Jak pouzit lanolin

Místo pro klasický problém, jak se co vypere, ale i pro nápady na relaxaci, doporučení kosmetiky a podobně :)

Jak pouzit lanolin

Příspěvekod Lucci » 0, 17. srpen, 2009, 7:43 am

Ahoj holky, dostala jsem od babicky flasku Lanolinu a nejak nevim, co s tim. Pisou, ze je to cistic na veci z ovci vlny, no po pravde toho z ovci vlny doma moc nemame. :) Ale slysela jsem, ze se pouziva i na bezne prani pradla a tak. :shock: Muzu s tim treba cistit calounene zidle? Ja fakt nevim. :roll:
Co cistite/perete s Lanolinem vy, a jak????
Diky!
Kdo mlčí, nemusí vždy souhlasit. Možná jen nemá chuť diskutovat s idioty.
Lucci

Re: Jak pouzit lanolin

Příspěvekod kikina » 0, 18. srpen, 2009, 11:49 pm

ahoj. dostali jsme od maminky manžela takové ty deky z ovčí vlny. Perou se v pračce na ruční program, vyždímat jen málo. Místo pracího prášku tam liju lanolin. Peru na 30. Pak dám na sušák na balkon. Nemělo by se to sušit na slunci, ale např. když je hodně zataženo až mlha. Je to na několik dní potom, ale jinak se pak zníčí to "klima" té vlny. Dokonce jsem dostala tip, nalít lanolin do rozprašovače a když je právě mlha, tak tím jen daný materiál postříkat a dát ven na chvíli. vlna úplně obživně. Zda se dá používat i na židle, vážně nevím. Já používám takto.
Obrázek
Obrázek
kikina

Re: Jak pouzit lanolin

Příspěvekod Michalka » 0, 4. září, 2009, 3:34 pm

Ja lanolin pouzivam na impregnaci vlnenejch kalhotek na latkovky. Ono to pak nepropousti vlhkost. ALe to asi slyset nechces vid.
Na calouneni nevim, ono by to melo byt prave na tu ovci vlnu
jukni tady
http://www.slune.eu/index.php?main_page ... lter_id=76
Jedna znama si tim myla hlavu, prej pak vydrzela nemastna dlouho :D
Michalka

Zpět na Tipy pro koupelnu a prádelnu