tě chválím a díky za podělení se toho skvělého pocitu z překonání sebe sama, to je přesně to, o co nám tu všem jde.
evulka2

Příspěvekod Anicka_Kozi_Nozicka » 0, 21. prosinec, 2012, 11:33 pm

Taky je to kvůli Vám tady. Opravdu se ze mě stává hospodyňka - ono jen to hloupé umytí a uklizení nádobí každý večer mě nakonec nastartuje k tomu, že poklidím celej byteček. Máme to tu malinký, tak je to hned :-) jen se k tomu dokopat :-D
ObrázekObrázekObrázek
Anicka_Kozi_Nozicka

Zpět na Mám špatný den, špatný rok