Jak dosáhnout hebkých ručníků?

Místo pro klasický problém, jak se co vypere, ale i pro nápady na relaxaci, doporučení kosmetiky a podobně :)

Jak dosáhnout hebkých ručníků?

Příspěvekod suzanne » 0, 17. únor, 2010, 11:12 pm

Zajímalo by mě, jak, v čem (prášek, aviváž), na kolik atd. perete ručníky, jestli hromadně všechny spolu nebo podle barev s jiným prádlem... Jde mi o to, že všechny naše ručníky jsou hrozně drsné na dotek, a to i ty relativně nové (2 roky i míň). Chtěla bych, aby byly nadýchané, měkké a hebké tak, jako když jsou nové nebo jako v reklamách na aviváže :lol: Jde toho nějak docílit nebo je to prostě opotřebením materiálu a nic s tím nenadělám? Díky za všechny tipy :)
PS: A nepiště mi, že si mám pořídit sušičku, určitě to nějak musí jít i bez ní ;)
suzanne

Re: Jak dosáhnout hebkých ručníků?

Příspěvekod teerinka » 0, 17. únor, 2010, 11:20 pm

Ahojko neviem ci poradim, kazdopadne ja periem uteraky vsetky spolu bez ineho pradla a nepouzivam avivaz. Pouzivala som ho, v damskom magazine :) vsak hovorili, ze nie je dobre avivaz pouzivat, ze uteraky potom nesaju a rychlo smrdia. Rozdiel zatial nejak nevidim....Vyprala som odvtedy len jednu varku uterakov.
A potom ich vzdycky i ozehlim, su ovela jemnejsie.
A tiez si myslim, ze ide asi aj o material, o kvalitu...sama mam niektore uteraky viac hebke ako tie druhe :).
teerinka

Příspěvekod ZdenaŠ » 0, 18. únor, 2010, 9:50 am

Ahoj,také bych potřebovala poradit jak prát hlavně froté ručníky,osušky a utěrky.Mám je takové ostré a tuhé.Zkoušela jsem je prát v různých prášcích,aviváž drahou i levnou/nezkoušela jsem ji úplně vynechat/,přidat máchání a nic nepomohlo.Prosím která by měla nějakou radu ráda ji vyzkouším,jenom ne sušičku,děkuji.Zdena :oops: :oops: :oops:
ZdenaŠ

Příspěvekod Hanele » 0, 18. únor, 2010, 10:05 am

Mám stejný problém, myslím, že pomůže aviváž, ale potom fakt tak dobře nesají a já ji používat nechci (já i děti máme citlivou pokožku a aviváž není zrovna nejzdravěšjí). Teď v zimě to je hrůza, pomůže žehlení, samozřejmě sušička, kterou ovšem nemám, a tak se těším na jaro a léto, kdy nejlepší ručníky i plenky jsou usušené na ne moc parném sluníčku za pomoci vydatného větru - to je potom lahoda - a ta vůně!!!
Hanele

Příspěvekod IvaChytilova » 0, 18. únor, 2010, 12:34 pm

Holky , mně pomohla až sušička, aviváž není nutná, jen občas ty voňavé ubrousky z DM, ale nutné to není. :roll:
IvaChytilova

Příspěvekod Libu » 0, 18. únor, 2010, 12:57 pm

do nedávna jsem to též řešila, ale fakt pomůže ta sušička a zkusila jsem k tomu ty tenisáky na načechrávání a je to znatelně lepší :P
Libu

Příspěvekod grafi » 0, 18. únor, 2010, 1:04 pm

Taky s tím mám problém. Používám aviváž a stejně jsou některé měkčí a jiné drsné.
Obrázek
Obrázek
grafi

Příspěvekod Petra » 0, 19. únor, 2010, 7:38 pm

grafi píše:Taky s tím mám problém. Používám aviváž a stejně jsou některé měkčí a jiné drsné.

Také s tím mám problémy. Někdy i džíny jsou měkké a jindy tvrdé. Sušička by to vyřešila, ale penízky jsou bohužel potřeba jinde :( . Třeba někdo poradí.....
Petra

Příspěvekod RomanaK » 0, 3. březen, 2010, 11:43 am

Ahoj holky, tak já jsem se k tomu již také dopracovala. Nejdřív mě to nepřišlo, ale teď. Pokaždé když sundavám ručníky ze sušáku jsou jako prkno. A to používám i aviváž. Na sušičku také nejsou penízky a vlastně ani místo. A i když už venku svítí sluníčko, netroufnu si je tam pověsit. Bydlíme ve 2+1 ve městě, a venkovní sušáky sice máme, ale také je tady spousty puberťáku s míčem od bahna. A také se trochu bojím abych o ně nepřišla :cry:
ObrázekObrázek
Obrázek
RomanaK

Příspěvekod dadaz » 0, 3. březen, 2010, 2:35 pm

taky s tim bojuji, navic pouzivam frote plenky pro mimino, tak ty jsou teprve jak prkno:-) avivaz nepouzivam kvuli citlivosti, jen ocet, ale v tuhosti rozdíl žádný....Tak hold vecer u kompu promnu pleny i rucniky v ruce, docela se tim zmekci, ale je to prace navic...ale cokoliv radeji nez zehleni:-))
Obrázek
Obrázek
Když je prázdná a čistá kuchyňská linka, je uklizený celý byt, nebo určitě je uklizená kuchynská linka:-)
dadaz

Další

Zpět na Tipy pro koupelnu a prádelnu