Akvárko (s květinami :-))

Nezáleží na tom, zda máte jen vázu na stole v kanceláři, nebo novou velkou zahradu zatím zarostlou plevelem :)

Akvárko (s květinami :-))

Příspěvekod katerffina » 0, 18. červenec, 2013, 6:42 am

Jelikož jsem na srazu všechny unavovala snahou stočit rozhovor na akvarijní problematiku, dávám vám to i sem :mrgreen: Kdyby někdo taky zakládal, může nahlédnout ;)
akvárko začínáme.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
katerffina

Re: Akvárko (s květinami :-))

Příspěvekod katerffina » 0, 18. červenec, 2013, 6:46 am

Jako takhle to vypadá jednoduše, ale obnáší to nekonečné hodiny v mém případě při studiu na netu, normálním lidem (lepší nevědět) to vezme čas při praní různých druhů štěrků, písků a kamenů ve vaně :shock: ;) a jejich nošení v kýblech sem tam. Mám ruce jak opice.
katerffina

Příspěvekod miciqx » 0, 18. červenec, 2013, 8:56 am

pěkný pani,pěkný :D je vidět, že sem byla na opačným konci stolu :D ani nevim, co tam plánuješ za rybky :D
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod katerffina » 0, 18. červenec, 2013, 9:45 am

Ahoj Micí, dík, ráda tě zase "vidím". ;) Od začátku jsem si jistá pouze Bettou splendens, musím alespoň jednu z nich zachránit před umučením v "BETÁRIU" :evil: :evil: :evil: Tomu, kdo je vymyslel, spolu s barevnými písky bych udělila několik elektrošoků, v případě, že by to nepomohlo, lobotomii. Jako zaváděcí ryby tam strčím Dania, protože ty vydrží všechno a mně se i líbí. Ovšem dnes ráno, po zjištění, že si tam na mých drahých kytkách pochutnává okružák (šneček), kterého jsem rozhodně nekupovala(!) :o , mi přišel na mysl čtverzubec :lol: http://www.akvarista.cz/web/clanky/clanek-294
Mám zkušenost s různými druhy teter, co mne hodně láká jsou menší, nenáročné cichlidy (akara hnědá), ale nechávám si to celé otevřené. Jestli mi všechnu flóru sežerou okružáci, za plynulého míchání to vyleju do hajzlu :lol:
katerffina

Příspěvekod katerffina » 0, 20. červenec, 2013, 4:21 pm

Ahoj kočky, takže budoucí i stávající vášnivé akvaristky podávám report. Především ještě k minulému musím říci, že to nevypadá, ale je to dřina už jenom v tom, že koupené dno je špinavé jak prase, takže se musí několikrát (rámcově v desítkách) proplachovat, stejně tak kameny a kořen, i když na ten jsem měla protentokrát velké štěstí. Po tom, co jsem se rozhodla pro rádoby japonskou krajinku se skálou (velký kámen nastojato a kořínkem naležato, uprostřed "cesta z oblázků"), jsem předečírem dostala zásilku akva rostlin a vše bylo jinak. Dle rad na akvafórech jsem měla objednat až padesát rostlin a měla jsem čekat neduživá nedochůdčata, z kterých polovina (nejméně) stejně "odejde do ráje". Vzhledem k tomu, že nechci svého DZ (drahý známý :lol: ) příliš dráždit, objednala jsem cca 20 rostlin, s tím, že zbytek dorazím místním zdrojem po částech. Čekala jsem vybublinkovanou obálku. Že přišla bedna 30x20x30 mi bylo trochu divné, ale čekala jsem v ní sáčky, nebo boxíky s vodou. Byla narvaná kytkama v mokrých novinách, které vypadaly vesměs jako Adély, které se k nám přijely nažrat. Vtipné bylo, že jednou rostlinou se počítal jeden košíček, který obsahoval zhruba pět kytek :shock: Dojala mne "pozornost podniku" - dva košíčky s dalšími shluky Adél navíc :shock: Také rostlinky, které na fotkách vypadaly jako něžné lístečky do popředí, mají listy vzhledu menších leknínů :mrgreen: Takže jako první letěla "japonská skála", pak kořínek a zhruba po hodině zoufalého sázení, není žádná sranda zasadit kytku nadnášenou vodou :mrgreen:, jsem zjistila, že "cestu" rozrylo stádo kanců. Takže akva nese prozatím pracovní název "divoká louka" :mocking: Vzhledem k neustálému vyplavávání některých Adél, jsem jich pár připlácla kořínkem a na pár uvalila asi tři větší kameny. A takto to vypadalo a vypadá. Čtvrté foto z dneška. Je to čisté, kupodivu, žádný zákal :shock: :) Zatím. :mrgreen:
katerffina

Příspěvekod miciqx » 0, 21. červenec, 2013, 12:42 am

:DDD pani, a kde bude stát to druhý akvárko s rybama, když tohle máš plný kytek už teď? :D každopádně ti přeju, abys v tom neměla tu mrchu, co jsme mívali my- nechat ju cca 2 měsíce růst, tak naučila ryby chodit, protože by je vytlačila ven z vody
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod katerffina » 0, 6. září, 2013, 9:29 pm

Tak se hlásím z vody :)
Musím se přiznat, že odříkaného největší kus a já, jelikož jsem už umírala touhou po rybách a přitom se bála koupit je v řetězcové prodejně (nákazy, choroby atd.), tak dlouho chodila do místních chovatelských potřeb, že jsem nakonec zakoupila paví očka :shock: a opovrhované neonky :mrgreen: No a pak za tři dny jsem v ŘETĚZCOVÉ prodejně objevila pod chybným popisem v naprosto šíleném, modře nasvíceném akvárku své vytoužené ryby - Cichlidky Ramirezovy a bylo hotovo :lol: Už asi čtrnáct dní se klepu o zdraví celé osádky a čekám, kdy vypukne nějaká šílená nákaza. Mezitím kupuji různá mražená krmeníčka, nechávám si posílat živé násady miker, mušek, lovím komáří larvy a buchanky a nutím k tomu maminku :lol: Ryby neví, že jsou nemocné a užívají si 8-) - ramirézy se už dvakrát vytřely, paví očka porodila a včera se asi třel jeden pár neonek. 8-) Zde přikládám nějaké momentky.
katerffina

Příspěvekod katerffina » 0, 6. září, 2013, 9:33 pm

jo a takhle to teď vypadá, ale ještě budou změny ;)

Lucci! já na to pořád myslím, že jsem ti neodpověděla. My ženy akvaristky to máme takto. Čistění akvária mám v rámci VP a nařizuji si minutku. Jistě, jde to dělat půl dne i celý :lol:, ale na to jsou experti muži ;)
katerffina

Příspěvekod Malvína » 0, 6. září, 2013, 10:11 pm

Katerffino, padám na zadek!!! :s494: To je NÁDHERNÉ!!! :s9662: Moc se ti to povedlo, gratuluju! Až se odhodlám taky k akvárku - jak naše benjamínka povyroste - tak přijdu žebrat o rady!
Všechno je tak, jak má být.
Malvína

Příspěvekod katerffina » 0, 6. září, 2013, 10:26 pm

ó děkuji :give_heart: :d_sunny:
katerffina

Další

Zpět na Péče o květiny