muškáty

Nezáleží na tom, zda máte jen vázu na stole v kanceláři, nebo novou velkou zahradu zatím zarostlou plevelem :)

muškáty

Příspěvekod RomanaK » 0, 3. březen, 2010, 11:27 am

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat na Vaší skušenost s přezimováním muškátů. Já se o to pokouším každý rok. Letos jsem je i poprvé nezapoměla každý měsíc zalít. Tak před 14 dny jsem je dala více na světlo a celkem dost vytáhly a zazelenaly se. Ale co teď, už mám začít malinko přihnojovat a jak řízkování? Když je mám celkem dost vysoké, je možné je i nyní nařízkovat? Děkuji za vaše info.
ObrázekObrázek
Obrázek
RomanaK

Re: muškáty

Příspěvekod medakulicka » 0, 4. březen, 2010, 10:38 pm

Speciálně sem se na to vyptala zkušených. Řízkovat se může už na podzim, ale může se i teď. Řízky se zapíchají rovnou do země. Na podzim spíš do menších květníčků a ty pak na jaře zasadit do truhlíků a pokud budete řízkovat teď, můžete rovnou zapíchat do truhlíků. Dát za okno (dovnitř) na teplo a světlo a dobře zalívat a řízky sami zakoření a začnou obrážet. Ven se dávají po zmrzlíkách (loni sem je možná dávala i dřív)
ObrázekObrázekObrázek
medakulicka

Příspěvekod RomanaK » 0, 5. březen, 2010, 9:15 pm

Tak to je super moc děkuji :D
ObrázekObrázek
Obrázek
RomanaK

Příspěvekod Slunickouklizi » 0, 3. duben, 2013, 2:19 pm

tak mě se už loni docela osvědčila taktika"celá zima na chodbě"
na podzim jsem všechny muškáty ( ne ty popinave) vyndala z truhlíků a vsechny naskládala nastojato do velikého květináče a šoupla je v paneláku na chodbu vedle dveří. Občas jsem zalila( teda fakt jen ojediněle, tak 3krát za zimu). Na jaře začaly zelenat a až se udělalo teplo, tak jsem je opět vysadila do truhlíků za okno a oni se asi za 14 dní krásně zazelenaly a zvětšily. etos to mám naplánované zase tak, ale jsou drobné ztráty, zapoměla jsem zalít!:-)
Slunickouklizi

Příspěvekod LeniH » 0, 3. duben, 2013, 4:29 pm

Jak už napsala medakulicka - řízkovat se může i teď.

Ale hlavně zastřihni ty vytáhlé přezimované pelargonie - i ty, ze kterých řízky použít nechceš. Dokud není moc světlo, tak mají takové tenké a vytáhlé výhony, které by se Ti pak venku stejně nejspíš polámaly. Když je teď (pořádně) zastřihneš, tak vyrazí už silnější a lepší výhony.
Obrázek Obrázek
LeniH

Příspěvekod Kukuricka65 » 0, 17. květen, 2013, 1:29 pm

Jo taky to dělám tak, že na zimu nechám muškáty přezimovat ve sklepě, kde je šero a chlad. Na jaře je zasadím do truhlíků, letos jsem si pořídila nové truhlíky, tak už se těším, až to bude všechno obrostlé.
Kukuricka65

Zpět na Péče o květiny