PÉČE O BYLINKY

Nezáleží na tom, zda máte jen vázu na stole v kanceláři, nebo novou velkou zahradu zatím zarostlou plevelem :)

Re: PÉČE O BYLINKY

Příspěvekod nantea » 0, 17. listopad, 2010, 3:40 pm

tak já s tím začala a na okně v kuchyňi mám meduňku, mátu,petržel a asi rozmarýn ale ten mi vadne,už podruhé :x
nantea

Příspěvekod RomanaK » 0, 18. listopad, 2010, 2:54 pm

Tak to já to vzdala :( všechno mi vždycky pošlo. Tak plánujina jaře zídku z bylinek na zahradě. Nevíte někdo náhodou jak na ni? Kam umístit a hlavně, má být taková točivá, tedy jsem někde četla :P
ObrázekObrázek
Obrázek
RomanaK

Příspěvekod Ovečka » 0, 19. listopad, 2010, 12:25 am

Točivá znamená že má být do spirály, viděla jsem jí na vlastní oči je to takový šnek. Dělá se to tak, že se naveze kupa hlíny, vytvoří se takový kopec, kamenama, nebo cihlama se udělá spirála a bylinky se sází dle toho jakou stranu mají rády, jestli víc sluníčka na jih a tak. Tu co jsem viděla tak byla v průměru asi 4 metry a vysoká asi 70cm, dá se udělat klidně menší.
Já v paneláku mám tedy smůlu, ale letos jsem vypozorovala, že se jim daří lépe na vzduchu, tak šly bylinky na balkón a celkem vydržely. Některé tedy moc ne, asi potřebovaly jinou stranu a já mám balkón na jih, ale třeba rozmarýn vydržel až do teď.
Ovečka

Příspěvekod RomanaK » 0, 21. listopad, 2010, 12:04 pm

Děkuju moc, já právě viděla jen zděnou. Tohle je jednodušší :) Taky jsme v bytě ale dáváme do kupy chalupu, tak jsem si řekla že když už nemám bylinky doma, tak alespoň tam. Oliver zbožňuje mátu, jí ji i samotnou a nebo si jí utrhne a dá si jí do čisté vody, a pak to popíjí :lol:
ObrázekObrázek
Obrázek
RomanaK

Příspěvekod wireen » 0, 4. srpen, 2011, 11:30 am

Bylinky hlavně potřebují dobré osvětlení, pokud je nemáte na zahradě ale vevnitř. Jinak vám nevyroste vůbec nic.
wireen

Příspěvekod Martina1 » 0, 4. srpen, 2011, 12:13 pm

wireen píše:Bylinky hlavně potřebují dobré osvětlení, pokud je nemáte na zahradě ale vevnitř. Jinak vám nevyroste vůbec nic.

Hm, zase skrytá reklama :swoon:
Martina1

Příspěvekod Aliba » 0, 4. srpen, 2011, 12:43 pm

Martina1 píše:
wireen píše:Bylinky hlavně potřebují dobré osvětlení, pokud je nemáte na zahradě ale vevnitř. Jinak vám nevyroste vůbec nic.

Hm, zase skrytá reklama :swoon:

Jó, jó Obrázek
Že by jim nestačilo světlo z venku, když jsou přímo na okně :roll: .
Aliba

Příspěvekod Slávinka » 0, 28. srpen, 2011, 8:54 pm

Nemáte někdo fígl na slimáky? Nejprve jsme je odnášeli daleko za zahradu, abychom jim "chuďátkům" neublížili...posléze jsme pochopili, že po dobrém to nepůjde. Jak nějakýho vidím, hned ho posolím :twisted: Kdosi nám radil dát k rostlině do nádoby pivo, že se v něm utopí. U nás se neutopí, protože naše dvě fenky to vypijí dřív, než stačí slimák přilézt :roll: Letos mi sežrali na zahrádce už tři bazalky. A manžel včera neoblomně dovezl další rostlinku. Přemýšlím, jestli ji nemám raději zasadit do květináče a dát na okno, ale v zahrádce je jí určitě líp, v květináči mi většinou moc dlouho nevydržela. :dontknow:
Nic nestíhám a proto jsem tu zpět :-)
Slávinka

Příspěvekod treperenda » 0, 28. srpen, 2011, 9:18 pm

Slávinko, zkuste záhonky obsypat něčím hrubým, po čem se slimákům nepříjemně poleze. Spousta tipů je na stránkách VERONICA Brno. To solení je pro slimáky dost masakr, asi bych se mu vyhnula. Někdo mi říkal, že je dává do igelitovýho pytlíku , ten pak zaváže a hodí do popelnice. No taky nic moc smrt, ale přece jen je to asi humánnější smrt než být "vysolen" z kůže.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod JanaD » 0, 28. srpen, 2011, 9:48 pm

Já tedy na radu mého taťky jsem letos koupila na radu mého taťky Vanisch na slimáky, ale je to přece jen chemie, ale už mi rostlinky nežerou :good:

Jinak jsem narazila na toto : http://www.zahrada.cz/forum/skudci/slimaci-0127/
JanaD

PředchozíDalší

Zpět na Péče o květiny