Jaký FÉN?

Místo pro klasický problém, jak se co vypere, ale i pro nápady na relaxaci, doporučení kosmetiky a podobně :)

Jaký FÉN?

Příspěvekod kikina » 0, 18. květen, 2010, 9:41 pm

Ahojky, obracím se na vás milé dámy s prosbou o radu. Se ségrou jsem se nedávno bavila o vlasech a ona si mi postěžovala, že už pár let nemá fén. Že starý se jí rozbil a i když to není třeba ohromná pálka, tak penize investovala jinam a stejně by nevěděla, jaký vybrat. Bude mít narozeniny a mě napadlo jí jej koupit.

Jenže si vůbec nevím rady. Proto prosím o vaše zkušenosti, tipy či odkazy na nějaké srovnání fénu na vlasy. Nejde mi o srovnání cenové, spíše funkční. Se ségrou máme hustou dlouhou hřívu pevných vlasů a když jdeme ke kadeřnici a necháme si zastřihnout konečky a trošku prostříhat, tak to vypadá, že tam celou směnu nezametaly ;)

Já jsem svůj fén kdysi vyhrála na plese v tombole a jsem spokojená. Ale vůbec nevím, co je dnes za novinky, vychytávky atd. Jen vím, že by ségra chtěla, aby to šlo přepnout i na studený vzduch.

Předem moc děkuji a přeji pokud možno nedešťový den. :d_sunny:
Obrázek
Obrázek
kikina

Re: Jaký FÉN?

Příspěvekod Lída » 0, 20. květen, 2010, 8:39 am

jéje, taky bych byla ráda za tipy. Minulý týden mě opustil fén z DDR :mrgreen: Byl naprosto bezvadný, tichý, foukal i studený vzduch. Budu muset projít D Test, jestli nějaké testy fénů nedělali. Kupovala jsem jeden před lety, ale byl dvakrát hlučnější. Tak nevím, jestli je to teď normální, fény u kadeřnice jsou taky hodně hlučné (ve srovnání s tím starým).
Lída
Site Admin

Příspěvekod Petra » 0, 24. květen, 2010, 8:43 am

Ahoj holky, já měla od Roventy (3 rychlosti, 3 teploty, studený vzduch, lehký s příjemně dlouhou rukojetí) - už nemám :cry: . Tak došlo na rychlou levnou koupi. Mám Remington za cca 400 Kč . 2 rychlosti, 2 teploty a rukojeť krátká, ale funguje. Stále hledám adekvátní náhradu za původní skvělý, ale zatím neúspěšně.
Petra

Příspěvekod Lída » 0, 25. květen, 2010, 9:36 am

ahoj Petro, díky, že ses ozvala. Píšeš, že jsi nenašla náhradu. Mohla bys prosím kouknout, co chybí třeba těmhle?
http://www.bilezbozi.cz/vysousece-vlasu/rowenta/
Najdou se tam i se třemi rychlostmi a teplotami, takže předpokládám, že ten tvůj měl nějakou další důležitou vychytávku :) :) Možná to byla hmotnost, hlučnost... ta v těch tabulkách není :dontknow:

Koukala jsem na Dtest, ale fény netestovali, ani to nemají v plánu :(
Lída
Site Admin

Příspěvekod Petra » 0, 25. květen, 2010, 10:33 am

Lidu, byl strašně pohodlný do ruky. Vypadal hodně podobně jako http://www.bilezbozi.cz/vysousece-vlasu/rowenta-cv-7310-d4-pro2300, ale ta rukojeť tak nějak trochu jinak nakloněná. Já prostě zkouším. Už jsem měla jeden v outletu Rowenty skoro koupený, pak mi ho paní pustila a on na mě působil moc slabý a divně v něm chrastilo a za 900 Kč mi to přišlo nic moc. . Mám já i starší dcera dluhý vlasy, tak bych strávila sušením hodinu.
Petra

Příspěvekod Lída » 0, 26. květen, 2010, 8:13 am

Petro díky. Já si takhle nechala jeden předvést, v prodejně to bylo ok, ale doma ve větším tichu byl najednou fén hrozně hlučný. Tak teď už zkoušení tolik nevěřím :lol:
Lída
Site Admin

Příspěvekod Petra » 0, 31. květen, 2010, 6:01 pm

Petra

Příspěvekod bellonga » 0, 1. červen, 2010, 11:30 am

Holky já mám již 6 let fén od tchiba- je hodně podobný tomu co je tady , teplo ta se dá nastavit a je tam super fígl- tlačítko na studený vzduch, což se u mě fakt osvědčilo páč také patřím k těm co mají hřívu :s9662:
bellonga

Příspěvekod kikina » 0, 1. červen, 2010, 12:54 pm

Ahojky, tak mám pořízeno. Obešla jsem 2 velká elektra, nechala si trochu poradit. Vybrala jsem nakonec tento: http://www.sencor.cz/domaci-spotrebice/ ... -6600.aspx Sestře jsem ho už darovala, je moc spokojená, má 2 rychlosti, 3 teploty a ještě navíc tlačítko na studený vzduch. Cena příjemná, vzhled taky. Nekupovala jsem fén s difuzérem, jelikož vím, od sebe i od kamarádek, že ho použily tak jednou v životě. A zvlášť na tu hřívu, to by člověk dřív zestárl, než by se to podařilo :) :) Je pěkně lehkej a dobře sedí do ruky a ségra říkala, že ani tak nehučí, jak čekala.
Obrázek
Obrázek
kikina

Zpět na Tipy pro koupelnu a prádelnu