Jak vyčistit zašlé spáry

Místo pro klasický problém, jak se co vypere, ale i pro nápady na relaxaci, doporučení kosmetiky a podobně :)

Jak vyčistit zašlé spáry

Příspěvekod zoulinka » 0, 9. duben, 2009, 8:08 am

Ahoj holky , poprosila bych vás o tip , jak vyčistit spáry mezi dlaždičkami. Používám čistící prostředky na vany a koupelny , ale řekla bych , že spáry to moc nedrbe a jak se usazuje kámen - máme hodně železa , tak začínají léty žloutnout. Drastickým čištěním mechanicky ničím ty spáry , tak fakt nevím :?
zoulinka

Re: Jak vyčistit zašlé spáry

Příspěvekod Martina1 » 0, 9. duben, 2009, 8:29 am

A spáry na stěně? Zkoušela jsi nastříkat ocet?
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek ObrázekObrázek
Martina1

Příspěvekod evva » 0, 25. červen, 2009, 12:33 pm

Tak jsem zrovna čistila spáry v koupelně - na zdi teda ne, tam máme spáry snad milimetrový,tak to není potřeba, ale měli jsme už příšerně špinavé spáry mezi dlaždicemi na zemi. V obchodě mi doporučili aktivní gel Domestos - likvidátor špíny a ten mi na to pomohl. Ze začátku jsem byla teda zklamaná, jelikož jsem dodržoval návod a 5 minut na rozpuštění naší špíny nestačilo, tak jsem to protáhla na 10 minut a prokouklo to. A má ten přípravek takovou tenkou aplikační hubičku, takže se to dá opravdu jen na spáry a nematláte si s tím dlaždice. Dost to teda smrdí a odbarvuje to, takže pozor na oblečení.
evva

Příspěvekod aillin » 0, 25. červen, 2009, 4:46 pm

hodně tady vychvalují savo na plíseň. Zkus a uvidíš, já do toho chci jít dnes (tedy pokud je savo-plíseň ve sklepě, jak se domnívám :lol: :lol: :lol: ).
aillin

Příspěvekod Petra » 0, 25. červen, 2009, 5:54 pm

(tedy pokud je savo-plíseň ve sklepě, jak se domnívám :lol: :lol: :lol: ).[/quote]
Že bys ho vyhodila v rámci aktuálního velkého vyhazování :lol: . Já mám celkem dobré zkušenosti s CIF na koupelny proti vodnímu kameni a rzi (v rozprašovači) - krásně jsem tím vyčistila spáry ve sprcháči i nerezové košíky. Ale není pravda, že nastříkáš a setřeš, já i drhla vyřazeným kartáčkem na ruce.
Petra

Příspěvekod Lilyl » 0, 10. březen, 2010, 3:09 pm

evva píše:Tak jsem zrovna čistila spáry v koupelně - na zdi teda ne, tam máme spáry snad milimetrový,tak to není potřeba, ale měli jsme už příšerně špinavé spáry mezi dlaždicemi na zemi. V obchodě mi doporučili aktivní gel Domestos - likvidátor špíny a ten mi na to pomohl. Ze začátku jsem byla teda zklamaná, jelikož jsem dodržoval návod a 5 minut na rozpuštění naší špíny nestačilo, tak jsem to protáhla na 10 minut a prokouklo to. A má ten přípravek takovou tenkou aplikační hubičku, takže se to dá opravdu jen na spáry a nematláte si s tím dlaždice. Dost to teda smrdí a odbarvuje to, takže pozor na oblečení.

Domestos likvidátor špíny pomohl, děkuji za radu a velice dobře se aplikovat, samozdřejmě nestačilo pět minut ,ale koupelna nakonec prosvitla. Já měla domestos bez houbky s otborem akorát na šíři spáry. Předrhla jsem to žínkou a kartáčkem na tyčce do kuchyňě.

paL
Lilyl

Zpět na Tipy pro koupelnu a prádelnu