Dělba práce v domácnosti

Každá máme někdy období, kdy se nemáme skvěle. Ztratíme práci, štve nás naše dříve drahá polovička, máme problémy s dětmi (ať proto, že jsou, nebo že stále nejsou...), někdo je dokonce obětí domácího násilí. Svěřte se, jistě nejste samy. Můžete se na svůj mail zaregistrovat znovu pod jinou přezdívkou, abyste byly v anonymitě.

Re: Dělba práce v domácnosti

Příspěvekod Hankie » 0, 4. leden, 2009, 7:51 pm

Senses, uvažuju, jestli by nebylo rozumné si tvá slova vytisknout a někam nalepit, nejlíp do autopilota. Bojuju s tímhle už několik dní, ječím, prosím, škemrám, aby mi někdo pomohl, aby dodržovali základní pravidla, ale jakmile se přestanu chovat jako dráb, jde všechno k šípku. Tři dny tu makám jak šroubek, abych si mohla sednout a chvilku vyšívat, zas mi nebylo dáno. Krutibrko, tohle mi tak hrozně vadí, mám pocit, jako bych tím, že jsem s nejmladší doma, byla povinna se o všechno starat sama. Kdybych měla možnost nechat si zlatou rybkou splnit přání, měla bych jen jedno - aby mě někdo na jeden den zastoupil. Ne aby mi pomohl, ale aby ze mě sňal všechny povinnosti a práci, kterou dělám, udělal bezezbytku za mně. Asi se toho nedočkám. Škoda.
Hankie

Příspěvekod Irka » 0, 6. leden, 2009, 10:18 am

Taky se doma starám o malého syna. A většinu domácích prací dělám sama. (spíše všechny) :(
Ale včerejší věta mého manžela mě tedy dostala. Dělali jsme si předevčírem tousty a došla hořčice, já včera do obchodu nešla, proč tam budu chodit kvůli jedné hořčici, že? A manžel si chtěl udělat tousty i včera a vyjel na mě, jestli jsem koupila tu hořčici, já říkám, nekoupila , byla jsem z dětma jenom u pekaře pro chleba, že si měl koupit, když šel z práce. Tak mi odpověděl , že on pracuje a já že jsem doma.
Abych se přiznala, tak se mě to dotklo, abych opravdu zařizovala všechno. Nejsem přece žádná služka! Ach jo.
Irka

Příspěvekod medakulicka » 0, 6. leden, 2009, 12:37 pm

Tak já měla podobnou debatu s DH nedávno - jako že on chodí do práce a já jsem s dětma doma a co že tedy celý den dělám a tak. No a když jsem mu řekla, že má taky ruce a mohl by je přiložit občas k dílu, že si po sobě může zvednout ponožky, který hodí doprostřed obýváku, kde si hrajou děti a nemusí se tam válet týden a že může dát špinavý nádobí rovnou do myčky nějak mu došly argumenty a vylezlo z něj, že prý je takový bordelář proto, že když jsme spolu chodili, nikdy jsem mu nepomohla uklidit jeho pokoj doma. No nerozbrečelo by vás to? Mě tedy jo. Doslova. Přitom, když jsme spolu chodili, tak jsem se styděla před jeho rodiči za ten jeho bordel, takže jsem mu tam utírala stoletý prach a rovnala, co se dalo, aby to aspoň nějak vypadalo. Ale jelikož jsme se vídali o víkendech a ne vždy u nich, moc účinek to nemělo. No vytočil mě na nejvyšší obrátky :evil:
Naposledy upravil medakulicka dne 0, 8. únor, 2009, 10:47 pm, celkově upraveno 1
medakulicka

Příspěvekod HanaK » 0, 6. leden, 2009, 3:10 pm

Tak mám stejnou zkušenost, snad polovinu času na úklid věnuju poponášení věcí z místa na místo, po DH a dětech. Kdybych to nemusela dělat, tak mám klidně půl hodiny volna denně, možná i víc. Hlavně mám problém s rozešpiněným oblečením, kam dát věci do práce / do školy odpoledne, kam dát montérky, když zrovna nepracuju.... Závěje věcí v koupelně a na chodbě mně teda pekelně štvou - jak jste to vyřešili?
Hana
HanaK

Příspěvekod medakulicka » 0, 7. leden, 2009, 12:42 pm

Hromádky oblečení? Znám. Velký dům=hodně hromádek. No, já a děti máme ve skříni vždycky jednu poličku na právě nošené věci a DH jsem pořídila němého sluhu. Zaplať pánbůh, že si na něj zvykl a jeho oblečení se už neválí všude, ale jen někde. Jako ty monterky, věci do lesa, nebo jiné pracovní a tak. Ač se mi to nelíbí, má to na hromadě na chodbě. Aspoň to přesunul na méně viditelné místo trochu pod sschody, ale chodím okolo toho xkrát denně :evil: . Chystá si na to udělat věšák v kotelně, ale chystá se na to už tak 3 roky...
Po dobu zimního počasí mi taky vadilo dětí roztahaný šály, čepice, rukavice, tak má každý v polici svůj košíček, aby se to nepletlo a strkám tam i oteplovačky, který nosí jen občas.
Naposledy upravil medakulicka dne 0, 8. únor, 2009, 10:47 pm, celkově upraveno 1
medakulicka

