Jak vyčistit prostor pod okrajem WC?

Místo pro klasický problém, jak se co vypere, ale i pro nápady na relaxaci, doporučení kosmetiky a podobně :)

Jak vyčistit prostor pod okrajem WC?

Příspěvekod pavlina » 0, 19. září, 2008, 2:10 pm

Ahoj,

nevím, jestli je to u všech záchodů, ale naše mísa má okraje "přehnuté" dovnitř a pod nima vzniká takový blbý prostor, který nejde nijak rozumně čistit. Když tam něco naleju, vyteče to moc rychle a nezaúčinkuje to, štětkou nebo hadrou se tam dostat nelze. Máte nějaké tipy, co s tím?

Děkuji
Pavlína
pavlina

Re: Jak vyčistit prostor pod okrajem WC?

Příspěvekod Megie » 0, 19. září, 2008, 2:44 pm

Ahoj,
existují štětky na záchod, které mají k běžné štětce ještě takový "nástavec" právě na místa pod okrajem mísy. Koupili jsem ji v domácích potřebách. celé je to z jednoho kusu.
Megie

Příspěvekod pavlina » 0, 19. září, 2008, 4:56 pm

Tak to mi zustalo utajeno, ze neco takoveho existuje :). Diky moc, podivam se po tom.

Pavlina
pavlina

Příspěvekod Leslie » 0, 24. listopad, 2008, 9:51 pm

Já to ošudlám, co to jde, starými zubními kartáčky.

Pravdou je, že jsem ošudlala taky ta kolečka a spoje, jak drží deska na míse - drží se tam špína (odkud se to bere, fakt nevím) a asi to zarezlo:-))) Asi to budu muset naolejovat.

Leslie
Leslie

Příspěvekod HanaK » 0, 25. listopad, 2008, 9:04 am

Leslie, jestli máte doma malé pány tvorstva, tak ta špína kolem umělohmotných šroubů, co drží desku, je jednoznačně původu biologického... :roll:
Mně nezbývá ( 3 chlapi v chalupě) než to čas od času rozšroubovat a v umyvadle vydrhnout, včetně díry v porcelánu... :roll:
Zubní kartáčky na mytí všech koutů používám taky. Nedávno jsem si nakoupila asi za 5 Kč/ks v nějakém stánku s lacinýma ptákovinama malé dětské kartáčky (děti už mají dospělou velikost) jenom na úklid.
Tak ahoj Hana
HanaK

Příspěvekod adriana119 » 0, 25. srpen, 2009, 3:11 pm

pridavam moj tip na vycistenie WC ;)

otvorim nadrzku, splachnem, odstavim vodu, aby tam nenatekala a do nadrzky nalejem cca 1/2 flase Fixinely (alebo horuceho octu alebo ineho pripravku, ktory rada pouzivate na cistenie). necham chvilu posobit, pustim vodu a splachnem. ked sa to urobi niekolkokrat, tak sa vycisti aj ten okraj WC, aj sa uvolni vodny kamen a aj splachovanie je intenzivnejsie. robim to tak raz za 2 mesiace a je to poznat :D
adriana119

Příspěvekod Renča » 0, 5. listopad, 2009, 9:59 am

pavlina píše:Ahoj,

nevím, jestli je to u všech záchodů, ale naše mísa má okraje "přehnuté" dovnitř a pod nima vzniká takový blbý prostor, který nejde nijak rozumně čistit. Když tam něco naleju, vyteče to moc rychle a nezaúčinkuje to, štětkou nebo hadrou se tam dostat nelze. Máte nějaké tipy, co s tím?

Děkuji
Pavlína

Mám doma tři pány tvorstva... Na tohle používám jednou za čas Savo, to klasické, krásně proteče těmi šrouby a vezme všechno sebou, pak jsou prostě zas bílé a dole to setřu. Pak ještě propláchnu vodou, protože je to příliš intenzívní pach. A pak ještě - stačí za velmi dlouhou dobu - používám Savo (snad intenziv), je to gel, který skoro neteče a ten dokáže vybělit tu umělou hmotu, která je těsně na míse. Už jsem myslela, že půjdu pro nové prkýnko, ale tohle mi ušetřilo cestu.
Renča

Příspěvekod marketecka » 0, 6. listopad, 2009, 12:43 pm

Ahoj mně se ten způsob líbí a nikd jsem ještě nic nelila do nádržky - máme ji totiž zašrubovanou splachovadlema je to celé těžké porcelánové, tak mi bude muset pomoct DH. Fixinela by mohla stačit...děkuji za radu ;)

adriana119 píše:pridavam moj tip na vycistenie WC ;)

otvorim nadrzku, splachnem, odstavim vodu, aby tam nenatekala a do nadrzky nalejem cca 1/2 flase Fixinely (alebo horuceho octu alebo ineho pripravku, ktory rada pouzivate na cistenie). necham chvilu posobit, pustim vodu a splachnem. ked sa to urobi niekolkokrat, tak sa vycisti aj ten okraj WC, aj sa uvolni vodny kamen a aj splachovanie je intenzivnejsie. robim to tak raz za 2 mesiace a je to poznat :D
marketecka

Příspěvekod Ovečka » 0, 5. březen, 2010, 7:49 pm

Můj DH vymyslel geniální způsob jak to tam vyčistit, ale je k tomu potřeba mít umyvadýlko na wc. Ač bydlíme v paneláku jedno miniumyvadýlko se tam vešlo a k tomu máme takovou tu mini spršku, hodí se mi třeba i napouštění vody do kyblíku a tak a tou sprškou pustí horkou vodu naplno a proud vody zamíří pod ty okraje a ty okraje to krásně vypláchne, bych nevěřila, kolik svinstva je tam po měsícim úplně černý kusy snad je to nějaká plíseň či co tam žije a to mám čistotného DH.
Ovečka

Příspěvekod Aliba » 0, 6. březen, 2010, 9:24 am

Ovečka píše:Můj DH vymyslel geniální způsob jak to tam vyčistit, ale je k tomu potřeba mít umyvadýlko na wc. Ač bydlíme v paneláku jedno miniumyvadýlko se tam vešlo a k tomu máme takovou tu mini spršku, hodí se mi třeba i napouštění vody do kyblíku a tak a tou sprškou pustí horkou vodu naplno a proud vody zamíří pod ty okraje a ty okraje to krásně vypláchne, bych nevěřila, kolik svinstva je tam po měsícim úplně černý kusy snad je to nějaká plíseň či co tam žije a to mám čistotného DH.

Tak to máš fajn, umyvadýlko na wc nemáme. Takže já beru rukavice a malý dětský kartáček a jedu, někdy padaj černý kusy, ale teď většinou rakový rezatý a je to jako plátky kamene. Dokonce jsem takhle nedávno zajela tím katáčkem dolů do mísy a to bylo teda fujtajbl. Uplný šutryště, těchto rezatých kusů a já se divila, že nám blbě odtejká wc. Ono to toiž není při pohledu do wc vidět, drží se to až v otvoru co je dál. Takže jsem to vyčistila, ale pak byl problém, že nešlo to rezatý spláchnout, tak jsme měli nějakou dobu ve wc pískoviště. raději jsem to pročistila čističem na ucpaný odpad. Jo a ž mám s tím katráčkem grif, takže je to chvilka a už se nám pod okrajem takovej sajrajt nedělá.
Aliba

Zpět na Tipy pro koupelnu a prádelnu