Spatne obdobi ale zaroven stesti

Každá máme někdy období, kdy se nemáme skvěle. Ztratíme práci, štve nás naše dříve drahá polovička, máme problémy s dětmi (ať proto, že jsou, nebo že stále nejsou...), někdo je dokonce obětí domácího násilí. Svěřte se, jistě nejste samy. Můžete se na svůj mail zaregistrovat znovu pod jinou přezdívkou, abyste byly v anonymitě.

Spatne obdobi ale zaroven stesti

Příspěvekod Ginger » 0, 26. srpen, 2011, 12:36 am

ahojte,

dlouho jsem tu nebyla. Jak uz tu vice holek psalo, tento rok je nejakej divnej, v nasi rodine predevsim leto. Muj deda na zacatu leta mel tri operace ve dvou tydnech - slepak operovany v za pet dvanact a ty dalsi dve operace, ze mel komplikace (zanet). Samozrejme jsme meli obavy, jestli ho to nejak zdravotne nepolozi, je mu 87 (pred operaci v uzasne kondici, pusobi o dvacet let mladsi, bratr rika, ze deda je hricka prirody a ma pravdu - myslim, ze ma sanci dozit se sta let). Nastesti po nekolika tydnech se mu vratila puvodni jiskra - zaplatpambu.

Kdyz skoncil strach o dedu, muj tatinek mel autonehodu, je narazenej a jeste ho to boli, ale dopadl vlastne dobre - vjel totiz do protismeru proti nakladaku, byla z toho retezova havarie, 6 zranenejch, jeden tezce .... sam nevi, ja se to stalo - asi bud omdlel z horka nebo mel takovou tu mozkovou mikroprihodu, jak clovek na chvili ztrati vedomi a behem chvilky se zase probere (jmenuje se to anaurisma, myslim, ze je to ucpanim nejake male zilky v mozku).

A na konci cervence jsem si byla cim dal jistejsi, ze jsem konecne tehotna (uz chci rok). Menstruace ale prisla, tak jsem si myslela, ze mam menstruaci v tehotenstvi. Moje gynekolozka mela zrovna v te dobe, co jsem to resila, dva tydny dovolenou - tak jsem to resila se sestrou a sama od sebe jezdila do nemocnice, protoze po konci te menstruace jsem zacla jeste spinit. Jeste pred odjezdem gynekolozky me prohlizela ona a neverila mi, ze jsem tehotna, myslela, ze je to ten ranej potrat. V te nemocnici jsem byla v pondeli, tam arogantni doktorka se na me tvarila jako na simulanta (asi si myslela, ze jsem bud po potratu v 1. mesici nebo blazniva vyplasena mama v 1. mesici tehotenstvi, kdy jeste neni nic videt) a prestoze jsem mela domaci test jasne pozitivni a rikala ji to, tak me tam nechala znova curat a delala test z moci ... snazila se chovat korektne, ale bylo dost cejtit, co si mysli a dokonce kdyz udelala ten test, tak tam neco septala sestre, prestoze ja s nima byla v mistnosti
v utery a ve stredu jsem zase zaspinila, tak jsem ve stredu jela do nemocnice znova, porad jsem si myslela, ze pouze spinim v tehotenstvi a ze mi daji nejake leky (utrogestan napr.) a tam me jeden starsi doktor zacal prohlizet a temer okamzite necitlive rek "Hm, tak mate mimodelozni" (asi takovym tonem jako kdyby rikal "Hm, tak mate trisku v palci") kdyz jsem se zeptala v soku "Jakzto?" tak odpovedel, "protoze to uz nejakou dobu delam" a tak to pokracovalo . Kdyz mi zacly tect slzy (nic vic), tak prej at se nehroutim, ze musim bejt kompenzovana na operaci - tak jsem se ho ptala co znamena "kompenzovana" - znamena to psychicky v pohode, abych se dobre hojila .... tak jsem se tam s nim zacla hadat, ze asi kdyz jsem si doted myslela, ze jsem tehotna, tak se z informace, ze mi vezmou vejcovod asi nebudu chechtat ... pak mi jeste pobavene vykladal, co se bude dit s mymi vajicky, az mi vezmou ten vejcovod, ze "ho to hrozne zajimalo nez to vedel, co se s nima deje a ze to je zajimavy" a ukazoval mi to tam na takovem tom nakresu zenskych organu .... kdyby ta samotna skutecnost, co se mi stalo, mnohonasobne nezastinila to chovani techhle doktoru, tak bych z nich mela asi obrovske trauma. Ale on ten sok z te informace je tak velky, ze tyhle rozhovory se mi zdaji jak "z filmu" (z hororu nebo trileru), ze z toho jen cloveku zustava rozum stat.
Pak jsem jela domu na noc a rano zpatky do nemocnice na operaci, byla jsem uplne v p..... , krom toho ze se to uhnizdi jinde, chova se to jako normalni tehotenstvi, clovek je hrozne citlivej a litostivej. (navic jsem se hrozne bala operace, protoze to byla moje prvni operace v zivote ... ze se neco stane spatne a neproberu se - doma mam uz jednu skoro triletou dceru)

