Vodní kamen ve sprchovém koute

Místo pro klasický problém, jak se co vypere, ale i pro nápady na relaxaci, doporučení kosmetiky a podobně :)

Vodní kamen ve sprchovém koute

Příspěvekod Nico » 0, 17. únor, 2017, 9:01 pm

Dobrý den všem. Kamarádka mi dala tip na tyto stránky kvůli dotazu, tak jsem se hned zaregistrovala :D už teď se mi tady líbí :) a teď k dotazu... ve sprchovem koutu mám tmavě hnědou vroubkovanou dlažbu. Mám na ni bílé fleky od vodního kamene. Vypadá to jakoby cakance, jak ta voda asi postupně vysychá a zanechává fleky. Už jsem to zkoušela vším možným. Fixanela, cif, kyselina citronová, ocet, dratenka a v podstatě nic nepomohlo. Můžete mi prosím poradit jak na to vyzrát? Děkuji moc za jakoukoliv radu
Nico

Re: Vodní kamen ve sprchovém koute

Příspěvekod jane » 0, 17. únor, 2017, 9:04 pm

Nico.....ahoj, já bych zkusila znovu ten ocet, s tím, že ho tam necháš dýl působit a pak pořádně vydrhnout.
jane

Příspěvekod Kriska » 0, 17. únor, 2017, 9:15 pm

A nedoporučuje se případně zkusit vydrhnout i s roztokem z jedlé sody? viděla jsem to někde v TV, jestli už nezabírají klasický pomůcky... Blbý je, že z vodorovnýho to asi teče dolů a dlouho to tam nezůstává působit:(
Kriska

Příspěvekod jane » 0, 17. únor, 2017, 9:17 pm

Ano, udělat kašičku z jedlé sody a octa a tím to vydrhnout.
jane

Příspěvekod Nico » 0, 20. únor, 2017, 3:23 pm

Děkuji moc. Zkusím tu kašičku. Pravé ze z té plochy to sjede hodně do žlábku a je to pryč. Ocet jsem zkoušela namočit hadr a ten rozprostrit po podlaze. Kašička jse super nápad :D
Nico

Zpět na Tipy pro koupelnu a prádelnu