Špatné období

Každá máme někdy období, kdy se nemáme skvěle. Ztratíme práci, štve nás naše dříve drahá polovička, máme problémy s dětmi (ať proto, že jsou, nebo že stále nejsou...), někdo je dokonce obětí domácího násilí. Svěřte se, jistě nejste samy. Můžete se na svůj mail zaregistrovat znovu pod jinou přezdívkou, abyste byly v anonymitě.

Špatné období

Příspěvekod Milik » 0, 4. únor, 2012, 12:16 pm

Ani nevím, jak mám začít psát. Prostě asi náš vztah s DH prochází krizí, ale já už z toho začínám být celkem dost zoufalá.Táhne se to s přestávkami už někdy od začátku prosince..všude v knihách atd. se dočítám, jak si má nejprve člověk vážit sám sebe, mít se rád, být sám se sebou spokojený a že to pak je vidět i na povrch a že se to projeví i ve vztahu samotném..Jako že když je volná chvilka, využít ji jen sám pro sebe, mít svůj vlastní program, když ten druhý nemá čas....o to vše se snažím, ale u nás je to asi jinak.. Máme 10měsíčního kluka a ten chtě nechtě se stal pro mě středem mého života ( ale to má asi tak každá máma). Vím, že bych to neměla přehánět s tou péčí a věnovat se i DH. Po celkem dlouhé době se mi povedlo, že nám malý usíná v postýlce skoro sám a pak krásně spinká, ale já jak jsem ulítaná z celého dne, tak jsem ráda, že mám večer klid a to od všeho a na nějaký sex prostě není vůbec chuť. Je to začarovaný kruh... :beg:
Když DH vyloženě nemůže se mnou někam jet, tak si to zařídím tak, že jedu sama. Přijde mi, že vše důležité mám na starosti já, od nákupu vč. zaplacení nákupu, po zakládání všech papírů, hlídání všeho, co kdy se má zaplatit a prostě chod rodiny, s tím že DH teda platí energie atd. ale jinak mi až tak nepřispívá..spíš ho přes zimní období financuji taky já( ale to kvůli práci, kterou dělá) a to jen z mateřské...no ono to není ani o těch financích, ale člověk se mu snaží vyjít vstříc a já pak nakonec jsem netolerantní já... Snažím se chodit jednou týdně cvičit, ale ne pokaždé se dokopu. Chtěla bych mít prostě i tak čas na sebe a nejen když bych šla cvičit..přeci může chvíli malého hlídat on a já mít chvíli pro sebe, ale to mi bohužel přijde jako obtíž pro něho.. Malého má strašně rád, ale jeho koníčky, což je chov těch různých ptáků mu zabírá úplně všechen čas a nedokáže pochopit, že aspoň o víkendu, by měl trávit čas s rodinou a ne pořád lítat venku.. Dnes když jsem mu to v klidu řekla, tak je šel všechny ptáky nakrmit, že pak přijde. Přišel na snídani a pak asi po půl hodině už chtěl jít zase pryč..pak když jsem mu řekla, že by mohl být častěji s náma, tak nakonec si sedl na sedačku a naštvaně koukal do zdi..na to já už neměla nervy a řekla jsem mu, ať radči jde ven, že takhle to nemá smysl.. před odchodem si uvařil kafe, že se mnou si ho dávat nechtěl a že nemusím ani vařit, že si dá k obědu chleba... a šel pryč....a takhle to u nás chodí dost často..a to ještě já blbec kývla na to, že si může pořídit další páry ptáků a že v létě mu s nimi budu pomáhat dokrmovat atd.. jsem pitomá...
a to chtěl ještě letos na jaře štěňata.. že bysme naši Bony dali nakrýt, ale to v žádném případě..a za to jsem taky špatná, i když to prý jen pře ostatními říká ze srandy, že já štěňata nechci!!

potřebovala bych asi vědět váš objektivní názor..snad jsem o DH nepsala jen to špatné( třeba minulý víkend jsme byli i neplánovaně na večeři, ale to se stává tak strašně málo) Já jen nevím, jak z toho ven, aby jsme se takhle už nemuseli pořád dohadovat atd.. aby i on chtěl být s námi doma, ale problém je v tom, že ho to doma nebaví, dnes v tom mrazu by radči šel i otrhat zbytky popínavých fazolí, když jsem to neudělala předtím já... Ach jo :beg:
Milik

