Akvárko (s květinami :-))

Nezáleží na tom, zda máte jen vázu na stole v kanceláři, nebo novou velkou zahradu zatím zarostlou plevelem :)

Re: Akvárko (s květinami :-))

Příspěvekod Allegra-17 » 0, 15. prosinec, 2013, 8:15 pm

Úžasné, toho já nedosáhnu ať dělám co dělám. Uz jsem měla akvárka 10 - 60 l , a vždycky to skonćilo nevalně. Jednak neumím udělat nějakou pěknou kompozici, a když už jsem jakž takž spokojená tak anscistrus - velmi velký a velmi starý, ke kterému má moje dcera silnou citovou vazbu, tak to vśechno sežere, rozryje a je po kráse. Už je mu aspoň 5 let , ne že bych mu přála smrt, ale máme teď to micro akvárium asi 20 l, v tom rostliny, 2 mikrorazbory a jeho. no a je mezi tím jak kanec, ale dcera ho nechce rozdat (i když by zájemce byl), tak to holt budem muset překonat. taky mu tam asi chudákovi není zrovna veselo.
Allegra-17

Příspěvekod Allegra-17 » 0, 15. prosinec, 2013, 8:22 pm

Ty stříbrný betty jsou náááádherný, to jsem v životě neviděla :o no, já s mým miniakvárkem to pořizovat nemůžu, ale jsou fakt fantstický, v životě jsem tuhle barvu nviděla, a přitom kroužím po akvaristikách už léta... tak ať se jim líbi a moc se nervou, aby neztratily své krásné ploutvićky. ,,
Allegra-17

Příspěvekod Allegra-17 » 0, 15. prosinec, 2013, 8:31 pm

virginia píše:Skaláry jsme měli skoro pořád (teď teda už tak rok ne), vyrostou asi tak do velikosti poloviny dlaně. Ale když zahynula poslední, muž už žádný nechtěl, protože ony žerou malý paví oka a mečovky a ty se potom vůbec nemnoží. Tak teď je fáze množení živorodek samospádem :-). Já jsem jim totiž zakázala to tu zaplevelovat malýma akvárkama na odchov malých rybek. :oops: Ale doufám, že zase koupíme, moc se mi líbí, jsou takové vznešené. Ještě bych chtěla čichavce a hejno neonek a bylo by to. Zredukovat kytky, trochu to vyčistit :-). Tak snad přes zimu. Loni na to ani nedošlo. :D
Rozmarýnko díky, Katerffina to má mnohem krásnější, je vidět, že je to upravené a opečovávané. U nás se 2x do roka dopustí 10cm vody a je to. :oops:

Virginia, já bych ty kytky neredukovala, mám doporućeno, že aby byla bio rovnováha, mělo by být víc kytek než ryb, jako je to v přírodě. I kyž moje máti mi říkala že když ona byla mladá (cca rok 1950, měli akvárko, kde bylo málo rostlin, hodně ryb, asi ani žádný vzduchování, a stejně to dobře fungovalo. nevím, jak je to možné, jestli byla měkká voda, ale jí se zdá taky, že mám moc kytek a málo ryb. ale ćerti vědí, jak ćasto třeba museli měnit vodu ....
Mně se zas třeba právě líbí hodně kytek, když z toho semtam vyrazí ta ryba (no, pravda, je to málokdy) :D
Allegra-17

Příspěvekod katerffina » 0, 16. prosinec, 2013, 1:40 pm

Allegro, to je pravda, že s ancistrusem ve dvacítce se toho moc naaquascaperovat nedá. :laughingneqw: Já mám radu. Ale je taková Katerffinovská.. :lol: Vyřešilo by to nové velké akvárko 8-) Hele, a ta betta Karel je jen jedna, to druhé je odraz na hladině. Mimochodem od pátku mám také jednu dvacítku, pořízenou jako karanténu a musím přiznat, že má své velké výhody...Dá se posunout, není do ní potřeba tolik kytek, dá se dokonce i popozvednout :shock: ;) Jsem s ní moc spokojená. Ale velké má také své výhody... :good:
katerffina

Příspěvekod katerffina » 0, 7. únor, 2014, 10:14 am

Do stolitrového akvária dokoupeny další neonky a dva ancistrusové. Neonek je tedy ke třiceti. Po půl roce začínám přihnojovat a přidávat tekutý oxid uhličitý, rostliny se rozrostly a mají velkou spotřebu. Protože měly hlad, začínaly stagnovat a objevila se zelená řasa. V padesátilitrovém akváriu je jedna Apistogramma Ramirezi, která byla nemocná a přibyly jí tam čtyři krevetky Red Cherry. I zde hnojím. A experimentuji s krmením. Založena dvěstěpadesátka, čekáme měsíc na zaběhnutí, mám tři verze, čím ji osídlím :dontknow: Péče o založená akvária dnes obnáší jednou týdně deset až dvacet minut při lehkém odkalení a výměně patnáctiny vody. I když DH říká, že jsem tam namočená pořád. :shock: :lol: Ale já mu nevěřím. :P
Přílohy
nostalgie leden.jpg
katerffina

Příspěvekod katerffina » 0, 7. únor, 2014, 10:19 am

První je ta stovka :-) a dvěstěpáďa a krasavec inteligentní. S tím jsem si užila, jak s nemocným dítětem. :( Ale snad bude ok. A krevetka. Jsou strašně srandovní. Pan prodavač je chytal snad patnáct minut. Ryba totiž necouvá, ale tyhle potvory využívají strašně rychle všechny směry. :lol:
Přílohy
velké zepředu.jpg
velké zepředu.jpg (24.86 KiB) Zobrazeno 2016 krát
krasavec.jpg
kreveta.jpg
katerffina

Příspěvekod katerffina » 0, 7. únor, 2014, 10:31 am

Jo a Bettě se samozřejmě daří báječně, je vypasená jak prase :lol: Stále přemýšlím, zda mu pořídit dvě tři samice, jednu by totiž uhnal, jsou strašně vášnivé a náruživé, ale musela bych je striktně karanténovat alespoň měsíc. I s Karlem jsem si donesla choroby, připadá mi, že jak se s nimi špatně zachází - ty kelímky bez filtrace, rostlin, prostoru, jsou to banky chorob. Bohužel.

Allegro s kompozicí bych si nedělala strarost, ono když to zaroste, je to vždycky pěkné. Většinu druhů rostlin ancistrusové nežerou. Co vím, dávají si rádi Echinodory, ale na ostatní kašlou. Co ty rostlinky zasadit do substrátu v květináčcích? Nebo použít Anubiasy, hnědovku a mechy, které nemůže vyrývat, protože se přivazují ke kořenům ;)
Přílohy
kořen.jpg
kořen.jpg (48.44 KiB) Zobrazeno 2016 krát
katerffina

Předchozí

Zpět na Péče o květiny