Plesnivé těsnění u pračky

Místo pro klasický problém, jak se co vypere, ale i pro nápady na relaxaci, doporučení kosmetiky a podobně :)

Plesnivé těsnění u pračky

Příspěvekod evva » 0, 19. září, 2008, 10:54 am

Chtěla bych se zeptat, zda nemáte někdo radu, jak vyčistit plesnivé těsnění u pračky? Co na to použít za čistič? Pračku máme neustále otevřenou a stejně je tam pořád plíseň, nevím, co s tím. Poraďte prosím.
evva

Re: Plesnivé těsnění u pračky

Příspěvekod pavlina » 0, 19. září, 2008, 2:08 pm

Ahoj,

ja tesneni otiram vzdycky hned po prani, at tam nezustane voda. Ale do prostoru mezi tesnenim a bubnem se moc dostat nejde, tam se mi usazuje vodni kamen a spina a taky jsem nezjistila, jak tomu zabranit :(.

Pavlina
pavlina

Příspěvekod Martina » 0, 21. září, 2008, 8:36 pm

Já jsem to čistila savem proti plísním, ale po čase se to objevilo znovu. Nedávno se mi pračka rozbila, tak jsem se ptala opraváře a on říkal, že to není zbytkovou vodou, ale že to dělá používání aviváže. Tu sice nepoužívám, ale začala jsem používat odstraňovač skvrn. Poradil mi také buď to savo nebo, že mám zkusit vyprat na šedesátku ocet, ale mám tam dolít vrchem víc vody, klidně prý i 5 litrů. Ještě jsem to ale neměla čas vyzkoušet.
Martina

Příspěvekod Mysha » 0, 22. září, 2008, 10:24 am

Na té aviváži asi vážně něco bude - u praní ve staré pračce jsem ji používala a s plísní jsem bojovala pořád, teď ji nedávám vůbec, protože víc suším v sušičce a plíseň se neobjevila za rok používání ani jednou. Zkus ten ocet, případně kyselinu citronovou spolu s programem na vyvářku bez prádla.
Mysha

Příspěvekod NADiK » 0, 24. září, 2008, 7:55 am

Plíseň se mi objevila v přihrádce na bělidlo a aviváž, takže čas od času teď preventivně použiju savo na plíseň, gumy otírám taky pravidelně po praní. Nepoužívám vůbec Calgonit, ale 1x za čtvrt roku pračku "odsolím" přípravkem na čištění pračky. Dříve jsem používala od Kronstaru, ten ale poslední 2 roky nemůžu moc sehnat, tak jsem přešla na čistič z Dedry a jsem moc spokojená, jako s Kronstarem. Pračka skvěle funguje (mě 6 let tímto způsobem, sestře už 13 let!!!), není zanesená a myslím, že je toto levnější způsob než tablety Calgonitu.
NADiK

Příspěvekod Timi » 0, 28. říjen, 2008, 12:45 am

Včera manžel neplánovaně usnul (při uspávání) a nevyndal plíny z pračky (já už spala), takže mám čerstvou zkušenost. Asi před 1 nebo 2 dny jsem gumu vytřela a potom přejela hadrem zvlhčeným octem. Plíny vůbec nezatuchly.
Timi

Příspěvekod IvaChytilova » 0, 28. říjen, 2008, 1:32 pm

Martina píše:Já jsem to čistila savem proti plísním, ale po čase se to objevilo znovu. Nedávno se mi pračka rozbila, tak jsem se ptala opraváře a on říkal, že to není zbytkovou vodou, ale že to dělá používání aviváže. Tu sice nepoužívám, ale začala jsem používat odstraňovač skvrn. Poradil mi také buď to savo nebo, že mám zkusit vyprat na šedesátku ocet, ale mám tam dolít vrchem víc vody, klidně prý i 5 litrů. Ještě jsem to ale neměla čas vyzkoušet.

Čištění pračky octem mi opravář doporučil taky, jen s tím, že se má program dát na 90 stupňů, záleží to prý na tom, jak často se pere, ale minim. by se to mělo dělat 1x 2-3 měsíce. Funguje to a můžu doporučit, jinak já mám na své pračce s vrchním plněním odjímatelný díl na prášek a aviváž, takže to jednoduše sundám z pračky, opláchnu sprchou, hadříkem dočistím a je hotovo, žádná plíseň nemá šanci. :lol: I.
IvaChytilova

Příspěvekod Katty » 0, 2. únor, 2009, 7:27 pm

Tak jsem zkusila vyprat ocet a pračka je k nepoznání. Díky za tip. Černé fleky jsou pryč.
Katty

Příspěvekod suzanne » 0, 2. únor, 2009, 10:45 pm

prosím, kolik toho octa a kam ho lijete? taky bych to zkusila. díky ;)
suzanne

Příspěvekod IvaChytilova » 0, 2. únor, 2009, 11:02 pm

suzanne píše:prosím, kolik toho octa a kam ho lijete? taky bych to zkusila. díky ;)

Dej klidně celou lahev, tím nic nepokazíš.... Já vždy naliju část do zásobníku na prášek na praní a zbytek vleju přímo do bubnu...
IvaChytilova

Další

Zpět na Tipy pro koupelnu a prádelnu