Re: Špatné období

Příspěvekod kikina » 0, 4. únor, 2012, 5:51 pm

Ahojky,
těžko radit. Jak píše ILALI1 naznačování a dovtípení těm našim chlapům nějak nedochází. Každý chlap je hrdejš a těžko na ně taky po zlém... ve stylu: "tak a teď to bude takhle, já budu chodit tam a tam"... v těch jejich hlavách se taky něco odehrává, tvůj DH má taky problém, ale chlapi až na výjimky nejsou povídaví a ty křišťálovou kouli taky nemáš, abys to z ní vyčetla.
Tak bych na to šla od lesa. Už moje babička říkala, že když po chlapovi žena něco chce, nebo chce aby vnímal, tak ten chlap musí být: vyspanej, najedenej, uspokojenej a nesmí být v TV zrovna fotbal ;) A co mi kladla na srdce bylo, že dítě by mělo být na prvním místě, ale DH by měl být ještě před ním. Děti nám odrostou a budou si žít svoje životy a ty budeš pak s DH doma... co potom? Nebudete si ani mít co říct.
Zkusila bych se sebezapřít, nevyčítat, každou chvíli mu neservírovat, co tě štve... ale zkusit se k němu chovat co nejlépe ti to půjde, zabojovat s únavou a zkusit i tu intimní část a jak píše ILALI 1 někam vypadnout ven jen sami. Co na chlapáky platí je chválit.. když příjde třeba dřív od ptáků než jsi čekala, tak mu dát najevo, jak tě to potěšilo. A věř, že on ti to začně vracet a třeba taky bude chtít trávit víc času s vámi. A když bude dobře naloženej a rozpoloženej, tak mu dát prostor, aby ti řekl, co ho trápí a dát mu najevo, že ti je líto, jak to mezi vám je napnuté. A s tím hlídáním dítěte-využij kamarádky nebo někoho jiného. Nutit do tohoto chlapa? Spousta tatínků se moc nerealizuje v útlém věku synů do výchovy a trávení času... ale až vám chlapeček začne víc chodit a mluvit, tak to ty táty chytá za srdce.
Držím moc pěsti, ať tu krizi zvládnete. Podej časem info, jak se daří.
Obrázek
Obrázek
kikina

Příspěvekod garfield » 0, 4. únor, 2012, 6:04 pm

XXX
Naposledy upravil garfield dne 0, 28. říjen, 2012, 11:01 pm, celkově upraveno 1
garfield

Příspěvekod Milik » 0, 5. únor, 2012, 12:24 am

Holky, moc vám děkuji za názor..moc mi to pomohlo a dodalo zase síly. Ono už samotné vypsání těch všech pocitů udělá hodně a ještě když vím, že to není ojedinělé..že i některé z vás to prožívaly, ale tím nechci ani naznačit, že bych to někomu přála... DH je na pivu a ode mě před chvilkou odešla kamarádka, která přišla na víno, ale nakonec z toho byl jen čajíček s medem, pohádka a povídání..Z toho dneška mě rozbolela hlava, ale návštěvu jsem odřeknout nechtěla a jsem ráda, že jsem to neudělala.. tak teď rychle do koupelny a dobrou a budu očekávat jen a jen lepší zítřky.
DĚKUJI :give_rose: :give_heart:
Milik

