prášky, gely a aviváže..kdo se v tom má vyznat

Místo pro klasický problém, jak se co vypere, ale i pro nápady na relaxaci, doporučení kosmetiky a podobně :)

prášky, gely a aviváže..kdo se v tom má vyznat

Příspěvekod Lily » 0, 5. říjen, 2009, 9:27 pm

Tak pravidelně přemýšlím o prášcích na praní, gelíchna praní, avivážích. Máme extra tvrdou vodu, bez aviváže ani tuk. Ale popravdě zdají se mi všechny stejné, voní pokud pradlo vytáhnete z pračky, pak už ne.Prášky: zdá se mi , že snad to vypere jenom ariel a trochu persil. S gely budu muset asi začít, nějak se mi ničí tmavé košile. No prostě holky máte-li to vyřešeno a úsměv na tváři napište, třeba mi a nejenom mi pomůžete....
Lily

Re: prášky, gely a aviváže..kdo se v tom má vyznat

Příspěvekod kikina » 0, 6. říjen, 2009, 9:30 am

add AVIVÁŽ. Když jsem dlouho používala jednu aviváž, tak mi prádlo pak už nevonělo. Teď mám vyzkoušené cca 3 druhy/vůně. Takže vždy koupím jednu, jakmile doberu, tak koupím jinou vůni. A prádlo mi voní stále. A ještě jeden tip k aviváži. Nevím přesně kde jsem to četla, jestli v nějakém časopisu nebo dokonce tady, ale když vytírám byt, tak do vody naliju trošinku aviváže, tak 1 polévkovou lžíci na kýbl a jak vytírám, tak mi to provoní celý byt a dobře se tím čistí i šmouhy, které mi před tím nešly (např. od gumy křesílka, jak se s ním šoupá po linu).
Obrázek
Obrázek
kikina

Příspěvekod marketecka » 0, 6. říjen, 2009, 10:42 am

Ahoj. Já ráda kupuji v akci Persil... ten v obě aviváž už má. Ale stejně někdy dávám i tekutou aviváž a mám stejný problé, že to nevoní. Jednou se stalo, že pral prádlo manžel a prádlo vonělo!!! Víte proč, protže všeho dal bohatě po naznačenou risku na pračce. Prostě já jak peru často tak dávám poloviční množství prášku, poloviční aviváže...atak. Ale když jednou pral DH, tak to bylo super. :lol:
marketecka

Příspěvekod Aliba » 0, 6. říjen, 2009, 10:49 am

Ahoj, tak já používám pouze prací gely.Celkem dlou ho jsem prala ve Woolite černý a barevný prádlo a Persil sensitive.Vodu máme středné tvrdou.Manža je po vyprání v klasickém prášku vždy osypal.Teď používám Omino Bianco nature fresh a dodělávám Woolite černý.Na dětské prádlo, kde jsou skrvny používám sůl na skvrny z DM drogerie, nebo klasiku žlučové mýdlo.Aviváž jsem jeden čes používala od Dedry, byla faj.Teď už dlouho nepoužívám žádnou.U mých rodičů se aviváž používá hodně a když tam jsem a náhodou si pere sestra prádlo, tak mám pocit, že tam snad nalila litry.Jako astmatikovy mně to vadí.Zjistím co používaj za aviváž, páč to tam voní snad furt.
Aliba

Příspěvekod IvaChytilova » 0, 6. říjen, 2009, 1:50 pm

Takže nedávno proběhly nějaké testy prášků a gelů. Pokud jde o vítěze, tak v prášcích vyhrál ARIEL v těsném závěsu s PERSILEM nebo naopak a v gelech vyhrál REX ( mandlové mléko)... Jsem teda byla překvapená. Střídám prášky ARIEL a PERSIL, jiné druhy nezvládnou to, co moje dcery dokážou s prádlem udělat... ;) Aviváž používám už minimálně, dávám místo aviváže ocet ( už se tady o tom psalo na jiném místě) a nebo nic a prádlo mi provoní papírky do sušičky, co kupuju v DM. ;)
IvaChytilova

Příspěvekod radkavac » 0, 6. říjen, 2009, 2:02 pm

Tak já jsem zkoušela různé aviváže-značkové i neznačkové a nic nevonělo a to si manžel tááák potrpí na voňavé prádlo :lol: Minulý týden jsem koupila něco pro mimi v bazárku a než jsem to dala vyprat,tak jsem to měla schované ve skříni a normálně to provonělo celou skříň-a nádhernou příjemnou vůní :lol: Jsem si říkala-ach jo,v čem ty mamky perou,že jim to tak krásně voní.A pak jsem náhodou na jedné diskuzi našla,že je super žlutý lenor,tak jsem ho koupila a je to ten krásně voňavý :P :lol: Včera už si manžel pochvaloval,že tak voňavé tričko ještě neměl a ať už jinou aviváž nekupuju ;)
radkavac

Příspěvekod Petra » 0, 6. říjen, 2009, 6:00 pm

Já používám nejraději Persil. Přijde mi, že vypere nejlépe. A gel na jemné, popř. spíše zapocené prádlo. Ono takové lezezení po trávě, sklízení ovoce rovnou do pusy, .... to je pravá žeň pro skvrny. A ke všemu mé slečny nejraději všechno růžové :lol: . Když byly holky malé, tak jsem měla Lovelu, ale ta nic nevyprala. A aviváž používám dětskou od Lenoru a Silanu - pro holky, pro nás dospělé většinou něco s vůní moře. Asi to přeháním, ale já peru dětské oblečení zvlášť. Hlavně spodní prádlo, trička, pyžámka - malá měla náběh na atopycký ekzém, tak mi nějak zůstal zvyk dvakrát máchat, málo prášku a aviváž jen symbolicky :P Teď už je bez obtíží, tak už začnu fungovat normálně.
Petra

Příspěvekod Marmulka » 0, 6. říjen, 2009, 9:41 pm

Taky používám místo aviváže ocet a prádlo krásně voní.
Martina + Ela 9/08 + Linda 1/12
Projekt 365
Marmulka

Příspěvekod Lily » 0, 7. říjen, 2009, 11:28 am

Holky, fakt nalejete misto aviváže do pračky normální ocet :?: :?: :?: Asi si ho budu muset koupit, jenom mě udivuje, že spíš potom nesmrdí prádlo po octu.Ale zůstane vonět po prášku. Kolik ho tam lejete :)

lily
Lily

Příspěvekod ZdenaŠ » 0, 7. říjen, 2009, 3:51 pm

Ahoj,já jsem asi viděla jiný test,tento byl v Černých ovcích,tam byl první Ariel,druhý Formil W5/prodávají ho v Lidlu/,třetí Persil.Takto se dopadli sypké i tekuté prací prostředky.Prala jsem ve všech a podle mně je na prvním místě Formil,druhý Ariel,třetí Persil.Bonux,Rex,...nemá cenu kupovat.
ZdenaŠ

Další

Zpět na Tipy pro koupelnu a prádelnu