Do pračky se vrací voda..sama napouští..co s tím?

Místo pro klasický problém, jak se co vypere, ale i pro nápady na relaxaci, doporučení kosmetiky a podobně :)

Do pračky se vrací voda..sama napouští..co s tím?

Příspěvekod Ankili » 0, 13. květen, 2010, 2:41 pm

Ahoj, chci vás všechny požádat o radu. Už třikrát se mi stalo že se mi v pračce (přední plnění, se sušičkou, Indesit) objevila voda. To u pračky není tak neobvyklé :lol: ale jde o to, že pračka v pohodě vypere, vodu ohřívá, suší...vyždímá, vypustí. Takže praní jako takové o.k. Ale třeba večer nebo až druhý den si všimnu (časteji si všimne prcek kterej tam furt leze) že prostě v pračce stojí voda. Tak 5cm vody v bubnu. Zdá se že to je čistá voda a když zapnu ždímání nebo vypouštění pračka ji vypustí a hotovo, ale děje se to tak cca jednou týdně. Podotýkám že dvířka jsou otevřená stále takže nějaké náhodné puštění programu naším raráškem to nejspíš není.
Nemáte některá zkušenost s tím co by to mohlo být? moc děkuji za rady..zatím jsem se neobraceli na žádného opraváře..trochu mě děsí to že pračka je 8let stará a že by se s náma mohla rozloučit :beg:
Ankili

Re: Do pračky se vrací voda..sama napouští..co s tím?

Příspěvekod Aliba » 0, 13. květen, 2010, 3:44 pm

Ahoj vyloženě nevím, ale zkontrolovala bych čerpadlo, výpustní hadici, pračku vyčistila a u nás se voda do pračky nedostane, protože pokuď neperu je voda zavřená. Kolik lidí už bylo vyplaveno, protože tu vodu nevypínaj. Jinak by tam mohla jedině zůstávat voda po vyprání a to by mohlo být čerpalo, nebo je ucpaná, skřípnutá výpustní hadice, pak by tam ta voda mohla být.Víc mě nenapadá.
Aliba

Příspěvekod karcoool » 0, 13. květen, 2010, 8:20 pm

taky se mrkni na filtr
karcoool

Příspěvekod Kairo » 0, 13. květen, 2010, 8:27 pm

Ahojky tak to nevim. Ja tuhle pracku mela od soboty a pri prani byla krasne rozpalena a vychazela z ni para. Oprava nas stala 3000 ale bohuzel to nepomohlo a vcera se mi o ni oparila moje dcera tak sla rovnou z baraku.
Kairo

Příspěvekod Ankili » 0, 13. květen, 2010, 9:31 pm

No jo, vím že bych měla vypínat vodu když neperu...bylo by to tím vyřešeno, nebo spíš by se nic takového nestalo, ale z vytopení mám teď strach. Takže i za takové připomenutí díky, musím zpřístupnit ten kohout, je ve skříňce pod umyvadlem.. Filtr dle návodu manža vyčistil (ono tam moc k čištění není, je to nějaké bezúdržbové čerpadlo), hadice zkontrolovány....a nic. Každopádně návod se tomuto problému nevěnuje jelikož ja tam napsáno...zastavovat vodu.
Mě jen napadlo že by tady mohl mít někdo stejnou zkušenost. Děkuji všem za reakce!
Ankili

Příspěvekod Martina » 0, 14. květen, 2010, 7:51 am

Známí měli něco takového s myčkou, docela novou a měnili jim topení. Máme tu prý moc tvrdou vodu. Asi by to bylo raději na opraváře. Já takto oddalovala opravu pračky (nedělalo to nic hrozného) a nakonec nám díky elektr. zkratu odešla pojistka na otvírání dveří a topení a mohli jsme být rádi, že jsme třeba nevyhořeli a přitom by na začátku stačilo jen vyměnit netěsnící těsnění, z kterého trochu kapala voda. Takže bych to nepodceńovala nejenom z hlediska vytopení, ale i případnému elektrického zkratu po mé zkušenosti.
Martina

Příspěvekod dadaz » 0, 14. květen, 2010, 8:40 am

ja bych zkontrolovala prcka, jestli ji tam nechodí nalejvat:-))
Obrázek
Obrázek
Když je prázdná a čistá kuchyňská linka, je uklizený celý byt, nebo určitě je uklizená kuchynská linka:-)
dadaz

Příspěvekod Ankili » 0, 18. květen, 2010, 3:06 pm

děkuji všem za rady! ta co se týkala zkontrolování prcka mě vážně pobavila :lol: on byl mezi prvními poderželými- jako že pračku vypíná a zapíná a že by teroreticky mohla začít napouštět, ale ani to se nepotvrdilo.
No stejně došlo na opraváře a s největší pravděpodobností je to ventil který reguluje napouštění vody, časem se může stát že začne propouštět vodu, protože je tam stále tlak z vodovodního řadu a materiál se "unaví". No každopádně protože je to pračka se sušičkou tak potřebujem třícestný a musíme čekat až ho objedná. Ale je zo táležitost cca 500kč na materiál, tak snad to bude vážně tím ventilem. Zatím prostě zastavujeme přívod vody.
Ještě jednou díky všem za reakce!
Ankili

Příspěvekod Aliba » 0, 19. květen, 2010, 10:14 am

Ankili
Tak to je fanj, že to nebylo nic tak závažného. No a s novým ventilem, aby se nepoškozoval, vypínat při skončení praní.
Aliba

Příspěvekod dadaz » 0, 19. květen, 2010, 12:47 pm

Alibo,

v "dnešní" době uz je teoreticky zbytecné vypinat vodu po kazdem praní, soucástí pracek uz jsou ruzné aquastop ventily a podobne, který by měl jakémukoliv protecení vody zabránit..strasne zálezi na stáří pracek...zatim mi voda nikdy nevytekla, ale mam vysokou pojistku, tak pripadne protecení je mi vlastne jedno ;) i kdyz je pravda, ze pri dlouhé dovolené vypináme uplne vse i celý hlavní jistic (to jsou vzdycky hody, aby jsme vyjedli celou lednicku, mrazák, a mohli je vypnout :D

vlastne se ted snazim jen uklidnit ty maminky(vcetne mne), které nevypinaji pracky, ze to az zase tak velký průšvih není...
dadaz

Další

Zpět na Tipy pro koupelnu a prádelnu