Příspěvekod Dagmarka01 » 0, 2. duben, 2012, 10:44 am

Ahojda po dlouhé době
Holky po předčtení tématu a odkazů jsem jaksi rozpolcená jako MILI mám doma podobnej problém,ale manža řeší hospodu a momentálně hokej,už 2x slíbil že příjde po hokeji hned po 8 a přišel před půlnocí já jsem vzteky bez sebe a pak jsem ho nepustila do ložnice,protože když je napitej tak chrápe a mě i malýho budí.Tak něco prskal, že se uvidí:-(. A to není jen u toho já si po týdnu jeho práce od 5 do 6 pak někdy jde plavat nebo na pivo představuji romantický večer a ono prdlajs ,pak je to rychlovka po ránu,ne že by mě vadili ,ale po 30 mám větší chuť a víc si to užívám tak chci víc. Když jsem šla ve středu cvičit přišel z hokeje z hospody těsně před osmou a vyjel na mě proč nejsou děti 2.5 a 8.5 umytý a v pyžamech.Tak jsme se samo chytli,že jednou týdně by se o ně mohl taky postarat.Nakonec z neumytých dětí jsem hrozná,protože domů nepřinesu ani korunu :-((.Na cvíčo jsem šla totálně vytočená,že to tam všicni na mě poznali a divili se protože jsem spíš vysmátá ,ale nerada to někde říkám,protože mi to vadí,ani naši nechci ,aby to věděli,přestože to tuší,ale řekli by chtěla jsi to,tak to máš....!
Jinak je dobrej děti má rád je na ně pyšnej,stará se přinese domů dost peněz,chápu že to je zodpovědnost uživit rodinu a to máme jen malý úvěr.Ale já to mám furt omlácený o hlavu že nic nepřinesu a to po mateřský bude ještě horší,protože v rodinném knihkupectví dělám jen na 4.5 hodiny a tržby fakt nejsou jinak bych klidně měla 15 tisíc,ale mám sotva čtvrtinu.Někdy mě to žere a někdy to neřeším.Jinak se máme dobře jezdíme po výletech,na chalupu(bohužel s mýma rodičem-což je taky špatně)v zimě každou neděli po procházce na kafe a sklenku vína a děti na pohár v létě na zahrádku,alespoň 2x týdně.Ale stejně mám čím dál víc pocit,že jsem v tom vztahu zamilovaná jen já tak pořád odpouštím a odpouštím,za 12 let co jsme spolu bylo mnoho hezkého,ale i nic moc,žádna nevěra,ale opilej chlap je asi někdy snad ještě horší,naštěstí není agresivní.
Tuhle jsme se bavili měli jsme víkend pro sebe,já si ho zase malovala jinak,no bohužel,ale měli jsme zajímavou debatu,nakonec řekl,že mě má rád,ale kdyby se měl rozhodnout,tak by si mě znovu nevzal,kvůli mým rodičům a penězům. Mám to od té doby furt v hlavě a i teď mi tečou slzy,jsem prostě naivní malý 181centimetrový dítě,který chce bejt milovaný a křehký a taky se utápí v představách.Jinak svýho muže miluju až za hrob a budu pořád snít,že se to trochu otočí a on udělá vše co mi na očíh uvidí a já si to budu šťastná.
No realita je bohužel jiná,ikdyž vím že s chlapama to je děs a bez nich běs. Taky se mi zdálo že kamarádek a známých manželé jsou lepší,omyl není to pravda,všude je opravdu NĚCO a koilikrát ještě 100x horší takže si říkám,že jsem na tom líp, jak tady někdo psal,když se chovám moooc hezky tak je to i zdruhé strany lepší,jen mám velký problém jak a za co chválit to mi nejde přes pusu,potřebovala bych se to naučit,protože mám pocit že chválím jako malý dítě a to mi nevěří takže otázka -
Jak a za co chválit chlapa??? Hlavně jak???
Dagmarka01

Příspěvekod miciqx » 0, 2. duben, 2012, 1:21 pm

dagmarko, já ti moc neporadim, chlapa mám zlatýho, já su naopak ráda, když jednou a čas vypadne s lidma z práce do tý hospody (jednou za čas u nás znamená tak cca 1x za dva měsíce) - jinak by byl doma furt..
ale k tomu chválení.. já byla zvyklá dělat si všechno sama.. navíc já se celý dětství motala našim pod rukama na stavbě nebop tátovi v dílně - mě to bavilo - a ten můj ne že by byl nešika, ale nikdy ho nikdo k ničemu takovýmu nepustil, takže to zezačátku tak vypadal - já když ho viděla něco dělat, tak sem vypěnila se slovama proboha běž od toho, já to udělám sama.. až časem mi došlo, že to je úplně blbej přístup - takže od tý doby já naopak dělám blbou, vždycky volám jirko pomoc a potřebuju od něj pomoct nebo aby to rovnou udělal on sám - a najednou byla doma větší pohoda - chlap se cejtí víc jako chlap, já mám za co chválit - a uznávám, teď už se k tý práci aj umí postavit a nevytáčí mě to tolik :DDD
a napadla tě taky varianta "odměňování" když přijde domů včas formou nějakýho pěknýho sexy prádýlka nebo tak?

každopádně držím palečky, ať je brzy líp :give_rose:
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod Milik » 0, 2. duben, 2012, 3:24 pm

Tak s chválením mám taky velký problém, asi nevím, jak na to a ani mi to nejde přes pusu..a dělat,že mi něco nejde, když vím, že to umím, to je taky můj další problém..a hlavně říct DH např: Běž prosím a seber tu plínku. nebo cokoliv jiného, to mi přijde, jak kdybych měla doma pejska, kterého bych měla chválit a dávat povely...no asi se to taky musím naučit..
Jinak hospodu já více méně neřeším, chodí každý pátek a vrací se domů různě, není vyjímkou že ve 2 ráno není ještě doma...
Milik

Příspěvekod Malvína » 0, 2. duben, 2012, 8:50 pm

Chlapi prý potřebují hlavně uznání v tom, že živí rodinu. To že je pro ně nejdůležitější, aby slyšeli, že to zvládají. Že jsou nepostradatelní. Občas na to myslím a jako že napůl v žertu, napůl vážně plácnu DH přes záda a pronesu "fakt seš dobrej" nebo "seš borec", ono je to trochu odlehčené tím jak se u toho usmívám, ale je vidět, že ho to hřeje.
Jeden kněz mi nedávno řekl, že chlapi hlavně potřebují, aby je žena neodepsala. A před svatbou nám zas jeden stařičký kněz při přípravě říkal, že se oba manželé musí snažit, aby spolu intimní oblast nezanedbávali, protože jak jde tohle do kytek, pak už se s tím do kytek veze i ten vztah. Na tohle bych už skoro zapomněla, ale občas mi to DH připomene, že to říkal, tak že bychom se tím měli řídit. :blush2: :lol: No ale při únavě je to fakt někdy fuška...
Všechno je tak, jak má být.
Malvína

