Štítky na kytky

Nezáleží na tom, zda máte jen vázu na stole v kanceláři, nebo novou velkou zahradu zatím zarostlou plevelem :)

Štítky na kytky

Příspěvekod katerffina » 0, 8. leden, 2013, 12:20 pm

Tak tady jsou fotky těch popisků. Je to normální papírový lepík. Proto to žloutne a občas odplave. Ale určitě existují i voděodolné.
U té první fotky mám poznačeno, že byla původně modrá, jeden vzdušný kořen jí strčili asi do inkoustu :roll: , no za to, že už jí nemodřím, se mi odvděčuje dvěma obrovskými výhony a nádhernými, velkými, perleťovými květy. Což ale zaboha nejde nafotit ;)
na druhé fotce jsem dnes s údivem zjistila, že kvete od srpna :shock:
no a to poslední je má velká láska Klívie, ještě má zbytek minulého květu a už jede nanovo :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
katerffina

Re: Štítky na kytky

Příspěvekod evulka2 » 0, 8. leden, 2013, 8:31 pm

Katerffina: prosím, mohla bys extra pro mě písnout, co tam na těch cedulkách máš? Já to ani po zvětšení nepřečtu :?
Jako třeba:
zálivka : úterý - sobota??
hnojeno dne: ??
vykvetla dne:??
Naposledy upravil evulka2 dne 0, 8. leden, 2013, 9:36 pm, celkově upraveno 1
evulka2

Příspěvekod bedla » 0, 8. leden, 2013, 8:58 pm

Tak já tam s jednou čočkou v oku a na druhém s pěti dioptriemi vidím :derisive: , že tam má barvu květů - bílá fialová, pak dny, kdy zalévá - značka konvička a pak je tam taková hromádka s klacíkem - to by mohlo být hnojení nebo kypření??? ;)
Mám doma spoustu amarylek a na květináče jim píšu jejich název (a. bolero například) no a podle toho už vím, jak která cibule bude kvést. Ale štítky jsou určitě lepší, z květináčů to nejde moc smazávat. A kontroluju a zalévám hromadně kytky každé pondělí a čtvrtek, při úklidu VP.
bedla

Příspěvekod evulka2 » 0, 8. leden, 2013, 9:35 pm

Holky, fakt zaléváte kytky 2x v týdnu? Tak proto asi ty moje kytky mořím, když je nechám přeschnout a pak slavnostně přeliju :oops:
Takže bych si to dala jako úkol na zítra, je antiodkládací den, tak vymyslím nějaký systém alespoň v zalévání, k hnojení musím dozrát. Ale jelikož mám dvě adoptivní sestry a obě mají evidentně zelené ruce, tak bych se mohla přiučit. I když obávám se, že některé věci se naučit nedají a když už, tak jim chybí srdce. Jako že že mě zahradnice asi nikdy nebude :(
evulka2

Příspěvekod katerffina » 0, 9. leden, 2013, 12:17 am

Ahoj holky, Evulko :)
já zalévám jen jednou týdně, ale pravda je, že teď když topíme, pořád lítám a kontroluju, jestli není něco přeschlé. Hlavně ty velké ibišky, ty hrozně chlastaj a pak hlídám tu Klívii a Afriku, ty jsou přímo nad topením. Ale orchideje, jen dle štítků jednou týdně a to ještě kolikrát posouvám. Ev: nahoře mám barvu, číslo měsíce kdy začala kvést, u té bílé jsem to zapomněla napsat, pak tam je (správně Bedli) konívka a hromádka s hnojem. Jelikož kvetoucí orchideje jsem měla v úmyslu trochu přihnojit vždy když sedí ve vodě. Buď jim tam trošku kápnu tekutého, nebo stříknu na list. To je otázka pěti vteřin. Ale to nedodržuju až tak přísně. Ještě tam mám kde a kdy jsem ji získala, příp. že byla umřelka za pade ;) U ostatních kytek hnojím jen tyčinkami dle návodu a ty se dávají nejdřív po třech měsících. Stojí pakatel, zapíchnu, poleju a mám tři měsíce klid.
Jo a zelené ruce fakt nemám, ale jsi hodná. Ani to není umění, kytky potřebují jen světlo, vodu a živiny. Případně nějaký vegetační klid. To, že je světlo strašně důležité jsem podceňovala celý život a pak se vždy divila. Možná je to taky o komunikaci. Já se vždycky smála, když máma říkala, že s nima "mluví" a už je to tu. Nedělám to nahlas, ale prostě se podívám a ona mi řekne, co se děje. Jen je pro mne trochu matoucí ten jejich vegetační klid, trošku mne děsí, přiznám se. :)
katerffina

Příspěvekod bedla » 0, 14. leden, 2013, 10:39 am

katerffina píše: Jen je pro mne trochu matoucí ten jejich vegetační klid, trošku mne děsí, přiznám se. :)

Katerffino a jestli to neni tím, že ty jsi ukecaná celoročně a ty kytky jen v růstovém období :D Já si s nima povídám v duchu jako ty, hodně mě to uklidňuje :s11651:
bedla

Příspěvekod mint » 0, 14. leden, 2013, 11:35 am

katerffina: no ten vegetační klid mě taky děsí, jelikož některé už se pak taky nerozvegetují :mocking: Jinak ale modrou orgidej budu modřit, jelikož jse blbá nivně věřila, že bude modrá znovu a koupila si bílou, že jako bílou nemám :dash1: Ale nemodří se inkoustem, nýbrž normální potravinářskou barvou :good:
"Je lepší zapálit svíčku, než proklínat temnotu." Konfucius
"Skoč, křídla roztáhneš cestou." Ray Bradbury

ObrázekObrázekObrázekObrázek
mint

Příspěvekod katerffina » 0, 14. leden, 2013, 5:07 pm

jo, toho se právě pořád bojím, jestli se ještě vzbudí
DS od DH tu má v garáži jinan, a ten teda vypadá jako totální mrtvola, ale DS tvrdí, že je to v pořádku. :)
katerffina

Příspěvekod HanaK » 0, 15. leden, 2013, 10:24 am

já si píšu na květináče barvu kytky buď voskovkou nebo liháčem nebo lakovým fixem, podle materiálu květináče a požadované nenápadnosti a trvanlivosti nápisu. Vždycky jenom jedno písmenko (R=růžová apod.)
HanaK

Zpět na Péče o květiny