Jak docílit voňavé koupelny

Místo pro klasický problém, jak se co vypere, ale i pro nápady na relaxaci, doporučení kosmetiky a podobně :)

Jak docílit voňavé koupelny

Příspěvekod jana_m » 0, 11. září, 2010, 10:46 am

Máme koupelnu spojenou s wc a tak není snadné docílit tam svěžího vzduchu :scratch_ones_head: V létě to řeším tak, že je permanentně otevřené okno, takže větrá a není nic cítit. V zimě je to ale nereálné, to větráme nárazově, převážně po koupání kvůli páře.. Existuje nějaký osvěžovač vzduchu, který není drahý a opravdu funguje? :dontknow: Nebo nějaká "babská rada"?

Další problém je pračka.. Jak efektivně vyčistit? Zkoušela jsem ocet (nalít do šuplíku na prášek) a projet na 95°C, ale nepřišlo mi, že by se nějak zásadně odsmradila.. Teda ne že by vyloženě smrděla, po koupelně to cítit není, jen když se sehnu k otevřené pračce, tak cítím takovou zapařenou zatuchlinu, i když jen slabě..

Díky za rady :winkextra:
jana_m

Re: Jak docílit voňavé koupelny

Příspěvekod jana_m » 0, 11. září, 2010, 10:53 pm

Ale přece musí existovat i něco na odsmrazení pračky nebo ne? :dontknow: S tou vůní je to asi fakt, hold asi budem v zimě klepat v koupelně kosu a budem dál větrat :mocking:
jana_m

Příspěvekod Lída » 0, 13. září, 2010, 8:35 am

:) asi záleží taky na velikosti prostoru, který chceš provonět. Kdysi jsme používali takové jakoby jehlany - z přední strany se sundala samolepící krycí vrstva, pod tím byla mřížka a za ní nějaká gelová kostka, která postupem času vyprchala. Nevím, jestli to byl Johnsonss, nebo něco jiného. To docela fungovalo.
Jednou jsem jela v dálkovém autobuse (v cizině :mrgreen: ) a tam měl řidič takovou malou plechovku, jak od rajčatového protlaku. Celý autobus bezvadně voněl. To by naše vonné stromečky nikdy nedokázaly. Takže to jde i na velké místnosti, jen to objevit. Nebo v zimě dát na topení mističku a do ní vodu s trochou aromatického oleje. Teplo bude napomáhat uvolňovat vůni. Uvažuju o tom do předsíně :roll:
Lída
Site Admin

Příspěvekod jana_m » 0, 13. září, 2010, 5:21 pm

Ten stojánek zkusím koupit, uvidíme, co to udělá.. Je fakt, že naše koupelna je docela velká (teda oproti panelákovým určitě), tak nevím nevím, jestli to zabere.. Ale s tím olejíčkem je to super nápad, v zimě určitě vyzkouším :grin:
jana_m

Příspěvekod Pitrs » 0, 13. září, 2010, 7:15 pm

mrkněte i na diskuzi Eko vůně :-) kdyby byl zájem o vzorky posílám je i poštou :-) tak si o ně napište :-)
Pitrs

Příspěvekod Jana76 » 0, 15. září, 2010, 2:36 pm

ad pračka - nepoužívám aviváž, pouze ocet a pračka mi tedy nikdy nezasmrádla - takže ocet není na provonění, ale měl by ty pachy eliminovat. Naopak jsem řešila sušičku. Stojí na místě, kdy nejdou nechávat přiotevřená dvířka a když jsem třeba v létě nesušila pravidelně, zasmrála. Tak teď do ní dávám v době nepoužívání lapač pachů - takový ten černý obdélník - a od té doby mám klid (jen ho nesmím nechat i na sušení, to se mu jaksi nelíbí :cry: )
Obrázek
Jana76

Příspěvekod Pitrs » 0, 20. září, 2010, 8:22 pm

holky jsem byla na návštěvě u kámošky a má nakrájené takové ty průsvitné přírodní mýdla třeba s kousky levandule nebo jablek a kiwi a tak... , na kousky a provlečený tím provázek a mezitím třeba dřevěné korálky a pověšené na WC - říkala že to hezky vonělo, ale už to ted cítit nebylo prej to tam už chvíli má ale je to hezké tak to nechala dál - třeba by vám to taky udělalo někomu radost :-)
:wavemulticolor:
Pitrs

Příspěvekod RomanaK » 0, 20. září, 2010, 8:50 pm

ahojky, já používám klasicky aromalampičku ;) taky to moc pěkně voní.
ObrázekObrázek
Obrázek
RomanaK

Příspěvekod Lucka » 0, 4. říjen, 2010, 2:43 pm

Ahoji. Já používám dřevěné tyčinky ve vázičce s vonným olejem. Voní nádherně, vůně samotná "neztěžkne" a vypadá to krásně, rozhodně ne jako plastová krabička :-) Kupuju je ale v Rakousku, možná to bude i u nás. Vypadá to asi tak http://www.lifepr.de/attachment/20849/B ... ischer.JPG Vydrží opravdu hodně dlouho.
Lucka

Příspěvekod Pitrs » 0, 4. říjen, 2010, 3:07 pm

Lucko tak něco takového mají u nás v Arše - kde se prodávají knihy prej pro členy knižního klubu cena myslím 99kč kdyby měl někdo zájem - byly tam levandulové a ještě jakési - myslím
pa pa
Pitrs

Další

Zpět na Tipy pro koupelnu a prádelnu