Premyslela jsem jestli to sem vubec psat, ale pak mi doslo, ze muj pribeh muze pomoci jine zene a to proto:

Ja jsem od zacatku silne tusila, ze jsem tehotna - jeste pred testem, tim padem jsem to zacla hlidat brzo.
Po te menstruaci, kdy jsem to poprve obrecela, ze uz tehotna nejsem, tak v jednu chvili v noci jako kdyby mi cele telo rikalo, ze jsem dal tehotna (a rozum jedinej tvrdil, ze ne, ze jsem mela tu menstruaci).
Z tohohle duvodu jsem pokracovala jak v domacich testech tak v chozeni za tou zdravotni sestrou na testy krve, ty mi oboje vychazely cim dal jasneji.
Prestoze me ta doktorka v nemocnici vubec nevarovala, ze by se mohlo jednat o mimodelozni (pritom to mohly byt jen tri veci - dozvuk po potratu, zacatek tehotenstvi a mimodelozni), tak jsem furt sjizdela diskuze na netu o menstruaci v t. a pak o mimodeloznim (dle informaci jsem ho vyloucila, nespadala jsem do tech rizikovych skupin).
Vecer pred tou stredou, kdy mi to ten doktor odhalil, jsem v podstate cely vecer cetla jen o mimodeloznim - takze si myslim, ze mi to podvedomi napovedelo. Sice jsem si myslela, ze ho nemam, ale uz to, ze me to napadlo a vsechno o tom prostudovala tesne pred tim nez mi to oznamili .... to je jasna intuice.

Po celou dobu mi porad neco rikalo "Co kdyz jsem dal tehotna?", ja to behem a po menstruaci asi trikrat obrecela a po obreceni mi zase vlezly do hlavy silne myslenky, ze tehotna jsem dal pres vsechny jasne dukazy, ze bych nemela byt ...

Takze vam to vse pisu proto, abyste naslouchaly svemu telu a nebraly vazne nedostatek pece a duvery od doktoru. Vetsina zenskejch ma intuici, nekdo odjakziva, mne se to zesiluje s vekem ... ale v souvislosti s tehotenstvim to clovek slysi od zen dnes a denne, ze to poznaly intuici ... takze mi nejde do hlavy, ze to ti doktori neberou vazne, ze ta zena "neco" tusi, citi a casto uplne jiste vi. A obzvlast ti doktori, co pracuji s tehotnymi zenami, ti se s tim preci musi setkavat casto. Ne ze by se na to mely spolehat jako na jistou vec, ale kdyz neco ta zena citi, tak to brat tak, ze by na tom neco mohlo byt.

