Levné domácí čističe

Místo pro klasický problém, jak se co vypere, ale i pro nápady na relaxaci, doporučení kosmetiky a podobně :)

Levné domácí čističe

Příspěvekod Linka » 0, 26. červenec, 2009, 3:19 pm

Sleduju občas v TV pořad Máte doma uklizeno. A to hlavně kvůli levným tipům na čištění. Stále používat chemii, když uklízím pravidelně mi přijde jako vyhazování peněz. Říkala jsem si, že co nezachytím já, zachytíte možná vy ostatní. A když "nás" popadne chuť uklízet nemusíme letět hned do obchodu, ale můžeme si vystačit s tím, co máme doma. Přidejte se, prosím.

Jak na skvrny od vosku na nábytku
- rozehřát fénem, setřít
Levný čistič WC
- 2 hrnky sody, 1 hrnek octa,10 kapek teetrea oleje a dolít vodou do 0,5 litrové lahve s rozprašovačem
Vodní kámen na kohoutku
- hadřík namočit do octa a nechat přes noc namotaný na kohoutku
Čistič myčky, pračky
- hrnek octa vylít dovnitř a spustit cyklus s nejvyšší teplotou
Leštidlo na okna, kohoutky, svícny
- teplá mýdlová voda a dva dny staré noviny
Linka

Re: Levné domácí čističe

Příspěvekod Aliba » 0, 26. červenec, 2009, 5:20 pm

Ahoj, něco málo už jsem tu napsala, ale poslední dobou jsem nekoukala.Něco jsem si nahrála, ale něják nemám čas na to koukat.Takže nové tipy nepřibejvaj.
viewtopic.php?f=14&t=462
Aliba

Příspěvekod Linka » 0, 26. červenec, 2009, 6:12 pm

Díky za odkaz, tohle jsem přehlídla. Připomněla jsi mi, že nerez dřez leštili pěnou na holení. Mě to přišlo moc drahé :D Avšak, když je to nějaká napoužívaná, zlikviduje se zárověn lapač prachu.

Z domova mám supr tip na odstranění mastnoty, třeba po zabijačce. Sůl s octem a teplá mýdlová voda. Umyje to rychle téměř vše.
Linka

Příspěvekod velva » 0, 26. červenec, 2009, 9:32 pm

A mikrovlnnou troubu čistili tak,že do mističky dali vodu s vymačkaným citronem.Zapnuli na pár minut. A mastnotu uvnitř mikrovlnky setřeli hadříkem.A navíc to krásně odstranilo pachy.
velva

Zpět na Tipy pro koupelnu a prádelnu