Povinné ručení

Každá máme někdy období, kdy se nemáme skvěle. Ztratíme práci, štve nás naše dříve drahá polovička, máme problémy s dětmi (ať proto, že jsou, nebo že stále nejsou...), někdo je dokonce obětí domácího násilí. Svěřte se, jistě nejste samy. Můžete se na svůj mail zaregistrovat znovu pod jinou přezdívkou, abyste byly v anonymitě.

Povinné ručení

Příspěvekod JanaD » 0, 20. červen, 2011, 8:51 am

Ahoj, prosím, o pomoc, jestli to tedy bude někdo vědět, nevím kam se obrátit a tady Vás je spousta z různých profesí.

No věc se má asi takto: manžel před léty koupil starou Škodu octávii, že ji třeba jednou dá dokupy a budeme jezdit stylově na výlety ;) asi rok jsme s ní jezdili, a teď asi pět let stojí u strýce na zahradě, nyní se naskytl zájemce o koupi, ale manžel se bojí ji prodat, jelikož neplatil povinné ručení z důvodu, že se s ní nejezdilo, a pokud s ní teď bude nějak manipulovat na úřadech, mám na mysli odhlášení a přihlášení nového majitele, tak se dostane do databáze a z databáze si to zjistí Asociace pojistitelů a vyměří nám pokutu cca od 10,- do 100,- za každý den, kdy nebylo povinné ručení placeno, tak a teď opravdu nevíme co s tím, myslela jsem jestli třeba nejde doplatit povinné ručení zpětně, nebo jestli vůbec má Asociace pojistitelů právo na nás vymáhat takovéto pokuty, pokud byste se někdo pohyboval v této oblasti, prosím, poraďte

Dík
JanaD

Re: Povinné ručení

Příspěvekod JanaD » 0, 20. červen, 2011, 12:33 pm

Tak jsem se domlouvala s naší známou z pojišťovny a ta mě vůbec nepotěšila, zpětně to nejde zaplatit :evil: ach jo, já vím, že je to naše blbost, manžel tohle trošku podcenil, no ještě zkusíme nějakého advokáta, jestli by se s tím nedalo něco vymyslet, no mám toho teď plnou hlavu :cray: ale budu muset myslet pozitivně, však nějak bylo - nějak bude :s11651:
JanaD

Příspěvekod Martina1 » 0, 20. červen, 2011, 12:50 pm

Jani, měli jste dát značky od auta do depozitu :(, teď těžiko radit, nemám s tím zkušenost.
Martina1

Příspěvekod JanaD » 0, 20. červen, 2011, 1:06 pm

JJ Marti, to měli, ale manžel říkal, že kdybychom náhodou potřebovali jet s ním někam a tak...pak jak jsme ho měli u strýce tak na to nějak pozapomněl a tak...no jak už jsem psala je to naše blbost a teď jsem o tom četla na netu, budeme se muset domluvit přímo s Asociací pojistitelů, chjo :cray:
JanaD

Příspěvekod Martina1 » 0, 20. červen, 2011, 1:26 pm

Tak to držím palečky, ať dobře pořídíte a nenarazíte na blba ouřednického.
Martina1

Příspěvekod JanaD » 0, 21. červen, 2011, 9:48 am

Moc díky :-)
JanaD

Příspěvekod PetrK » 0, 27. srpen, 2011, 9:29 pm

Dobrý večer,
nevím jestli už jste vyřešili, ale pokud ne tak řešte rychle. Za každý den bez pojištění dostanete "pokutu" podle typu vozu od 50 do 70Kč (počítá se nejdříve od 1.1.2009). A Česká kancelář pojistitelů si Vás najde i když s autem nic dělat nebudete (podle registru vozidel).
Více zde http://sa-apl2.ckp.cz/component/content ... o-ruceni-1
Petr
PetrK

Příspěvekod JanaD » 0, 28. srpen, 2011, 8:24 am

Vyřešeno
JanaD

Příspěvekod saimoncz » 0, 8. prosinec, 2011, 11:31 pm

Mohu se zeptat jak "vyřešeno"? Mám podobný problém a nevím si rady :(
Napište prosím na saimoncz@seznam.cz :beg:
Děkuji moc...
saimoncz

Příspěvekod JanaD » 0, 9. prosinec, 2011, 9:26 am

No nakonec nám uznali dle písemného svědectví sousedů, že auto bylo skutečně nepojízdné a ze dvora se nehnulo
JanaD

Další

Zpět na Mám špatný den, špatný rok