Příspěvekod treperenda » 0, 2. duben, 2012, 10:10 pm

my jsme byli nedávno na nějaké přednášce pro manžele a tam se zrovna o tom chválení hodně povídalo . Ne jen jednostranně, pochopitelně, i my ženy občas uneseme nějaké to podrbání za ouškem. Po semináři (pořádá nám je každý rok pan farář, má strach, aby se mu manželé ve farnosti nezačali rozvádět, tak nám poskytuje takový servis a nádavkem ještě pokaždé vaří pro všechny oběd, aby nás přišlo hodně :lol: :lol: ) jsme tedy s tím chválením přitlačili, a ze začátku to bylo jak píše malvína, trochu srandovní, protže jsem oba věděli, že jsem naočkovaní z toho semináře, ale stejně to potěšilo. A teď už si děkujeme za vcelku běžné věci. Např. poděkuju muži, že zabavil malého, zatímco jsem si poklízela v komoře. Samozřejmě někdo by to mohl napadnout, že to je snad samozřejmost, a tak že je - pohlídat vlastní dítě, zatímco žena dělá něco užitečného pro rodinu, ale já jsem byla opravdu ráda, že mám jednou klid na práci a tak jsem se jen hlasitě zaradovala, jak je to dobré, když se chvíli stará on, že já tu práaci mám pak rychleji lépe atd. Prostě chválím za naprosto běžné věci a je vidět, jak to muži prospívá a mnohem víc se snaží. A i on mi poděkuje, za to, že se starám, že jsem něco vyzdobila, že jsem hezky pohrabala trávník, jsou to všechno prkotiny, ale člověk má pak pocit, že se nehoní od rána do noci, aniž by si toho někdo všiml. Na tom kurzu taky říkali, aby se člověk nebál ze začátku chválit sám. Že ta láska, jednou toho druhého promění .
No a k sexu. základ je muži, obzvlášť ppři prvním dítěti vysvětlit, že tělo ženy funguje podle určitých zákonitostí. Pokud žena vstává stokrát za noc k dítěti, kojí, tak tělo zkrátka nechce otěhotnět, proto žena necítí nijak velkou potřebu sexu. U mě to pokaždé naskočilo, až když jsem začala znovu menstruovat - což bylo vždy až po roce. TAkhle nás prostě hormony ovlivňují a nikdo s tím nic nenadělá. Ovšem na druhou stranu muíme mít s těmi našimi muži taky trochu soucitu, aby se nevyděsili, že se jim z milenky stala výhradně kojná a chůva. Jak tu psala kdysi Virginie- sex zkrátka do manželství patří a není třaba z toho dělat nijakou vědu - manželé spolu vychovávají děti, starají se o domácnost, řeší společně problémy a taky spolu spí. Hotovo. SAma podle sebe vím, že čím víc snižuji frekvenci, tím míň se mi chce. Zkrátka s jídlem roste chuť.
Ještě do vztahu je docela přínosná knížka Pět jazyků lásky. Ve zrkatce je to o tom, že každý člověk vnímá jinak vyznání lásky. pro někoho jsou důležité hmatatelné důkazy, pro někoho fyzický kontakt, jiný verbální vyjádření atp.
Tož tak "ve zkratce". Já to jina k neumím. Ale všem , které si prožíváte problémy manželství, moc držím palce a myslím n vás!!!
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod buldozer » 0, 3. duben, 2012, 8:47 am

Holky, taky mi to s tím chválením a ,,rozkazy" nejde moc přes pusu,ale tak , aspon ho obejmu, dám mu pusu... jinak DH do hospody chodí každý pátek a vrací se různě a v různém stavu. To spávám se psem na gauči, nemíním čuchat jeho neumyté nohy, alkoholové výpary a navíc pak vždycky děsně chrápe ještě v týdnu chodívá s klukama něco hrát (fotbal, nohec, florbal) no o té jejich hře si nedělám moc iluze, berou si sebou lahváče...ale co má kamarády, dřív jen sedával doma...sem ráda že si na novém bydlení našel i nové a fajn kamarády, kteří mu řeba pomůžou na baráku když je třeba a on jim, ne jak před tím, každý volal jen když něco potřebovala,ale jemu už nikdo s ničím nepomohl...
buldozer

Další

Zpět na Mám špatný den, špatný rok