Jak docílit voňavé koupelny

Místo pro klasický problém, jak se co vypere, ale i pro nápady na relaxaci, doporučení kosmetiky a podobně :)

Re: Jak docílit voňavé koupelny

Příspěvekod kikina » 0, 6. říjen, 2010, 11:12 am

Tak my máme WC a koupelnu oddělenou. Na WC používám klasickou sprejovou záchodovou vůni (osvědčil se mi Citresin ... ocean http://www.citresin.cz/produkty-detail.asp?KatID=3&ID=5 ... dostupné v drogériích). Byla u nás na návštěvě kamarádka ... použila wc a pak samozřejmě koupelnu a ptala se mě, čím to tam voním. No a já jsem si uvědomila, že jsou to ty vlhčené ubrousky z dm (myslím, že mám měsíčkové). Každé ráno mám rutinu otřít koupelnu - umyvadlo ... a taky wc. No a ono to tam docela voní. Akorát člověk to asi musí po čase změnit. To je jak s parfémy... kdy když používám delší dobu jeden, tak pak toho na sebe plácám, protože si připadám, že už nevoní.
Add pračka. Měla jsem stejný problém, zapomněla jsem totiž úplně na takové to spodní šuplátko, které by se jednou za čas mělo prostě vyčistit. Byl tam nechutnej humus, sliz a strašně to smrdělo... takže teď to dělám á 14 dní a je to oki.
Obrázek
Obrázek
kikina

Příspěvekod miciqx » 0, 28. březen, 2011, 12:05 am

nějaká kytka by prej měla pohlcovat pachy.. netušíte která to má bejt? kdysi jsem to četla na nějaké diskuzi, ale bohužel už nevím.. :(
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod miciqx » 0, 2. květen, 2011, 11:42 am

to já do odpadu jednou za čas používám freddy eco ( http://www.demiclen.cz/cs/cistic/fredy-cistic-sifonu.html ).. trochu to zasmrdí a odpady jsou na dost dlouho zase ok :) nedám na něj dopustit - jen bacha pokud byste to některá chtěla vyzkoušet, po zalití tou horkou vodou to občas probublá tak razantně, až to může lehce vystříknout ven (už jsem i 15cm fontánku měla..) takže zalít a rychle ruce i hlavu pryč :) ono to funguje tak úžasně, že to fakt v těch trubkách zahučí a já mám tendence k tomu odpadu přiblížit ucho.. tam se vám dějou věci :D holt ženská zvědavá..
miciqx

Příspěvekod Martina1 » 0, 2. květen, 2011, 3:03 pm

Louh neboli hydroxid sodný z drogerky za cca 50 Kč a vydrží mi skoro na rok při použití cca 1x za 1/2 až 3/4 roku. Vím, že to je teda pro přírodu driják :oops: , ale po zkušenostech z panelákového přízemního bytu jedinečná věc. A efekty to dělá jako Freddy :)
Martina1

Příspěvekod miciqx » 0, 2. květen, 2011, 6:28 pm

no dobře, no :) já toho fredyho kupovala kolem 40ti korun a vydrží.. těžko odhadout.. tak 3x, 4x? takže něco kolem 3/4 roku s tím, že to sypu do dvou umyvadel, dvou van, jedný sprchy, dvou dřezů a občas i do WC :) popravdě, krom účinku mě dostal i vtipnej návod :)
miciqx

Příspěvekod Suzan » 0, 30. prosinec, 2011, 12:42 pm

jana_m píše:Máme koupelnu spojenou s wc a tak není snadné docílit tam svěžího vzduchu :scratch_ones_head: V létě to řeším tak, že je permanentně otevřené okno, takže větrá a není nic cítit. V zimě je to ale nereálné, to větráme nárazově, převážně po koupání kvůli páře.. Existuje nějaký osvěžovač vzduchu, který není drahý a opravdu funguje? :dontknow: Nebo nějaká "babská rada"?

Další problém je pračka.. Jak efektivně vyčistit? Zkoušela jsem ocet (nalít do šuplíku na prášek) a projet na 95°C, ale nepřišlo mi, že by se nějak zásadně odsmradila.. Teda ne že by vyloženě smrděla, po koupelně to cítit není, jen když se sehnu k otevřené pračce, tak cítím takovou zapařenou zatuchlinu, i když jen slabě..

Díky za rady :winkextra:
Já si sama mýcham čistící prostředek a není cítit nic.Vezmu si starou pistoli třeba od čističe na koupelny a dám tam 2dcl octa,3 víčka Sava universál, pár kapek citrónu a doleju vodou a nic nesmrdí, protože ocet ředěný je jako desinfekce a zabíjí pouze ty špatné bakterie.
Suzan

Předchozí

Zpět na Tipy pro koupelnu a prádelnu