Jak si vyrobit samozavlažovací květináč za babku

Nezáleží na tom, zda máte jen vázu na stole v kanceláři, nebo novou velkou zahradu zatím zarostlou plevelem :)

Re: Jak si vyrobit samozavlažovací květináč za babku

Příspěvekod mataj » 0, 24. červenec, 2012, 5:53 pm

:good: :s9914: :s9914: :s9914:
výborný nápad a ešte lepší a zrozumitelný návod
Obrázek ObrázekObrázek
mataj

Příspěvekod miciqx » 0, 4. srpen, 2012, 1:30 pm

mint pěkný :)

btw nemáš nějakej blog o pěstování? (nic proti lidušce :give_rose: ) :D kdo to tu má pořád hledat - sem se chtěla znova kouknout na fotku toho tvýho balkonu, ale dohledávat ot zpětně fakt nebudu :DDDD
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod mint » 0, 4. srpen, 2012, 3:49 pm

miciqx píše:mint pěkný :)

btw nemáš nějakej blog o pěstování? (nic proti lidušce :give_rose: ) :D kdo to tu má pořád hledat - sem se chtěla znova kouknout na fotku toho tvýho balkonu, ale dohledávat ot zpětně fakt nebudu :DDDD

oni byly v drbárně, já to přehodím sem až je vyštrachám
"Je lepší zapálit svíčku, než proklínat temnotu." Konfucius
"Skoč, křídla roztáhneš cestou." Ray Bradbury

ObrázekObrázekObrázekObrázek
mint

Příspěvekod mint » 0, 4. srpen, 2012, 3:52 pm

mint píše:
miciqx píše:mint pěkný :)

nemám, dyť toho o pěstování až tak moc nevim... fotky byly v drbárně, já to přehodím sem až je vyštrachám

mint

Příspěvekod mint » 0, 9. srpen, 2012, 4:58 pm

ještě tady jeden dodatek z drbárny, poměrně důležitý, tak to kopíruju aby se to neztratilo:

Malvína píše:Mint, no pááááni, fakt úžasné! Taky jsem si všimla barevně srovnaných špendlíků, no celé to máš moc krásné!
A musím ti poděkovat za ten tip na ty zavlažovací květináče - přesadila jsem si tímto způsobem většinu kytek v bytě a myslím, že jim to moc prospěje. Měla jsem totiž problém - buď jsem kytky zalila málo nebo zas v misce věčně stála voda, prostě potíže s odhadem množství vody, aby bylo akorát. A takhle to klidně může stát trošku ve vodě - díky keramzitu nebudou kořínky hnít, no prostě jsem moc spokojená. A klidně můžem odjet na týden na dovču a nemusím prosit mamku, aby mi sem šla zalívat kytky! Zkrátka ti posílám velké DÍKY! :thank_you:

To jsem ráda když to pomůže, já už bych se zpátky k normálním květináčům vrátit nechtěla! Jen to než odjedeš otestuj jestli knoty fungují, sem tam se mi stane že to nesaje - asi se to shrne do špatné polohy, nevím... ale to jsou tak 3% případů, víc ne :good:

Malvína píše:Tyjo a jak se pozná, jestli knoty fungují? Já jsem nakonec musela koupit ty klasické široké, protože už jsem to chtěla mít hotové a žádný jiný obchod nemám v dosahu, než ten, kde měli jenom ty normální.

zalij jen do obalu, ne do hlíny, tak aby nebyla voda ve styku se dnem vnitřmího květináče a sleduj pár dní jestli kytky nevadnou a jestli voda ubývá

mint

Příspěvekod HanaK » 0, 10. srpen, 2012, 9:14 am

skvělá reportáž :s9914:
Mám doma část kytek v něčem podobném, jenom to nemám tak krásné jako ty. :s9914:
Jako knot používán staré silonky, zdarma a vydrží roky, jako mezivrstvu ústřižky černé netkané textilie, co už dosloužila někde na záhoně (čili rovněž zdarma)
Místo keramzitu mám kamínky, ale ten keramzit bude asi lepší.
Jako zásobárnu mám u některých květin kelímek od velké Ramy (kulatý, otravuje kde koho ať mně je schovává, my tohle nejíme). Ve vršku tři díry, uprostřed na knot, jedna větší na zalévání, jedna menší na odvzdušnění. Obal nemusí být nepropustný.
Jak "dolít a nepřelít" moc vychytané nemám. Vyndávám kytku a nakukuju dovnitř. :dontknow: Jenom u těch venkovních mám ve správné výšce díru a zalévám pokud to neteče ven.
Oblíbila jsem si na mísy, co se obvykle dávají na hřbitov, když koupím dvě, tak do sebe krásně zapadnou a vznikně dostatečný prostor na zásobní vodu, který můžu ještě zvětšit vrstvou kamínků. Jednu velkou mám na studni a protože je na dešti a mohla by být přelitá, tak musí mít na boku díru. Aby voda z květináče přetékala do studny je nehygienické, tak mám v dírce průhlednou plastovou trubičku (myslím, že to je na nějaké kapaliny do auta, dostala jsem i od technika v práci), která vede až do záhonu.
Takže mám květináč s tím ... no s tím. :mrgreen: :blush2:
Obrázek
Ať se kytkám daří. :bye2:
HanaK

Příspěvekod mint » 0, 10. srpen, 2012, 9:43 am

HanaK: Vidíš, taky super, a pak že mám jen já nápady! Ale přesně nad těma dírkama ve správné výšce proti přelití taky přemýšlím, jelikož DF nemá tolik ""v ruce" kolik vody tam může nalít a tenhle "přetýkací alarm" by snad byl dostatečným upozorněním :good: jen mám stále psychické zábrany ty květináče provrtat :mocking:

mint

Příspěvekod HanaK » 0, 10. srpen, 2012, 10:01 am

kluci (11,12) v pokoji mají obaly zezadu provrtané a podmisku, jinak by jim to uhnilo
HanaK

Příspěvekod mint » 0, 10. srpen, 2012, 10:18 am

HanaK píše:kluci (11,12) v pokoji mají obaly zezadu provrtané a podmisku, jinak by jim to uhnilo

:laughingneqw: no chlapi no

mint

Příspěvekod rafej » 0, 20. srpen, 2012, 10:25 pm

Já si udělala zavlažovací žardynky takto:

Navrchu žardynku 20 cm, která má už předvrtané díry, kterými provleču knoty,
Obrázek

ta stojí na nerezové podložce pod hrnce - má výhodu, že skrz ní krásně provleču knoty
Obrázek

a ve spodu vnější žardynka 20 cm, jako velká zásoba vody.
Obrázek

Na knoty používám staré bavlněné tkalouny, nebo zbytek bavlněné prádelní šnůry. Impregnuji roztokem hypermangánu.

A pokud nepotřebuji tolik vody, tak vyndám tu podložku pod hrnce a horní díl krásně zapadne do spodního - drží za hranu a zůstane cca 1-1,5 cm místa na vodu nebo provzdušnění kořenů.
rafej

PředchozíDalší

Zpět na Péče o květiny