jak mít zase bílou vanu

Místo pro klasický problém, jak se co vypere, ale i pro nápady na relaxaci, doporučení kosmetiky a podobně :)

jak mít zase bílou vanu

Příspěvekod evva » 0, 25. červen, 2009, 12:36 pm

Tak už mám konečně zase sněhově bílou vanu! Jak jsem z 20 let staré zažloutlé vany udělala bílou? Pucování a čištění nepomáhalo, tak jsem si pozvala lakýrníka, co renovuje vany a vana je zase zbrusu bílá a bez práce! :D
evva

Re: jak mít zase bílou vanu

Příspěvekod adriana » 0, 25. červen, 2009, 12:40 pm

to je zajimavy tip. Na kolik to tak vyjde?
adriana

Re: jak mít zase bílou vanu

Příspěvekod evva » 0, 1. červenec, 2009, 2:14 pm

Nás to vyšlo na 2200 Kč, dražší to bylo kvůli tomu, že firma byla z Brna a my ne (asi 30 km od Brna), tak v tom měli započítané myslím snad 400 cestovné. Ale jsme spokojení. Vydržet by ten nátěr měl - podle opatrnosti užívání - až 7 let, tak uvidíme. My jsme měli vanu už příšerně léty zažloutlou a ještě zničený smalt, jelikož jsem v nějaké "chytré knize" vyčetla, že se na ty fleky mají položit utěrky namočené v octě a nechat tam, nechala jsem to asi moc dlouho a ocet nám ten smalt doslova vyžral... Lakýrník vanu odmastil, natřel, vysušil, pak se v ní 48 hodin nesmělo koupat. Vypadá to jako zbrusu nová vana. Původně jsme ji chtěli nechat vyvložkovat (samozřejmě by byla nejlepší úplně nová, ale nikdo mi nechce vybourávat koupelnu :cry: ), ale je to dražší a vydrží to asi stejně a prý to občas není moc ideální. Nevím.
evva

Zpět na Tipy pro koupelnu a prádelnu