no, ale ve vysledku moje doktorka sice neverila, ze jsem tehotna, ale krev mi pro jistotu vzala ... ale taky me nevarovala, at to bedlive hlidam
ta v nemocnici mi ani neverila, ze umim udelat test z moci a znova mi to zjistovala (z moci).. nechapu proc, a taky me nevarovala(misto aby to brala, ze tehotna jsem a zamyslela se, ze kdyz krvacim, ze by to mohlo byt M.T.).
kdybych mela takovou tu silnou duveru v doktory, tak to necham plavat ... a kdyz se to nezjisti vcas, tak ten vejcovod praskne a te zene jde o zivot, musi okamzite zachrankou do nemocnice na operaci a v diskuzich na netu jsou zeny, ktere byly opravdu krok od smrti (tuhle informaci sem pisu pro ty nejmladsi z nas, ktere tyhle veci zatim neresi a nemuseji to vedet)

takze nechci strasit, ale spis vas podporit, at radsi bezite k doktorovi zbytecne nebo se vykaslete na toho, ktery se vam nedostatecne venuje,a jdete k jinymu a predejdete tak mnohem vetsim problemum (v tomto pripade zivot ohrozujici situaci)

vsechny tyhle karamboly, co se staly, dopadly vlastne dobre, vsechny tri mohly dopadnout mnohem hur ... takze mam sice spatne obdobi, ale zaroven obrovske stesti
Miluju svou víru, že to jednoho dne dám. A že ten den se už blíží! :-D
Ginger

Re: Spatne obdobi ale zaroven stesti

Příspěvekod Malvína » 0, 26. srpen, 2011, 10:04 am

Ginger, moc díky, že ses podělila :give_rose: Jsi silná žena :thank_you: . V tu intuici taky hodně věřím, a i jsem to taky už párkrát kamarádkám říkala, že ta intuice fakt funguje, je hlavně jen potřeba naslouchat svému tělu.
Všechno je tak, jak má být.
Malvína

Příspěvekod kikina » 0, 26. srpen, 2011, 10:43 am

Ginger, za ten rok máš odžito hodně. Zni to asi drsně, ale člověk si někdy toto všechno musí prožít, aby si vážil toho, co má... lidí kolem sebe, zdraví atd. Někdy je to zdvižený ukazováček, že jsme třeba špatně dbali o své zdraví nebo o své blízké a toto je takové varování, abychom se vzpamatovali. Každopádně si myslím, že člověk se odrazí ode dna a musí jít dál. Jsi silná ženská, moc děkuji, že jsi našla odvahu a podělila se s námi o svoje starosti. I přes všechno se dívej na svět s úsměvem a važ si každého dne.
Přeji hodně štěstí a hlavně zdraví. A uvidíš, i to druhé mimi přijde. Držím pěsti. :bye2:
Obrázek
Obrázek
kikina

Příspěvekod Martina1 » 0, 26. srpen, 2011, 11:11 am

Hodně sil :give_rose:
Martina1

Příspěvekod treperenda » 0, 26. srpen, 2011, 2:58 pm

Ginger, to je hrůza!!!!Přeju ti, ať se ze všeho brzo vzpamatuješ. Kamarádka měla taky mimoděl. těhotenství, zjistila to , až to prasklo, takže tam šlo o minuty. nakonec vše dobře dopadlo a do roka měli zdravou holčičku. Jinak tvoje slova o tom, jak doktoři nerespektují pocity pacientek, by se měly vytesat do kamene a posílat po špitálech . Myslím, že tohle je jediný důvod, proč ženský chtějí rodit doma . Přeju hodně sil!!!
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Ginger » 0, 26. srpen, 2011, 4:13 pm

všem děkuji za podporu, i to aspon trochu pomaha ...

Kikino,
samozrejme hledam smysl v tom, co se stalo, ja to mam v povaze mozna az prehnane - jsem toho nazoru, ze veskere zdravotni neduhy maji puvod v psychice, takze i u tohohle me hned napadlo, ze jsem si to "zpusobila" sama (napr. svou netrpelivosti pri cekani na druhe dite, ale to by se to muselo stat vsem zenam, co se snazi o dite a jsou netrpelive - asi vetsina :lol: ) tento postoj je ale az temer masochisticky, protoze kdyz se mi neco stane, tak si vytrpim dusledky toho, co se stalo, a pak jeste vycitky, ze jsem to "dopustila" :swoon: , ze jsem neresila nejake psychicke trable, az se muselo ozvat telo ... ale v mem pripade je to vetsinou tak, ze ne ze bych neresila, ale spis resim nespravne nebo ne dostatecne durazne a rychle .... nicmene hodne verim tomu, ze dokud ten problem nevyresim na dusevni rovine, tak se ty neduhy mohou vracet, no tak se ted snazim jeste vic :D