Příspěvekod Melina » 0, 7. únor, 2009, 4:09 pm

My jsme byli včera se známýma na večeři a když jsme se s kamarádkou bavily o domácích pracech, tak mi DH už posté řekl - co bys chtěla, vždyť jsi už dva roky na dovolené! Beru to jako nejapnej žert, ale tentokrát mě to už fakticky vytočilo. A dneska to úspěšně pokračuje - dali jsme malou na hlídání s tím, kolik věcí dneska uděláme. Jsou tři hodiny a on za celej den stihnul zatopit v krbovkách a teď jsem ho byla budit v ložnici. Nechápu, proč dávám malou pryč, že budeme něco dělat, když stejně nikdy neuděláme nic. A já na to pokaždý skočím.
Problém u nás je i ten, že DH ze zdravotních důvodů neudělá tolik, kolik bych si představovala. Ale mohl by aspoň něco. Věděla jsem, že kromě mé práce bude na mě i spousta jeho, už když jsme se brali, ale byla jsem ochotná to přetrpět, protože jsem si u něj víc cenila jiných vlastností. Ale poslední dobou mě přesně i to protestní vybírání prošlých věcí z ledničky, nebo protestní půlroční přerovnání dceřiných hraček pěkně leze krkem. Tak snad bude mít brzo po operaci a pak budu vyžadovat, aby splnil to, co mi už léta slibuje - pomoc v domácnosti.
Melina

Příspěvekod Martina1 » 0, 9. únor, 2009, 12:06 pm

Holky, tak já mám asi chlapa z jiné planety, když tady čtu, jak ti vaši pánové tvorstva u vás doma "bodují".
Ten můj DF se nezalekne vůbec žádné práce a pomáhá mi úplně se vším, uklízí, vaří, pere, zrovna včera - dopoledne jel do práce a vzal si s sebou malou (není biootec), abych měla klid a mohla pracovat. Z práce jeli na hoďku do aquaparku a vrátili se kolem 17 h. Jasan, že jsem si plánovala, jak mu uvařím skvělou véču, ale zažrala jsem se do papírů tak, že jsem skoro ani nepostřehla, že jsou už doma, ještě že jsem měla dršťkovku v lednici :? A protože jsme v sobotu nebyli a nespali doma, mladá úřadovala v bytě sama a po svém, tak to v kuchyni taky tak vypadalo. Jenže jsem potřebovala pracovat a tak jsem to prostě nechala "na potom" :oops: DF se převlékl, převlékl i malou a statečně poletoval po kuchyni a nepřestal, dokud to všechno nesmyl a neuklidil. Mezitím mi uvařil kafíčko, umyl stolek a židličku, co jsme pro malou v sobotu přivezli od babi, malé udělal kaši a pak mi s klidem řekl "maminko, pojď, odpočiň si a zkusíme, jak malá bude sama papat". A dnes ráno, než jsme vylezly s malou z postele, tak nám přinesl k snídani koblihy s marmeládou. Včera sice při tom uklízení vyhodil vše, co jsem měla připraveno ke zvážení na VV, ale řekněte, není úžasný? :oops:
Martina1

Příspěvekod brettka » 0, 9. únor, 2009, 12:17 pm

Martino, je užásný a něco podobného mám taky doma. Taky jsem překvapená, co tady holky občas píšou.
brettka

Příspěvekod Mičova » 0, 9. únor, 2009, 1:52 pm

Taky se přidávám. Manžel zrovna vaří oběd. Pomáhá mi kde se dá. Netřídíme to mužské a ženské práce. Já klidně vymaluji a on si šije pytlík na houby. Měla jsem kdysi přítele, který to tak dělal. A musím říci, že to byla hrůza.
Obrázek
Obrázek
Mičova

Příspěvekod Josefka » 0, 11. květen, 2010, 3:50 pm

Můj muž se taky nezalekne jakékoli práce. Rád vaří, vydrhne vanu či záchod, jak bych to já nedokázala. Jenže si neuvědomuje, jak často je to potřeba dělat a tudíž, že kdybych to dělala jeho tempem, tak se k ostatním milionům záležitostí doma nedostanu. Zásluhu jednou za měsíc umytého nádobí předkládá opakovaně celý měsíc. Argumentuje tím, že vydělá jednou tolik. Že prý bude pracovat doma, až já začnu vydělávat stejně.
Uvažuji, že zjistím hodinové sazby za úklid domácnosti, vaření, nákupy, péči o dítě, žehlení,...možná bych se dostala nad jeho výplatu velmi rychle.
Obrázek
Josefka

PředchozíDalší

Zpět na Mám špatný den, špatný rok