PÉČE O BYLINKY

Nezáleží na tom, zda máte jen vázu na stole v kanceláři, nebo novou velkou zahradu zatím zarostlou plevelem :)

Re: PÉČE O BYLINKY

Příspěvekod Akrasia » 0, 20. leden, 2013, 10:13 pm

Holky, a nenastydnou mi ty bylinky teď v zimě u okna? Nám lehce táhne, tak abych si je nezavraždila. Zatím jsem teda ve stadiu velkých plánů (-: - mocně inspirována samozavlažovacími květináči od mint.
Big Bad Procrastinator
Akrasia

Příspěvekod Slunickouklizi » 0, 3. duben, 2013, 2:26 pm

mne z obchidu vydržela taky vzdycky jen pažitka-to je podle mne nezmar, tak asi proto.
jinak si většinu bylinek zasadim ze seminek, a jsou super. jen rozmarýna mi neroste. ptal jsem se i zahradníka,prodal mi jeden kus, že určitě vydrží a taky říkal, že ty z obchodu jsou rychlené a chlazené a roto jsou jen k použití a ne k pěstování.
jo a ta rozmarýna chcípla taky!:-) ale asi jsem ji moc zalévala, pak jsem se na netu dověděla, že nechce moc zalívat.
Slunickouklizi

Příspěvekod treperenda » 0, 3. duben, 2013, 5:32 pm

rozmarýna potřebuje hodně slunce, hodně zálivky, ale taky by měla vždycky proschnout. Já ji mívám vždycky venku a přes zimu v komoře, kde se netopí. Ale kam ji dát v bytě to neívm.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod treperenda » 0, 3. duben, 2013, 5:33 pm

Sluníčkouklízí, vítám tě - máš moc hezkou přezdívku a PŘEKRÁSNÝ obrázek!!!!!! Fakt super!!!! :d_sunny:
treperenda

Příspěvekod mint » 0, 9. červen, 2013, 6:48 pm

tak to hlavní kbylinkám včetně vysvětlení proč chcípají ty ze supermarketuje zde...

http://life.ihned.cz/c1-55325830-jak-pestovat-bylinky-v-kvetinaci-a-proc-ty-ze-supermarketu-rychle-umiraji
"Je lepší zapálit svíčku, než proklínat temnotu." Konfucius
"Skoč, křídla roztáhneš cestou." Ray Bradbury

ObrázekObrázekObrázekObrázek
mint

Příspěvekod Rejnok » 0, 23. říjen, 2013, 10:23 am

Zdravím, poradí mi někdo když nám doma chytá bazalka takovou žlutou barvu. Chuťově žádný rozdíl, bazalka roste, ale ta barva není příliš vábivá? máme ji normálně v kuchyni na parapetě za oknem. A přitom vedle máme pažitku a mátu a ty jsou bez problémů. Děkuji. Vše pochází ze sazenic z naší malé venkovní zahrádky.
Rejnok

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 23. říjen, 2013, 11:00 am

U nás mi bazalka žloutne a bledne, má málo světla. I u okna. A na zahradě mi ji zas žrali slimáci... Mám nasušenou jen hrst.
Tak letos budu dávat všude oregáno, toho je dost a nic ho nesežralo. :D
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod treperenda » 0, 23. říjen, 2013, 12:33 pm

Myslím, že to bude podzimem. Nám taky bazalka začala žloutnout - trochu jsem ji ostříhala a vypadá, že jej jí lépe. Taky jsem ji dala do chladnější místnosti. Ale napadá mě - je vůbec bazalka vytrvalá? Není to jen jednoletka? Abych se zbytečně nenamáhala.
treperenda

Příspěvekod Mirka » 0, 20. listopad, 2014, 1:55 pm

Ahoj, měla bych dotaz na pěstitelky bylinek :) Od jara jsem pěstovala na balkóně mátu a asi před 3 týdny jsem ji přesunula dovnitř - myslela jsem si, že bude ještě chvíli růst a já si budu moct dělat čerstvý čaj. Jenže ji napadaly nějaké mšice nebo něco takového a ani pořádně nevyroste :( Má cenu dávat na to nějaký postřik nebo mám celou rostlinku rovnou vyhodit?
Mirka

Příspěvekod treperenda » 0, 21. listopad, 2014, 8:24 pm

ostříhej ji a ona obroste. Máta je plevel. Bydlíš v domě nebo v bytě? Klidně ji ještě vysaď ven na záhon.
treperenda

Předchozí

Zpět na Péče o květiny