Treperendo,
porody doma je pro me jedno z velmi emocionalnich temat (pro kterou zenskou, co rodila, ne? 8-) . Prestoze sama na to nemam vnitrni odvahu (prece jen jsem vychovana v zapadni spolecnosti, takze jsem radsi na dosah pristroju a doktoru), tak naprosto chapu zeny, ktere se rozhodnou rodit doma ... z me zkusenosti si myslim, ze zena a dite tesne pred behem a po porodu potrebuji nejvetsi oporu a ochranu, ze je to tak krehke obdobi, kdy se vsemu pokladaji zakladni kameny - z divky je zena, matka , vztah mezi matkou a ditetem, ta role matky atd. a zena i kdyz je zaroven hodne silna, tak je tema rozbourenejma hormonama hodne rozcitlivela a i nejista .... a kdyz v tehle dobe ji prudi doktor nebo sestry, tak to je fakt zahul .... z toho jsou vzdy celozivotni traumata a vypravi je skoro kazda zenska. Ja bych nasi spolecnosti naordinovala, aby zacala povazovat porod a zeny, ktere rodi, za neco posvatneho, co zasluhuje nejhlubsi pokoru a obdiv .... vzdyt to taky je ten uplne nejvetsi zazrak, na kterej zadnej lidskej pocin nema ... ale jako optimista jsem stastna aspon za to, ze nas nezenou hned po porodu do prace jako v jinejch zapadnich zemich, ze je tady porad normalni se tomu diteti do tri let intenzivne venovat. To je jedna z veci, proc jsem rada, ze ziju, kde ziju ....

po mem prvnim porodu bych k porodum poustela jen osvicene zenske (doktorky a sestry) - vyloucila bych uplne chlapy a ty "nepovedene" doktorky a sestry

a abych to jeste uzavrela pozitivne vuci lekarum, tak podle my zkusenosti je tak tretina naprosto prisernejch doktoru a sester (co akorat zvladli vystudovat skolu, ale nemaj vubec ten lidskej rozmer, co je k tomuhle povolani potreba), pak tretina tech kteri jsou celkem v pohode - korektni - a ti tim svym pristupem neuskodej ale ani nijak extremne nepomohou a pak ta posledni tretina to jsou opravdu "andele" a ti leci uz jen tim, ze je clovek vidi, slysi mluvit, z tech to uplne sala, jak jsou pro to zamestnani stvoreni a nad tema ja neprestavam zasnout a obdivovat je, ze na rozdil od tech druhejch vydrzi zustat vreli a ucastni (a nevyhorej) .... a i s takovejma se setkavam
(protoze ono by to taky mohlo vypadat, ze si o vsech myslim, ze jsou kreteni a to neni pravda ... takovihle lidi se pak opravdu setkavaj jen s kretenama :lol: takze tak
Miluju svou víru, že to jednoho dne dám. A že ten den se už blíží! :-D
Ginger

