PÉČE O BYLINKY

Nezáleží na tom, zda máte jen vázu na stole v kanceláři, nebo novou velkou zahradu zatím zarostlou plevelem :)

Re: PÉČE O BYLINKY

Příspěvekod Dagmarka01 » 0, 29. srpen, 2011, 12:55 pm

My obsypáváme pilinami a super :good:
Dagmarka01

Příspěvekod HanaK » 0, 29. srpen, 2011, 1:02 pm

Vanish a Mesurol sice skvěle fungují, ale jsou jedovaté pro teplokrevné živočichy, i když modrá barva by je měla odradit.
Feramol pro teplokrevné jedovatý není :!:
HanaK

Příspěvekod lucijena » 0, 29. srpen, 2011, 1:13 pm

ahoj na slimáky nám taky dost pomáhá Ferramol - je fajn, že se nemusíme obávat, že se něco stane našim psům a kočkám - neublíží jim to :-)
lucijena

Příspěvekod rafej » 0, 29. srpen, 2011, 2:56 pm

Slávinka píše:...A manžel včera neoblomně dovezl další rostlinku. Přemýšlím, jestli ji nemám raději zasadit do květináče a dát na okno, ale v zahrádce je jí určitě líp, v květináči mi většinou moc dlouho nevydržela. :dontknow:

Zkus místo do květináče zasadit do velkého a hlubokého truhlíku, nejlépe do samozavlažovacího.
rafej

Příspěvekod Slávinka » 0, 29. srpen, 2011, 10:34 pm

Piliny na záhonku nemáme, ale máme mulčovací kůru - štěpku a ta nepomohla... Manža ještě koupil nějaký bio odpuzovač slimáků (jak jinak :mocking: ) a jestli to nezabere, tak zkusím ten Ferramol, nebo truhlík. Díky za rady! :give_rose:
Nic nestíhám a proto jsem tu zpět :-)
Slávinka

Příspěvekod verusa » 0, 30. srpen, 2011, 8:18 am

Nečetla jsem všechny příspěvky, tak možná budu někoho opakovat. A co zkusit obsypat záhonek pískem?
verusa

Příspěvekod HanaK » 0, 30. srpen, 2011, 3:21 pm

biopřípravek jsou hlístice - což jsou paraziti, kteří napadají slimáky, aplikuje se zálivkou a musí se záhon udržovat vlhký, funguje, vyzkoušeno (cca 500 Kč + práce se zalíváním)
HanaK

Příspěvekod HanaK » 0, 17. leden, 2013, 11:46 am

Pažitka není pokojovka a je tedy na ni u tebe doma vedro, nemáš nějaké studenější místo? (já ji mám mezi okny, tam je spokojená) :beach:
Přesadit doporučuju, bylinky mívají v květináči jenom proto, aby se daly spotřebovávat pomaleji, jsou v mizerném substrátu a navíc bývá velmi lehký a je problém kytku uzalévat
HanaK

Příspěvekod martinkam » 0, 17. leden, 2013, 12:04 pm

Četla jsem, že pažitka zakoupená v marketu, není určená k pěstování venku, ale k rychlé spotřebě. Pokud chceš pěstovat venku je lepší zasadit semínka. Vlastní zkušenost nemám, co jsem četla předávám dál. ;)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
martinkam

Příspěvekod mint » 0, 17. leden, 2013, 12:08 pm

martinkam píše:Četla jsem, že pažitka zakoupená v marketu, není určená k pěstování venku, ale k rychlé spotřebě. Pokud chceš pěstovat venku je lepší zasadit semínka. Vlastní zkušenost nemám, co jsem četla předávám dál. ;)

To je pravda... já to mám vyzkoušené... petřžel z ochodu mi do 2 měsíců chcípne ať venku nebo uvnitř, kdežto ta co mám od jara ze semínek roste venku ještě teď
"Je lepší zapálit svíčku, než proklínat temnotu." Konfucius
"Skoč, křídla roztáhneš cestou." Ray Bradbury

ObrázekObrázekObrázekObrázek
mint

PředchozíDalší

Zpět na Péče o květiny