Amarylis

Nezáleží na tom, zda máte jen vázu na stole v kanceláři, nebo novou velkou zahradu zatím zarostlou plevelem :)

Amarylis

Příspěvekod katerffina » 0, 26. srpen, 2012, 5:58 pm

Tak Amarylis po našem :)
Teď kvetly, takže je postupně přestávám zalévat a nechám zajít všechny listy, občas je nějaký obzvlášť tvrdošíjný, tak se přiznám, že je mi ho líto a přece jenom trošku zalévám, asi dvakrát za měsíc, ale ideál bude asi vůbec nezalévat. Kolem ledna, února zalévám víc a oni buď vykvetou, nebo ne. Mám je v obýváku v teple, předesílám. 8-) Nejpozději na začátku léta je vyhodím ven a kombinace chladnějších nocí a absence zálivky způsobí, že po našem návratu z dovolené a začátku pravidelného zalévání začnou zuřivě vyrážet jak listy, cibule i poupata. Určitě nejméně dva ze tří hrdinů letos kvetli dvakrát :-) Myslím, že na jednom zkusím tchýnin způsob, že po odkvětu vytáhne cibule z hlíny a strčí je do lednice a vytáhne až v listopadu do prohnojené čerstvé země a na vánoce kvetou. Teda měli by. :give_heart:
katerffina

Re: Amarylis

Příspěvekod DankaS » 0, 26. srpen, 2012, 6:55 pm

Katerffino díky, teď ji mám ještě zalitou, ale odteď ji začínám trápit žízní :P
DankaS

Příspěvekod diblice » 0, 26. srpen, 2012, 8:45 pm

já je mám v truhlíku na okně pořád, zalévám jak mně napadne a kvetou dvakrát do roka
diblice

Příspěvekod rakave » 0, 27. srpen, 2012, 9:39 am

Já teď u amarilisu zálivku omezuji a koncem září přestanu zalévat úplně.Strčím amarilis někam do tmavšího kouta a do jara si ho vůbec nevšímám,nezalevám.Na jaře mi vyrazí květní stvol,někdy i dva a to pak amarilis dám na parapet a začnu pomalu zalévat.Má nádherně červené velké květy.Vůbec se nemusíte bát přez zimu úplně na amarilis zapomenout.Dělám to už tak léta a každý rok mi kvete.
rakave

Zpět na Péče o květiny