Příspěvekod Mishaczek » 0, 26. srpen, 2011, 4:58 pm

Ginger, držím palce ať se dáš brzo do kupy. Je pravda, že je pořád hodně doktorů co si myslí, že jsou páni Bozi... Nicméně já si zrovna gynekoložku platím. Máme v rodině rakovinu dělohy a prsu, takže chci být hlídaná. Mojí babičce to dost zanedbali. Doktor jí řekl, že je v přechodu... Ona už měla 10 let po přechodu a krvácela.. Nakonec ji rychle odváželi na radiologii... Takže tohle si opravdu hlídám. první porod jsem měla 13 hodin normálně a pak akutně císařem. Klasická nemocnice.. Ale setřičky moc milé, pustily mi rádio, nabízely vanu, sprchu a pod... nechali nás být jak jen to šlo u porodu mě měl doktor, co mě měl celé poslední 3 měsíce od mojí hospitalizace na udržení. Skvělý doktor i člověk co by pro těhuli udělal první poslední. Byl empatický a když viděl, že se z nemocnice po 3 týdnech sypu nervově tak mi dal propustku domů na víkend. chodil za mnou každý den na pokoj si popovídat a jeho kolega taky. jen doktorky byly arogantní kravky co zavinili, že jedna maminka co tam byla se mnou porodila ve 28.tt jen proto, že si celou dobu myslela, že má zánět vaječníku a ony jí neřekly, že se otevírá, že musí ležet, co nejmíň chodit a pod.. takže já to doklepala do 39.tt a ona porodila tak brzo. Nicméně JIP a šestinedělí byl děs. Druhý den mě nutili vstát a vytrhly mi dreny. Vůbec nebraly ohled. Na šestinedělí mi třetí den ráno dali kluky na pokoj čtvrtý den jsem šla ráno domů... Ale já bych šla domů klidně i na revers. Dali nám na pokoj paní co nechala čerstvě narozeného chlapečka ječet s argumentem, že si chce jen vynutit pozornost... Nemohla jsem pořádně chodit ještě půl roku a jizvu cítím do dneška. Ale to je tím, že mě se obecně věci špatně hojí, nicméně mohly být ohleduplnější... U druhého porodu jsem si šetřila celé těhotenství na nemocnici co máme tady. Naprosto skvělý přístup všech. V 7 ráno jsem byla na příjmu, sestřička mě zavedla na pokoj, shodou okolností jsem tam byla sama, takže pohoda. Na sál jsem šla o půl osmé a v 9 byl Dan na světě. I když jsem myslela, že vypustím duši a už jsem i říkala, ať mi klidně udělají císaře, tak se šla dr. primáře fakt zeptat jestli to jde. Spíš si myslím, že jen pro moje uklidnění. Už bych nestihla dojet na sál :mocking: :cool: Dana mi ukázaly, nechaly mi ho chvilku. viděla jsem všechno co s ním dělaly. Doktorka mi i ukazovala placentu a pupečník a bez problémů odpovídala na dotazy. Pak mě zavezly na pokoj a Daníka mi dovezly po pár hodinách. Nemohla jsem kojit a nikdy nebudu, takže mi bez problémů půjčily odsávačku a já začala už v porodnici odsávat. To jsem vydržela dalších 9 měsíců plně. Jo a oproti prvnímu pobytu v porodnici mě v 5 ráno nebudila žádná uklizečka ani v 8 nebyla vizita... Obcházeli to +- v deset dopoledne a když někdo nebyl na pokoji tak to prostě nechali na večer. Všichni klepali a naše torpéda si tam zamiloval celý personál. Dávali jim kokina, nechali je jezdit s postýlkama, zkoušet zapínat inkubátor apod. Ale je to o štěstí.l Já si fakt stěžovat na druhý porod nemohla vůbec. A dokud jsem nezažila tenhel tak mi ani ten první nepřišel tak špatný...
Mishaczek

Příspěvekod Malvína » 0, 26. srpen, 2011, 9:20 pm

Ginger, naprosto souhlasím s tvým pohledem na zdravotnictví, píšeš to úplně přesně jak to vidím i já. :geek:
Všechno je tak, jak má být.
Malvína

Příspěvekod Slávinka » 0, 27. srpen, 2011, 8:32 am

Ginger, držím palce, ať se s tím brzo vyrovnáš nejlíp, jak půjde. A to vysněné miminko určitě přijde.. :give_rose:
Nic nestíhám a proto jsem tu zpět :-)
Slávinka

Příspěvekod JanaD » 0, 27. srpen, 2011, 10:29 am

Ginger, tak hodně štěstíčka a sil do budoucnosti :give_rose:

Já tedy si na chlapy nemůžu stěžovat, oba kluky mi rodili chlapi a fakt kapacity, řekla bych, že byli o mnoho citlivější něž doktorky a sestry, no záleží na nemocnici ;)
JanaD

Zpět na Mám špatný den, špatný rok